Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *48*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

ralukule, te tzuc tare si dulce. De azi de dimineata ma chinui sa-ti scriu ca ma tot gandesc la tine in fiecare seara si ca mi-e dor de serile de vara cand stateam noi si ne uitam la cheliuta din Minti criminale si in asteptarea lui mai nimeream peste cate un film rusinos . Si pentru ca in seara asta e Dr House, ma gandeam acu 5 minute cand spalam biberoanele, trebuie neaparat sa intru sa-i spun ralukai sa se uite

Eu acum pap niste mere cu biscuiti. E a doua portie pe ziua de astazi si as mai manca inca 10. Este desertul preferat al copilariei mele. Numai cand aud cuvintele sunt in extaz total . Cand o veni timpul sa-i fac lu fii-miu cred ca n-o sa mai ajunga la el ca o sa o pap eu pe drum

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei




si nici macar nu ne convenea filmul rusinos




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ce mai fac fetele? cum va prezentati?

pe ce program este DR. House?! (asta in caz ca nu vine nimeni la povesti)

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

DEVYLA te ,ma bucur ca ai mai intrat sa ne dai vesti despre tine si nu se supara nimeni ca iti spui pararea,dar vreau sa fac precizarea ca nu i-am dat in cantitati industriale,a papat cateva lingurite din ce i-am dat si am inceput si eu ca fiecare cu cate o lingurita si apoi am urcat
CRISTINA sper sa va fie de folos sedinta cu psholoaga.Mi-am adus aminte ca te-ai oferit sa-mi oferi acele fiole pt par,sarumana esti o scumpa,incerc acum cu ulei de masline si ricin si daca nu functioneaza iti trimit adresa pe pm
MONICA cum mami sa nu ne mai spui ce face Dragoselul???exact cum au spus si fetele,voi cele cu pierderi de bebici poate ati avut cele mai asteptate nasteri,iar legat de grijile tale sunt absolut normale.Eu din cauza frici ca am pierdut prima sarcina,am facut cred ca din doua in doua sapt ecograf pana cand a miscat piciu mai activ si il simteam zilnic,desi majoritatea imi spun ea ca nu e bine,eu ma duceam si faceam ca sa fiu eu sigura asa ca pune ce intrebari vrei tu,mai bine sa pari "nebuna" decat sa te condamni ca nu te-a interesat si nu ai intrebat.Pentru mine,exacty cum am mai spus-o esti "mama forumului" asa cum ELLE e gospodina,LUTO glumeata si fiecare in parte are caracteristica ei...
MONIQUE eu nu ma supar pe nimeni daca imi da un sfat,il citesc si apoi il rumeg si intr-un final poate ascult de el sau iau doar o parte din el.Stiu ca nu e bine sa le dai biscuiti cu gluten,mai stiu si ca nu exista fara gluten(mi-a zis doctora azi),mai stiu si mamici care le- dat petit beure si mai stiu si ca nu o sa-i dau in fiecare zi mar cu biscuite.I-am dat de doua ori si de maine o sa-i bag mar cu cereale ca asa mi-a recomandat dr
SELENE i-am dat petit buere,de fapt ai mei i-au dat dar astia si inca uni de la Nestle am vazut ca se dau la bebici.Nu stiu cum sa nu le dam zahar caci si morcovul contine zahar,majoritatea fructelor...acum na nu mai sti ce sa le dai si ce nu
ANAMARIA poate ti-ar raspuns si fetele dar iti spun si eu,nu ,nu exista biscuiti fara gluten,am intrebat eu dr si are si ea o nepotica de 4 ani...acum eu o sa caut si pe net sa vad daca gasesc ceva si daca da te anunt
THEA ma bucur ca ne-ai mai dat vesti despre voi si stai linistita ca toti au episoade din astea cand pur si simplu nu iti dai seama ce vrea
IOANNA sunteti niste frumosi toti trei
CLAUDIA multumim ca ne-ai impartasit si noua ce ti s-a spus legat de diversificare
Trimit si revin cu restul de recuperat,ca intre timp trebuie sa-mi amuz si baiatul

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Ma bag ca musca-n lapte. Exista biscuiti fara gluten, dar nu stiu daca si in Romania, de fapt se gasesc foarte greu. Seful meu intentiona la un moment dat sa distribuie in Romania produse alimentare fara gluten, dar deocamdata e in stand by.

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)




Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mada nu stiu ce ti-a spus tie dr dar iti spun mie-n suta ca exista biscuiti fara gluten in supermarketuri langa borcanasele cu papica pentru bebei. Stiu ca eu am folosit de-aia la greu cand era Andra bebelusa (si borcanelele cu papica ma mai salvau uneori). Ia uita-te mai bine si renunta la petit beure. Sau...faci cum crezi tu ca-i mai bine.

kemsy Ce elegant e Loris cu frac si ce cuminte a fost el la balaca-balaca . Iar scoicile flambate (sau ce erau alea de pe platou) arata nemaipomenit de fain Sa va traiasca micul crestin.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ioi, da! uitasem sa spun ca domnisorul Loris este un scump! mai da' ce frac am avut! sa creasca mare si frumos micul crestin!

cred ca ma bag la nani..va tzuc dragelor!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna seara!!

Maine dimineata pleaca prietena mea!..A fost foarte frumos..Acum s-a dus la nani pt ca tb sa se trezeasaca la 3..Imi pare atat de rau dar asta este.

Am vazut poze tare faine cu Davidosu si mi-au placut mult ratustele din cadita..Si mi-a mai placut cum sta el in colacel..Si tu mami laså pårul ala cum arata cum nu aratå el noi tot fainå te vedem

Kemsy felicitari pt botez.Mi-a placut taaare mult costumatia de mariner'.Si ce ochi frumosi are..Mami tie iti sta tare bine in rosu.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

In seara asta am facut caneloni cu legume, viola
http://picasaweb.google.com/MonicaPercea/AndreeaSiTeodora?authkey=Gv1sRgCJjmhpCI9c7LKw#5426701260345727282

Noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ma duc si io dupa cuscra!
O seara placuta in continuare...

Eu poate reusesc sa-mi fac o sau macar un dus
Va pupilez si va doresc noapte buna!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Fetelor noapte bunå!!De maine intru in paine..Så va prind ca nu suntei aici la apel..Mai ales ca se pune de petrecere!! Brucu a zis MAMA azi..clar si frumos

Va pup

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput