noi, sagetatoarele (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte....

Am si eu o intrebare pentru mamicile cu pitici la gradi: Ce cadou luait de 8 Martie? Mie iar mi-a revenit sarcina de a strange bani si a,lua cadou si chiar sunt in pana de idei.... si de timp....

Nico, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Lacri multam' de cafea .
Si eu sunt in pana de ideei cu cadourile. Am noroc cu doamna educatoare care nu accepta decat ceva simbolic. Fiecare copil pune max 10 lei si ingrijitoarea ii ia ceva doamnei.
Eu ma simt ca naiba azi. Nici nu imi vine sa ma ridic de pe scaun. Ma doare stomacul, picioarele, ... nici un chef de munca .
Amn uitat sa va spus ca ieri m-au asteptat copiii cu martisoare acasa. Alex m-a rugat sa il port deja dar am mai amanat momentul .

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte...

Nico, multumesc pentru raspuns. Multa sanatate. Sper ca azi esti mai bine.... Sper sa imi vina vreo idee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si va spun scurt ce am patit ieri ... Stefy se juca cu o matura in curtea cresei... si a iesit o "bunica" cu un copil care a vrut sa-i i-a matura, ea a ridicat-o la el... eu la 2 metri de ea si "bunica" o i-a si o loveste, ii aplica doua lovituri la spate, dar cat a putut de tare... Aseara s-a tot plans de dureri de spate.... Azi daca dau peste ea o mananc....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Doamne Lacri si nu te-ai luat de ea???? Eu cred ca reactionam rapid. Cum adica sa imi loveasca copilul??? Chiar m-am enervat.
Eu nu imi lovesc copiii asa ca .... sincer nu concep nici sa strige careva la ei. Daca au gresit cu ceva sa imi spuna mie, iar eu ca parinte voi lua masuri.
La gradi pt 8 martie am trimis 10 ron. Cred ca azi vom merge sa luam martisoare pt toate fetitele si educatoare (si pt bunici, matusi, prietene, .... lista e lunga rau). Pe langa martisoare Alex va mai darui si cate o felicitare facuta de el. La felicitari mai avem doar sa lipim snuruletul. Pe post de martisor la felicitare am lipit cu aracet mici crengute de brad.
Martisoarele vor fi simple (si ieftine). Eu l-am invatat pe Alex care e semnificatia martisorului asa ca vom cauta doar cosari, trifoi, potcoave. Eu inca apreciez martisoarele si chiar port. Nu imi plac cele scumpe si urasc sa primesc o ciocolata pe post de martisor.

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o ...

Nico, multumesc.... Aseara n-a gasit-o, dar azi voi avea o discutie foarte acida cu ea.... ca azi merg si la medic cu Stefy, ca ma tem sa nu aiba ceva la spate...
Cu martisoarele si eu gandesc la fel... Ciocolata e ciocolata si martisorul martisor, cu semnificatia lui... si eu port....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si aromata si va doresc week-end placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Azi e ziua martisorului, asa ca va doresc o primavara frumoasa, plina de bucurii si ce va mai doriti voi si
Si o fierbinte si aromata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

O primavara fumoasa cu mult soare !
Sper sa primiti cele mai frumoasa si norocoase martisoare. Eu am deja prins in piept un cosar si nu snur furmos la mana.
Azi o sa am nevoie sa imi tineti pumnii stransi dupa ora 15. Am venit la birou cu masina pt prima data si .... sper sa ajung cu bine acasa. Nu prea sunt prietena cu masinile, nu imi place sa conduc, prind greu, dar trebuia sa plec.


Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Un martisor si de la mine. Sa va aduca tot ce va doriti.

Nico Iti tin pumnii. Stiu cum e la inceput singura la volan. Trebuie sa ai rabdare si sa fii atenta.

copilasilor cu probleme. Ceai de crusin ati folosit? Cumnatamea il foloseste mereu, pentru ea sau pentru copii. La o jumatate de ora de la administrate iese afara.

Lacra Imi pare rau pentru fetita. Da de ce nu te-ai luat de bunica imediat ce a dat in fata? Mey, eu cred ca o bateam eu pe ea.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput