Sezatoarea canadiana (168)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Cristina (cge) la multi ani!

Lorelai la multi ani printeselor tale!!! si petrecere frumoasa cu torturi opere de arta, nu alta!!! Neaparat sa ne pui poze cu rezultatele!

La multi ani Antonilor si Antoniilor!!!!

Isabella nu-i bine De mai bine de o saptamana are o tuse uscata urata, iar de sambata seara face temperaturi mari de 39.7 si acuza si dureri la o ureche... Azi dimineata am reusit sa ajungem in sfarsit la o clinica de urgenta si dupa aproape 5 ore de asteptat a vazut-o un doctor. Avea 39.3. Nu are otita si nici pneumonie dar i-a dat antibiotic. Acum a adormit langa mine. A mai luat antibiotic o singura data pana acum si mi se rupe sufletul cand o vad asa pleostita, ca ea, in general, a fost mai mereu in forma, cu mici raceli pe ici, pe colo... Nu va spun ce era la clinica aia... toti tuseau, suflau nasul...

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Caro-LMA pt flacaul tau

Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

caro, la multi ani flacaului! Cum petreceti?
sa fie sanatos, voinic, iubit, norocos si banos!

delphin, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Khristin maica cine ti-a spus asemenea balarii maica?

Daycare gratis???...poate scoala maternelle, crecha, nounou si altele sunt cu plata, in functie de venit ti se mai ramburseaza pe ici pe colo. Vrei sa-ti pove cam cat cheltuiam si eu cand ma apucase dorul de dus la munca si trebuia dus si la crecha si la nounou. M-am lasat la mana mea apoi.
Vacanta in fr se incepe cu 21 de zile mari si late,calendaristice!

Am sa ma documentez mai bine de sistemul universitar, stiu doar ca nu e gratis pour de vrais, toti parintii cu copii la fac pe care ii cunosc se vaita ca le e greu sa-i tina.
Iar viitorul nu e chiar stralucit, chiar si cu diploma in buzunar. aici nu se avanseaza in cariera ca acolo, nu se dau oportunitati ca acolo si nu are sa-ti vina sa crezi, in orasele mai mici se practica nepotismul tare de tot. Membrii unei aceleasi familii, lucreaza unul la posta, altul la o banca, celalalt la primarie si un altul la centrul de impozite

Sigur 100% nu exista garde enfant gratis. Poate garderia de la scoala, dimineata si seara, dar platesti destul impozitul local pt. asta!

Stiu, pare tare frumoasa Fr de afara, poate la fel cum pare Ca, dar noi am gustat din Fr, vrem sa gustam si din Ca, si daca nu ne-o place, vedem noi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

La multi ani sarbatoritilor!

Roxana sanatate Isabelei si un pupic dulce din partea mea.

Lorelaim esti ca o "mamica" din umbra, de abia astept sa te relochezi si sa te cunoastem de adevaratelea.

Camelia, eu nu am fost in Cuba, am tot ezitat dar am inteles de ex ca 4-5 stele din Cuba de abia ajung la 3.5 in Dominicana. Plaja din Punta Cana e superba. Daca esti decisa asupra datei sfatul meu e sa le cumperi pina la sf lui Feb. Noi numai in iunie am plecat si am analizat mereu pretul. Vezi site-urile postate pe prima pagina (eu personal am luat numai de pe selloffvacation-au avut intotdeauna preturile cele mai mici)alege-ti citeva hoteluri si apoi ori ne mai intrebi pe noi (paote am fost careva acolo) ori citeste opiniile de pe www.tripadvisor.com

Dana (daiopri) dar cum te mai simti tu? M-am tot gindit la tine

Mihaela
, ti-am tinut pumnii azi, sper sa fie totul ok cu Mark.

Mihaela incearca in Cuba Iberostar Laguna Azul, e nou deschis de citeva luni. Eu l-am tot urmarit dar au aminat deschiderea anul trecut. Dar opiniile suna tare bine.

Donia, ce poze frumoase, parca iti vine sa te tot duci...Copiii tai s-au simtit tare bine, au un aer asa fericit in orice fac, joaca in valuri, dans,etc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Noi am iesit bine din operatie. Care a fost destul de lunga, comparativ cu ceilalti copii. Ceilalti erau pentru tuburi, ei erau adormiti doar 5 minute si in 15 minute erau inapoi in salon. Marc a venit dupa vreo 2 ore jumate, ca intrasem in panica. Dar lui i-au facut trei operatii
Acum ma simt cumplit de vinovata ca a trebuit sa treaca prin astaSotul ma calmeaza , ca el a facut operatia de amigdale si a reactionat mult mai urat decat Marc.

Acum ma chinui sa-i dau ceva de mancare, adica ceva lichid. Cu ingheata s-a oprit dupa 3 lingurite Nu ca ar fi ceva nou la el sa refuze mancarea....


Am vazut ceva aniversari pe aici. La Multi ani!!!!!


Delphin toti copii pe care-i cunosc si au parinti care lucreaza ajung in jur de 5-6 acasa.....
Pentru cei care locuiesc in Quebec e gratuit in Franta, universitatea, adica nu chiar gratuit( asta e un mit, ca am avut colegi francezi care mi-au explicat cum e treaba) ci au aceleasi conditii ca un francez. E o intelegere Franta-Quebec. Eu nu cred ca toate astea sunt o mare problema, cel mai greu e sa va adaptati la zapada pana la inceputul lui aprilie, uneori chiar mai mult.... Asta e adevarat piatra de incercare a adaptarii in Canada( partea de est )Mai ales cand vii dintr-o zona mai calda..... Iar despre ce pleaca din Franta si vin aici francezii, am inteles de la ei cauza. dar din pacate putin raman definitv aici....E un nivel foarte ridicat de intoarceri in Franta, cam dupa maximum 10 ani.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Miikon, nu te culpabiliza, o sa-l gasesti tu ceva cu care sa-l pacalesti.

Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

caro la multi ani baiatului! ce aglomeratie la astazi!

Dana multumesc de urari. Isa doarme la mine in brate de aproape 5 ore si e fleasca la par, deci isi fac efectul medicamentele.

mikiion recuperare rapida lui Marc!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Pitilache, sanatate Isei

Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Caro, La Multi Ani flacaului, sa creasca mare si sanatos !!

Roxana, sanatate Isabelei.
Tinem pumnii sa scape de virus, cateodata nu scapa fara antibiotic orice am face.

Mikion, recuperare usoara lui Marc.

O seara buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput