noi, sagetatoarele (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Iulia Multumesc.
Si nu cred ca stii cum e. Locuim 12 persoane intr-un apartament de 4 camere. Oricat ai incerca sa fii calm tot te calca unul pe bataturi. De ex. copii cei mai nici de 1 si 2 ani au un program de somn foarte aiurea. Dorm de la 19 la 21 seara si apoi chiraie, tipa si bocane pana pe la 12-1 noaptea. In condiile in care sunt alti copii mai mari care merg la scoala si la gradinita si te chinui sa ii culci la 21.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Salutare!

Nico, uf, chiar e greu la voi...nu stiu ce sa zic...cat despre zapada, se pare ca s-a mai obisnuit putin, dar acum nu mai avem...adica cel putin pe la noi nu mai e... decat urme...

eu fac cu capul...eric e tot constipat...vad ca nimic nu-l ajuta...nu mai stiu incotro s-o apuc... ieri am fost la o homeopata mi-a zis ca are colita si paraziti...acu va trebui sa facem tratament plus regim alimentar...sa vedem pe urma ce-o fi...

sapt viitoare o sa merg la eco, la morfofetala..abia astept sa vad puiutul...

in rest...nu mai vine primavara odata?????????

va tzuc!



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 19+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Eu va ofer o fierbinte si aromata si ma duc la treburi....

tnicoleta, te cred, sunt sigura ca ti-e greu.

Ela, la noi cand nimic nu a mai dat rezultate, mi-a zis cineva sa ii pun in cerealele integrale o lingura de tarate.... si a mers. Stefy are o constipatie urata, cu fisuri anale uneori, de un an si jumatate.... si de cand ii dau in fiecare dimineata lapte cu cereale integrale, indulcit cu o lingurita de miere si mai adaug si o lingura de tarate... sa stii ca nu am mai avut probleme.
Scoate-i din alimentatie iaurtul din oras si da-i de casa, ca Danone...etc are faina de oase, care de fapt e gelatina... MAi scriu poate mai pe seara, poate pe mess, ca eu am scos multe si acum nu mai are probleme, dar am fost disperata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Nico, La multi ani! pentru jumatatea ta.

Va ofer o fierbinte.

Stefy ieri dimineata nu putea merge.... Cand s-a vazut la cresa, a alergat cat a putut si ieri avea febra musculara..... Aseara era in regula.....

Si o dedicatie pentru voi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si ma duuuuc.... ca am o saptamana.....

Ela, scuze, dar n-am mai reusit s aintru pe mess, am avut un week-end... de cosmar, cu perfuzii cu cortizon... ca nu ma mai lasa sinuzita de loc... cine-mi vede incheieturile de la maini zice ca m-am drogat.... sunt ciuruita toata...
Incerc sa scriu mai pe seara sau oricum zilele astea.... ca incerc sa-mi amintesc cum am inceput eu cu Stefy.... regimul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata!

of Lacri, imi pare rau de tine... sanatate multa iti doresc...cum te mai simti?

cat despre eric, si eu sunt disperata, ieri m-am pus pe plans...imi venea sa nu ma mai opresc...
si noi suntem pe un regim, dimi iaurt cu tarate si fructe(para sau kiwi)...ideea e ca nu prea mananca iaurt, iar asa combinat cu tarate e f greu...abia ii dau cateva lingurite...in lapte daca ii pun tarate se ineaca si nu-l bea...ufff...da nu ne lasam...la pranz trebuie carne slaba si legume crude sau fierte...iar nasol, ca f greu accepta legumele... seara trebuie hrisca sau cereale de la sano vita cu legume sau fructe... iar intre mese fructe, seminte dovleac neprajite, apa de pe smochine fierte, prune, smochine...cam astea....

aseara a reusit sa faca kk,chiar de 2 ori...am crezut ca sar in sus de bucurie...iti dai seama, sa ma bucur c aface kk.... dar inca ii dau duphalac, de 3 zile si o sa continui si cu asta...o vreme...sa vedem...

mai vorbim...nici eu n-am mai intrat in ultima vreme..am fost daramata...neputincioasa si stresata...ma intelegi...
pe toate! sper sa ne auzim curand!



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 19+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

neata!

of Lacri, imi pare rau de tine... sanatate multa iti doresc...cum te mai simti?

cat despre eric, si eu sunt disperata, ieri m-am pus pe plans...imi venea sa nu ma mai opresc...
si noi suntem pe un regim, dimi iaurt cu tarate si fructe(para sau kiwi)...ideea e ca nu prea mananca iaurt, iar asa combinat cu tarate e f greu...abia ii dau cateva lingurite...in lapte daca ii pun tarate se ineaca si nu-l bea...ufff...da nu ne lasam...la pranz trebuie carne slaba si legume crude sau fierte...iar nasol, ca f greu accepta legumele... seara trebuie hrisca sau cereale de la sano vita cu legume sau fructe... iar intre mese fructe, seminte dovleac neprajite, apa de pe smochine fierte, prune, smochine...cam astea....

aseara a reusit sa faca kk,chiar de 2 ori...am crezut ca sar in sus de bucurie...iti dai seama, sa ma bucur c aface kk.... dar inca ii dau duphalac, de 3 zile si o sa continui si cu asta...o vreme...sa vedem...

mai vorbim...nici eu n-am mai intrat in ultima vreme..am fost daramata...neputincioasa si stresata...ma intelegi...
pe toate! sper sa ne auzim curand!



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 19+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


Nu-i place laptele batut??????
Pe mine ma ajuta asta, aici nu gasesc si nici nu stiu sa-l fac in casa asa ca l-am inlocuit cu prunele uscate.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 13+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ela, la noi Duphalac nu prea a dat roade, mai bine a mers Debridat. Dar regimul e cel esential... Medicamentos nu poti sa o tii a la long...
Dimineata primeste lapte cu cereale integrale Sanovita si cu o lingura rasa de tarate... si ce am uitat sa scriu, la ea da rezultate bune si adaosul de seminte de in, care sunt laxativ natural... Totul indulcit cu miere...

La pranz, primeste doar legume verzi...Am renuntat la morcov, cartof...aproape in totalitate, orezul nu l-a mai vazut de un an si jumatate.... Iaurtul din oras e plin de chimicale care constipa.... de aia si sta asa batos desi grasime nu are mai deloc. Eu la un litru de lapte caldut, pun dou trei linguri de smatana, dar nu din aia teapana din oras, tot de tara. Si laptele mi-l aduce cineva de la tara.... Painea pe care o primeste din cand in cand, e facuta tot in casa, cu seminte de in, cereale, susan, seminte de floarea soarelui.... Mai primeste si compot de para, pruna, mar, gutuie,,,, pasat si indulcit cu miere..
Apoi, morcovul "pufi" adica ras pe razatoarea mica...a dat rezultate bune... Primeste dupa amiaza cam 2-3 linguri...
Suc de struguri, de prune.... Astea sunt ce am tot incercat noi si care au dat rezultate o perioada.... dar tot le schimb, ca dupa ce se obisnuieste cu ele, nu mai reactioneaza...
Si mi-e teama sa nu ajungem iar la fisuri anale si Hemorzon... ca e jale... Plang si eu langa ea cand sta pe olita.
Multa sanatate lui Eric si sa dea DD sa scapati mai repede ca noi....

Dragaica, vezi ca ti-am lasat reteta de lapta batut. In functie de cat il vrei de gros sau subtire, poti inlocui smantana cu iaurt gras....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

Ela, la noi Duphalac nu prea a dat roade, mai bine a mers Debridat. Dar regimul e cel esential... Medicamentos nu poti sa o tii a la long...
Dimineata primeste lapte cu cereale integrale Sanovita si cu o lingura rasa de tarate... si ce am uitat sa scriu, la ea da rezultate bune si adaosul de seminte de in, care sunt laxativ natural... Totul indulcit cu miere...

La pranz, primeste doar legume verzi...Am renuntat la morcov, cartof...aproape in totalitate, orezul nu l-a mai vazut de un an si jumatate.... Iaurtul din oras e plin de chimicale care constipa.... de aia si sta asa batos desi grasime nu are mai deloc. Eu la un litru de lapte caldut, pun dou trei linguri de smatana, dar nu din aia teapana din oras, tot de tara. Si laptele mi-l aduce cineva de la tara.... Painea pe care o primeste din cand in cand, e facuta tot in casa, cu seminte de in, cereale, susan, seminte de floarea soarelui.... Mai primeste si compot de para, pruna, mar, gutuie,,,, pasat si indulcit cu miere..
Apoi, morcovul "pufi" adica ras pe razatoarea mica...a dat rezultate bune... Primeste dupa amiaza cam 2-3 linguri...
Suc de struguri, de prune.... Astea sunt ce am tot incercat noi si care au dat rezultate o perioada.... dar tot le schimb, ca dupa ce se obisnuieste cu ele, nu mai reactioneaza...
Si mi-e teama sa nu ajungem iar la fisuri anale si Hemorzon... ca e jale... Plang si eu langa ea cand sta pe olita.
Multa sanatate lui Eric si sa dea DD sa scapati mai repede ca noi....

Dragaica, vezi ca ti-am lasat reteta de lapta batut. In functie de cat il vrei de gros sau subtire, poti inlocui smantana cu iaurt gras....

Lacramioara si Stefania Iulia (05.12.2006)
Bazar pentru SEBI



Lacri, mersi tare mult...cam ce ai scris tu mai sus ii dau si eu, sau cel putin incerc...faza e ca iaurt, lapte batut, nu prea vrea...fff putin...taratele i le fierb putin in apa si-i pun apa de pe ele in ceai sau lapte...ca altfel nu vrea...suc si fructe ar tot manca...ulei de in am incercat, a functionat o perioada apoi s-a obisnuit cu el... la fel cu suc de portocale dimineata pe stomacul gol...dar iar s-a obisnuit organismul cu el... incerc sa-i dau supe cu legume si carnita pt ca altfel nu le accepta de nici un fel(ma refer a felul 2)... am ajuns la capatul puterilor...sunt f irascibila, stresata si total in butoi... ca sa-l fac sa inghita ceva il santajez, sau ii spun ca facem cutare daca papa...stiu ca nu e bine, da alta metoda n-am... uneori mai strig la el, ca nu mai rezist...ma invinovatesc rapid, imi vine sa plang, sa urlu...nu stiu...

uf...v-am impuiat capul...vorbim maine...sper sa scapam cu totii de astea!

somnic usor!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 20+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si mai vorbim...

Mergi la inceput