Sezatoarea canadiana (168)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Lorelaim-tinem pumnii sa reveniti pe meleagurile canadiene!
Olga si Khristin-LA MULTZI ANI PT BAIETI!
OANA- LA MULTZI ANI PT PRINTESA!

Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

In primul rand Pucku felicitari sa iti traiasca flacaul sa fie cuminte. Si multa sanatate.
Apoi LMA tuturor sarbatoritilor!!
Olga condoleante. Imi pare tare rau pt ce vi se intampla si sper sa va fie cat mai bine de acum incolo
Dana bine ati revenit. Sa va fie de bine vacanta. La fel si pt Donia
Ce as mai pleca si eu
Sunt franta de atata alergat. Si ca sa fie complet am si pisoiul cu mine mereu, de pregatesc juma de zi bagaje si apoi iar jumate sa le desfac.
Ma cam ia si cu oboseala, ca simt ca (vorba soacrei) ma prabusesc. Mai incerc sa ma odihnesc in wk, dar nici at nu am parte cu cei 2 flacaiInafara de gimnastica lui al mare mi-am pus sambata acupunctura, ca incerc sa ma mai dreg nitel. Parca ar functionaMa mai lasa nitel bufeurile alea, dar tot nu dorm prea bine noaptea.
Si in top la asta nici al mic nu se lasa de papa noaptea, si de cand e cu sotul mananca la 3
Am zis ca dupa ce termin cu trat trec la aparat ca nu se mai poate
Al mare nu mai termina cu tusea si nas curgand. Nu-s ce fel de virusi sunt astia:((
Nu mai reusesc sa tin pasul cu voi. Pe dincolo nu trec ca nu am ce raporta
s-a mai dus cate ceva, dar cand sa zic hop iar merg nitel in sus
Felicitari fetelor si la cat mai multe in jos
Ange aia e prajitura de 5 ore?
mqqm-ule pe unde mai esti de nu mai treci pe aici?
Eu nu am sanse cu certif aici ca si mie mi-a expirat pasaportul si din cate am inteles tb sa ma prezint acolo
Dar tb sa legalizez cert. Pana la urma tb si copie sau nu?
Cand mai apuc si eu sa vad poze?

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

denisam la multi ani pentru Ema!
lorelai la multi ani pentru fete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Lorelai, la multi ani printelesor! Sa creasca mari, fericite, sanatoase si iubite!
cge, am inteles eu bine ca e si ziua ta?

lorelaim, multumesc de gandurile bune si de revista presei. N-ai idee ce bine prinde. Succese depline!

ange, mie blatul mi-a iesit cam lesinat, de aia am sugerat inca ceva nuca. dar e bunaaaaaaaaaaaaa rau, cum zice Andrei. Data urmatoare am sa reduc un pic zaharul, ca e dulce de te trimite in coma diabetica

Daiopri, ce bine sa te vad!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Denisa, nici noi nu am realizat ca ieri a fost sf. Anton, ne-am dat seama cand ne-au sunat niste amici sa ne felicite . Inca o data sa va traiasca printesa

Olga, Oanagabriela, La Multi Ani pt. Antonii vostri

Lorelai, imi pare bine sa te revad si eu. Pe cand reintoarcerea?

Ange, eu intre cele doua tari as alege definitely Dominicana numai pt. plaja superba din Punta Cana si nu vei ramane dezamagita.

Delphin, esti 100% hotarata? Ai vizionat Sicko? Michael Moore avea o comparatie interesanta intre Franta si continentul american si balanta inclina favorabil spre prima dpdv al invatamantului (in special cel universitar - free) si cel medical. Ca sa nu mai zic de vacation time 5 weeks pt. Franta...eu inca mai sper sa o conving pe fiimea spre destinatia respectiva cand o fi mai marisoara, daca tot nu va avea probleme cu limba...

Daiopri, nice to see you around again

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Multumesc pentru felicitari.
Da, Maru, ai inteles bine

La Multi Ani, Antoniilor pentru ieri !!

Nu stiam de Sfantul asta.

Kristin, cu concediul e bine si aici, la mine in firma, se poate ajunge pana la 8 sapt.
Eu am 3 sapt + 1 recuperari.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

pai atunci: La multi ani Cristina!
Sa ti se implineasca visele!
sa fii sanatoasa, norocoasa, iubita si fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Khristin, e studiata bine problema...sistemul sanitar, fuse si se duse, e inca binisor, dar pe cale de disparitie, binele asta. Iar scolile..vax albina. Cica free, dar taxe la examene sialte alea, plus camin, adica chirie ca locuri in camine...si ce camine!
Asta e paradoxul, francezii din fr. vor in Quebec si quebecosii in fr.
Noi vrem sa oferim si aceasta varianta copiilor nosti.
Fata ta, daca nu e cetatean fr nu studiaza free in FR., si cetatean nu se devine asa usor ca in Canada.
Si despre vacanta...sotul meu are anual 45de zile lucratoare, adica 9 saptamani si nu-i e teama. Eu am vacanta cand imi tuna acum, acolo voi vedea, probabil la fel.

MQQM de discutat...e de acord daca se leaga cu planurile noastre.

Ce curajoase sunteti voi cu facutul prajiturilor...5h , mai bine nu mananc

Maru, vroiam sa-ti zic de mai demult...curaj, sa ai putere sa-l sustii pe sotul tau sa nu cada in negativism!
Am avut si noi unele, prin 2007, cand se tineau lant, dar noi mai faceam si haz de necaz, am zis mereu ca nu ne lasa D-zeu ca doar nu am facut nimic rau! Si soarele a reaparut pe strada noastra.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Cge, La Multi Ani sa fii fericita si iubita

Delphin, nu stiu ce sa zic despre sistemul de invatamant francez ca nu-l cunosc indeaproape, dar pe cel canadian il stiu din culise , noroc mare cu cele 12 saptamani de vacanta/an si cu nenumarate sick days ...doar ca sistemul universitar sa fie gratis mie una mi se pare un imens avantaj, nu discut calitatea. Oricum ce voiam sa zic e ca in Franta se incepe cu 5 sapt. vacanta pour tout le monde in timp ce in CA, ai 10 zile mari si late , not too fair, huh???. Again nu discut exceptiile, seniority si politica diversa a companiilor. Eu cand am auzit de daycare-uri gratis in Franta mi s-a facut rau, caci noi am cotizat nu mai putin de 10,000/an, fetele din ON know the drill . Refuz sa fac calculul pe cei aproape 4 ani . In orice caz nu voiam sa te descurajez in demersul tau nicidecum, eram doar curioasa de motivele ce te-ar face sa pleci de acolo...

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

Cristina/cge: la multi ani! Ai aceeasi zi de nastere ca: mama mea, baiatul meu cel mic si nasa mea de cununie. Cine mai e nascut pe 18 ianuarie?

Mergi la inceput