Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *48*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

lumeee, lumeee soooooroo lumeeee!

am venit de la vaccin! bine nu acuma! acum ceva timp dar am papat si nea-m culcat.

asadar baiatul meu are 6400 gr si 64 cm si nu diversificam inca pentru ca mami mai are laptic. vaccinul zici ca i l-a facut altcuiva, asa de cuminte a fost. mi-a zis sai-i pun juma de supozitor cu novocalmin si maine panadol baby de 3 ori cate 3 ml. eu am uitat sa-i pun supozitorul pentru ca am fost la cumpa si acuma nu trezesc copilul nici de frica. iar panadol... hmmmm! ma mai gandesc daca-i dau. in schimb are conjunctivita si trebuie sa-i pun tobrex cate 2 pic de 3 ori pe zi timp de 5 zile. umerii nu-i trosnesc ci se simte cand se misca incheietura. deci nu primeste calciu.

mi-a zis ca trebuie ajutat sa se ridice sustinandu-l de umeri si nu de manute ca se pot disloca umerii...

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

sunt singurel! BING BANG... printre .. dovlecei! BING BANG!

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

da' pe mine nu ma vezi??

Bine ca ati scapat de vaccin si a fost cumincel Carol.

Ce mi-a placut..'am venit de la vaccin..bine nu acuma!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

LILIAC mi-a placut tare mult cu, i-ai scris MONICAI
MANGA te si pe tine si esti norocoasa ca se culca la 9-10.Ia intrebati-o voi pe MELY cee facea baiatul meu aseara la 12 jumate...era la maraton
DANUTA1979 noi am facut o singura injectie,caci ia bagat unul intr-altul...si noi la 2 luni tot doua injectii am facut
IULIKA imi pare rau ca Bruce a facut febra dar ma bucur ca totusi e activ,mersi de raspuns cu dovlecelul,ala turcesc e
RALUCA scrie mami tot ce te nedumereste,nu conteaza ce cred alti,noi suntem aici sa ne spunem parerile,ai vazut ca fiecare si-a spus parerea chit ca alti au inteles altfel sau au exprimat altfel...te inteleg si eu intrasem in panica dupa ce am scris postul acela cu bataia si am crezut ca toate ma cred nebuna dar pana la urma mi-a trecut,e parerea mea o sustin si o semnez
ANDRAIULIA cred ca adeverinta cum ca esti in somaj...din cate am auzit si eu,daca nu cauta pe google ca sigur gasesti
SUEDE ma bucur ca ati venit cu vesti bune de la dr,e un grasunel
MARY bafta la examen,ce scumpa ai fost cum ti-ai umplut tu tel cu poze,asa am si eu
MONICA eu ii dau suculet sau supa intre mesele de lapte,deci cam la o ora jumate dupa ce-a mancat laptic si nici el nu se satura si cere laptic ca la o zi fara suculet.Eu pana acum o sapt sau vreo 5 zile nu i-am dat zilnic,ii dadeam odata la doua zile,trei,abia acum am inceput sa-i bag zilnic si daca azi i-am dat suc maine ii dau supita
LUTO esti o frumoasa si se vede ca esti tare fericita iar de Davidelu nu mai zic ca e un scumpic si are niste ochii...ratustele alea au luminite in ele sau nu mai vad eu bine?!?
MONIQUE e o scumpa Andreea cum face ea prajiturele,iar pizza aia arata tare bine desi eu nu sunt fan pizza
LILIAC cred ca daca ar sta cineva cu voi s-ar prapadi de ras la cat de haiosi sunteti tu si sotul,eu am impresia ca e o armonie super la voi in casa,cel putin asa reiese din ce ne spui tu pe aici
KEMSY sa-ti traiasca crestinul,ati fost niste frumosi,mi-a placut fracul lui blue
Gata capitolul trecut...sper sa nu ma sochez ca am mult de citit la asta nou

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

da' pe mine nu ma vezi??

Bine ca ati scapat de vaccin si a fost cumincel Carol.

Ce mi-a placut..'am venit de la vaccin..bine nu acuma!'


pfiuu.. credeam ca ati plecat la si ma miram! ce cuminti sunteti voi!!!!

Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Monique, ce bine arata mancarea aia! Ne dai si reteta?


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Mådå vad ca bag recuperari la greu..Ia spune cum se prezita irinelu azi??

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Mada, esti o draguta!

Kemsy, felicitari pt botez!

Ioanna, pupam pe micul Carol! F faine pozele!


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Fetelor noapte bunå!!De maine intru in paine..Så va prind ca nu suntei aici la apel..Mai ales ca se pune de petrecere!! Brucu a zis MAMA azi..clar si frumos

Va pup

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




inainte sa merg la somn (dupa ce ca de la 8 incerc sa-l culc si plimbat, si leganat, si in toate modurile... si el tot plangocit de oboseala ... asta nu inteleg ) nu pot sa trec cu vederea primul MAMA din grupul nostru Felicitari!!!

Pai daca eu sunt asa de super indragostita de el (ma topesc de fiecare data cand ma uit la el, explodez de fericire si iubire) acuma cand e mai mult plangacios... atunci cand imi va spune "mama" cum voi reactiona? Cred ca o sa lesin...

pupici fetelor


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Monique ce imi faci tu mie acum la ora asta..m-ai facut så infulec grisine..slava domnului ca sunt mai sånåtoase....arata super bine.

ralucapaun aici imi esti?

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput