Copilasi de Iulie - August 2004 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Eva are 29 la picior si nu poci sa pricep cum s-a intamplat una ca asta... a trecut pur si simplu de la pantofii 25 de asta vara la cizme 29... te pomenesti ca oi fi torturat cupilu cu pantofi mici in orice caz de data asta a masurat vanzatoarea la magazin, asa ca ramane deocamdata 29
Simona multumim pt invitatie, sa ajungem la Bucuresti ramane un deziderat... mie imi place tare la voi si sunt sigura ca pt copii e raiul pe pamant multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Corina, acest salt la picioroange l-a avut si Giulia, de asta spun ca nu stiu cat poarta pt ca a sarit peste 2-3 numere si nu stiu cand, ca nu a umblat desculta

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

aici produsele noi

*BAZAR - MARE - BAZAR*
*INVITATIE PT.MAMICI DE FETITE DE 2-5 ANI*
*HAIDETI SA-I AJUTAM
PE BOGDAN SI surioara lui - ISABELLE -
SA AJUNGA LA MEDICI PE 28 IANUARIE !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Cori , asa-i ..de aceea nimic nu ma enerveaza mai mult decat atunci cand il aud pe Luca ca se plictiseste
sa vazic si de coco ..are 11 kg ..iuhuu ... si vreo 87 cm
oricum fata de cum era Luca ...coco mi se pare tare prapadit
iar Luca are la picior 30

merg sa-i duc antibioticul la gradi
pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Multumim de gandurile bune!

Matei are 22 kg, cred ca 1.18-1.20, nu l-am masurat recent, 30 marimea la picior.
Eu am prostul obicei sa il compar cu baietelul unei colege, care va avea 6 ani la sfarsitul lui aprilie si are 29 kg si cred ca 1.30... si mi se pare Matei pitic.
Cand va aud pe voi imi vine inima la loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Robi - felicitari pentru proprietate sa aveti noroc si rabdare si sa va bucurati de noua casa!!!
Sper ...intr-o zi sa va dau si eu o astfel de veste, dar aici e mai greu .

Gabi - am vazut si casa ta - mi-a placut tare mult - sa o stapiniti sanatosi si sa fiti fericiti ! Mi-au placut pozele de familie plus membrul cel nou - copii cred ca il iubesc la nebunie pe Pongo.N-am avut curaj sa-i arat lui Alex ca ...va dati seama ce mi-ar face.

Inca mai am app din Buc care din pacate de un an sta neocupata- am avut un chirias si mi-a lasat atit de mult de furca incit nu l-am mai inchiriat, dar tare as vrea sa mai avem si noi a alta sursa de bani ca un singur salariu! Daca stiti pe cineva ( sa nu zic ca de incredere ca banuiti ) sa imi dati si mie de stire.

Cine mai vine la Londra? Sa imi ziceti si mie - poate cine stie aranjam ceva.

Tot vorbind de cheltuieli - am aflat ca trebuie sa vin la Bucuresti sa facm actele de succesiune dupa moartea tatalui meu. Ce mi-e sila de asta... dar asta e. A trecut cineva prin asta recent?
ASa ca se pare ca ori vin singura in martie - or in vacanta de Paste cu copilul. Sper sa aranjam o intilnire, chiar ca vremea nu o sa fie cine stie ce . Patinoarul o sa fie deschis ? puteti sa va interesati , va rog frumos? Organizeaza si cursuri?
O sa stam la mama la Rosu - sa ii mai tinem companie dar o sa ajung si prin Tineretului la app meu.


sunt prin preajma...astept si azi instalatorul...care a zis ca vine laora 10... e aproape 11 of ce oameni !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Robi, felicitari! Sa stapaniti locul si sa-l sfintiti! Iar Matei e bestial...

Mani, io's aia care a venit la intalnire cu punga de biscuti... Off, ce vremuri. Patinoarul cred ca va fi disponibil, e 'inside", n-ar avea motive sa-l inchida... In curand vor deschide si pista de karting acolo... Sotu' abia asteapta (v-am zis ca am 3 copii acasa?) Asa ca spune cand vii

Ioana, tinem pumnii stransi! Si sa ne spui daca a mers ok!

Simo, Vic n-a stationat din pct meu de vedere. Poate si pentru faptul ca am incercat sa le fac activitati separate si a fost o perioada in vara cand n-au stat impreuna. Mieunatul il avea si inainte, dar s-a accentuat pe fondul alintarii excesive la bunici si a neimpunerii nici unei reguli. Deja imi spune ca nu-i place acasa de cand sunt reguli. La gradi le accepta pentru ca asa a fost tot timpul. So, impunem reguli ca la gradi. Si e muuult mai cooperant. (il primeste bolnav la gradi?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Chiar ca plec, desi tare imi placea la o vorba cu voi tocmai am primit sms de la H&M club cica au reduceri mari de tot, asa ca ma duc sa arunc un oki intrucat si Eva are pantalonii pana la glezne si manecile pana la coate
va pup, numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare!
Daria cu Luca ..a fost f rau..este din ce in ce mai rau..nu mai poate respira de plins! Educatoarele , infirmierele asistenetle emdicale..toate incearca sa ma ajute! Azi am vorbit cu psiholoaga (ruda descoperita de curind ) si maine astept niste sfaturi...Sint in cel mai mare impas de cind exista Luca in viata mea..Nu am cums a-l iau la prinz! ..si in plus noptile nu vrea singur in pat (asa cum stiti sintem in aceeasi camera toti)..Ieri s-a conformat, nu s-a atins de pc..nu i-a pasat..azi ma gindesc sa nu-l las la Tv deloc...o fi bine? Nu mai stiu ce sa promit, cum sa amenint..nu mai am solutii!

Cori dar ce job ai ..te-am mai intrebat!

Robi hai sa fie intr-un ceas bun! Cit priveste prietenia cu constructorul...eu sper sa poti spune asta si la sfirsit!

Daria eu nu am inteles faza cu pretendentul...

Alice si Ioana ,multumesc mult..erau altele,dar daca si astea fac acelasi lucru sint f bune!

Dana normal ca este buna patinatoare cu atitea role la activ!

Simo, ce-a zis dr azi?

Roxa tot cu chef de munca?

Irina daca mai citesti...despre ce carte personalizata vorbeai? De unde si cum se procura?

Carmencita mai poveste-ne despre voi..
Noricel deja este repetenta..clar!

in alta ordine de idei..ieri a fost adusa o mamica vinovata de pruncucidere, nu am reusit s-o vedem pt ca ieri am lipsit..dar azi la vizita ne-a fost prezentata o alta..40 de ani, cu schizofrenie, am stat de vorba cu ea..este brici, isteata, orientata..venita doar pt acte in vederea pensiei de handicap, totul parea absolut normal!...apoi medicul ne-a soptit..si-a ucis acum citiva ani singurul s.. primul.. nou nascut..l-a taiat cu foarfeca!

edit..am incercat cu Luca si cu ..casa de copii care nu asculta de parinti (puteti sa-mi spuneti ca nu's normala dar Luca face asa din septembrie, dar nu-s genul care sa ma vait imediat), cu pleaca mama de acasa, pleaca tata..nimic nu ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Olivia

te inteleg perfect . Si aici sunt momente din astea , cind ii luam lego, aia,aia...dupa care stau si ma gindesc ca nu ii pasa oricum- cea care sufera sunt eu . Si ...trag linie.
E o perioada . Zic sa stergeti cu buretele amenintarile si oferitii fara promisiuni din partea lui - 2 zile de wk-end - in care sa simta ca a trecut supararea lui mami.

Noi...dupa o zi din asta, nu-i cumpar nimic - dar imi fac timp , ma ofer sa jucam un joc , petrec mult mai mult timp cu el si sa stii ca el simte. Ba ii fac ceva bun care ii place - dar nu conditionat. Las asta la oparte ...pina seara imi scrie biletele cu 'I love you mummy ' si 'sorry I was a bad boy ' si revenim la normal. Si vine de la el ...mami vreau sa te ajut ,or mami facem ceva lectii ... ce zici de atsa? Sa vina de la el si atunci sa vezi ca e altfel.

Da-mi un tel pe skype marina67 sau pe msg sa vorbim. Poate asa se cunosc si piticii.
O zi buna ....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui roller025
Mani, io's aia care a venit la intalnire cu punga de biscuti... Off, ce vremuri.


doamne nu o sa uit toata viata mea faza aia. ce mistoace eram
Oliv, nu e solutie asta cu casa de copii fara parinti, stiu si eu din experienta. sper din suflet sa iti dea ceva sfaturi viabile psihologul.
si Patrick are fro 22 de kg. cm nu stiu. Cristal, cat de inalta e Maria?

PiEs: Cori te omor cu H&M club, vreau si iooo!!!!

Mergi la inceput