Sezatoarea canadiana (168)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Lorelai, sa iti traiasca fetitele.
Sa fie sanatoase si sa va aduca numai bucurii.
Cum a fot petrecerea ?

Sunt nascute de ziua mea.

Lorelaim, ma bucur sa te citesc si mai ales ca ne dai vesti bune.
Va tinem pumnii sa ajungeti "acasa" in Ca.

O sapt. buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

lorelaim,servusspor la invatat.cand faci pauza sa treci sa ne "vezi"

maru,
pumnii stransi.va fi bine.ai sa vezi

nelia
,in tava,pe fundul tavii cum vrei.blatul este "legat",nu curge,ca cel de rulada.Eu il pun in tava de cuptor(normala) pe hartie de copt la 350 F.
Apoi,in blat nu as pune mai multa nuca decat in reteta pt ca apoi foile vor iesi tari iar ele trebuie sa fie pufoase sa poata intra caramelul in ele.Ce as reduce eu,ar fi zaharul din crema.Mi se pare o bomba calorica dar atata timp cat nu o execut foarte des,merge!

am o intrebare pt fetele care frecventeaza Sud-ul:
unde ma sfatuiti sa mergem,Cuba sau Dominicana?
Ne-am hotarat sa mergem si noi macar odata in Sud si asta se va intampla pe 11 iunie,timp de 2 saptamani.Ce-mi recomandati?
Ma ajutati cu situri? Am tot cautat pe ici,pe colo dar nu prea-mi dau seama care este diferenta intre resorturi.Stelutele alea ce stiu sa faca(cu ce diferentiaza un resort de altul)? Sunt aceleeasi stelute din Florida?
merge cineva in perioada aia? poate ne cuplam

denisa,sa-ti traiasca domnisoara!la multi ani frumosi si sanatosi!

ei,cristina!La multi ani!nu dai de baut?

o saptamana faina tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Multumim frumos tuturor pt urari, o sa trimit poze pe contul comun.
Sanatate si multa bafta celor ce sunt in focuri cu examene sau cautat de joburi.

Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

LORELAI_ LA MULTI ANI PT FETITE -SA FIE SANATOASE SI NOROCOASE!
CRISTINA(cge)-LA MULTI ANI CU SANATATE SI BUCURII!


Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Cami, eu am fost odata in Cuba (tryp cayo coco) si odata in R.Dominicana; o prefer clar pe ultima ca si conditii, mincare, clasa, etc; in Cuba am nimerit intr-o adunatura de localnici de-ai nostri de souche cheflii, tot acasa m-am simtit , iar personalul fiind obisnuit cu betivanii astia ne trata pe toti cam prea familiar- nu mi-a placut- in Dominicana erau mult mai respectuosi si de alta clasa; in Dominicana scoti insa mai multi $ din buzunar pentru cam acelasi nivel;
am luat biletele de aici:
http://www.selloffvacations.com/

in Cuba marea (la Cayo Coco) si plaja au fost mult mai frumoase, dar compar primavara (aprilie-Cuba) cu iarna cind de obicei sunt valuri (decembrie- Dominicana)

plajele din Punta Cana intelg ca sunt cele mai frumoase din Dominicana;
poate mai completeaza fetele ce merg mai des (Oana, Mihaela, Dana)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

multumesc tuturor pt urari. nu imim vine sa cred ca fetele au facut 5 ani, parca ieri eram in labour pe vrmea asta si ma rugam la DD sa le mai tina in burtica macar o saptamina. uite ca au crescut si sint sanatoase, I am very proud of them.

petrecerea e simbata care vine, weekendul trecut am fost la alta petrecere, a unui prieten al lor care a facut 4 ani. Maya e in love with him. ii zice "the Lucas that I love" ca mai au un Lucas prieten.

cami, nu am apucat sa fac prajitura, sper sa call in sick vineri si sa ma ocup si de torturi si de praji. oare o pot face in 2 reprize? adica blaturile azi si restul vineri?

Denisa, La multi ani! domnisoarei.
Cristina, si tie La multi ani!

miki, bafta la operatie, o sa fie bine, astia mici se recupereaza muuult mai repede ca noi.

oana, daca mai gasesti "deals" cu pantofi de domnisoare, ne intereseaza si pe noi. ale mele sint addicted la pantofi, ca isabela roxanei. mergem la mall si se probeaza cu tot ce sclipeste, aleg si pt mine ce le place lor.

mQQm, am sa studiez si eu blogul tau ca ne bate si pe noi gindul sa mergem in zona in primavara. am citit ceva atunci cind te-ai intors si apoi am uitat de el si m-am luat cu altele.

fug la munca si revin. o saptamina buna la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Si pt ca ieri a fost Sf. Antonie, la multi ani Antoniilor si Anthony-ilor nostri. Khristin pt puiul tau.

La multi ani Lorelai pt fete!

La multi ani, Cristina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

LA MULTI ANI CRISTINA
La Multi Ani fetelor lui Lorelai

Lrelaim , si eu sper sa revii acasa!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

La multi ani sarbatoritilor

help, help, heeelppp ... vreau si eu un osteopat de incredere, ma ajutati?

Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Lorelaim, ai mai nu mai zi asa eu va doresc sa va intoarceti si sa fie asa cum e mai bine ptr voi. Gabitei

Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput