Copilasi de Iulie - August 2004 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata din tara zapezilor, ninge pe Moldova, ninge...

AM PAMANT! Iar in seara asta vedem varianta 3D a proiectului...
Matei ne-a batut toata seara la cap sa ne transformam in familia Pingu, sa ne luam paturile si sa ne mutam pe teren
Am incercat eu sa ii explic ca dureaza ceva timp pana faci o casa. Replica:"Saptamana viitoare e gata??"

V-am citit si voi incerca sa vad poze mai tarziu dar deocamdata lucrez pe doua job-uri si am dead-line la rapoarte!

Pupici, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui corianai

28 de kile!! Eva e cat o matza, cu greu si cu mult haine pe ea reusesc sa vad si io 17 kile pe cantar am inceput sa-i dau multivitamine, doar-doar o manca ceva mai bine... acum ca e la gradi 7.30-15 si eu ajung acasa la 18 cand ea e obosita si maraita, nu mai mananca nici macar ca pana acum...
Editez... nu are tanti Viorica a voastra o sora sa o trimita pe la noi??? ca bunicile nu vin, alte ajutoare locale nu avem, asa ca nu ar fi rau sa importam

La capitolul pisici ne incadram si noi..18 kg cu tot cu papucii de casa...asa ca am demarat niste analize,am inceput cu coproparazitologic si coprocultura si o sa continuam cu restul.(meii m-am speriat cat au crescut preturile la analize)
Dariasi io-s la fel si ma doare capul de moor
La noi ninge, asa ca am primit comanda sa ma duc cu sania dupa mandra la gradi
hai sa avem o zi buna(tineti-mi pumnii pentru dupa amiaza,va povestesc dupa,ce si cum)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Monica, ce recunosc capitolul asta cu mieunatul... Victor il practica la greu si e lucrul care ne scoate pe noi cel mai rau din starea de "normalitate". Eu am gasit o singura solutie: nu accept. L-am informat pe mister ca eu nu mai pot suporta mieunaturile pe care le adauga la momentul in care nu executam tangoul setat de el. Si de atunci parasesc incaperea in care sunt cu el sau locul in care incepe sa miorlaie, amintindu-i ca eu nu accept asta. La inceput a fost tragic rau, se tavalea pe jos si urla necontrolat. Dupa exercitii de respiratie din partea mea si insistente nefinalizate din partea lui, a inceput sa inteleaga ca nu merge. Si cedeaza. Nu intotdeauna. Dar macar e mult mai rezonabil.
Si, ca o umbra mica a lu' frac'su, Paul incearca acelasi tertip. Cu el e mai nasol, ca inca nu vorbim aceeasi limba

Cori, Eva e sora cu Vic. E baiat, asa ca are aproape 20 kile La capitolul mancare il bate Paul de departe... desi e o matza taare pricajita la cele 8 kile jumate...

Daria, si pentru alungarea starii tale! Trimit niste cioco? Ce mai petreceti? Ti-am spus? POate in vara iti rechizitionez un pui de Sela, daca nu ii ai pe toti arvuniti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Trebuie sa va spun ca Sela nu va deveni mamica, am de gand sa o sterilizez, cum am spus, ea nu e rasa pura si are si un defect major la gura si eu nu as putea sa am grija de o femele gestanta si apoi de pui si apoi sa-i mai si dau, dar asta nu inseamna ca nu-i voi cumpara un frate Nu, inca nu m-am tapit de tot, e asa o idee mica-mica.
Dar uitati aici frumuseti adevarate http://www.lorasmaltese.ro/ aici se gasesc singurii bichoni maltese din tara cu acte in regula.
Sau cine vrea sa vada alte pufosenii va arat eu:
http://www.bichon.ro/ aici sunt bichoni frise
sau http://canisabolognese.ro/ bichonii bolognese
sau din Constanta bichoni havanese http://www.bichonhavanese.ro/

Mai stiti ca nu iubeam cateii, da ? Ma bucur ca i-am descoperit macar acum, la treijdeani si un pic


Azi cantaresc si eu copilu`, ca sigur a pus cateva kg ca nu o mai pot cara Si nu stiu cat poarta la pantofi


Daca va plictisesc cu catelusii, ziceti-mi va rog, nu ma supar prea tare

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

aici produsele noi

*BAZAR - MARE - BAZAR*
*INVITATIE PT.MAMICI DE FETITE DE 2-5 ANI*
*HAIDETI SA-I AJUTAM
PE BOGDAN SI surioara lui - ISABELLE -
SA AJUNGA LA MEDICI PE 28 IANUARIE !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Mai ca-mi vine sa imi iau catel!:)))
Cred ca ar fi fetele in extaz.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Si fetele mele vor catel, din pacate la noi e imposibil pt ca nu am avea cu cine sa-l lasam cand plecam in vacante, pensionatele costa o avere... noi am avut pisica imprumutata o norvegiana de padure, a stat la noi din august pana la craciun si s-a lasat cu rauri de lacrimi cand am dus-o inapoi
Mooam, ce de articolase am gasit!!! cre'ca in curand plec acasa

Editez: Roberta, felicitari si succes in continuare, sa mearga bine si repede constructia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi, felicitari multe pentru proprietate! sa va aduca noroc, sa va faceti casuta visurilor acolo!
Daria de ce starea de kko? iar ninge la voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Neata
Roxi ...ar fi bine daca ar ninge - dar ploua torential peste zapada , va imaginati cum am ajuns cu copilul azi la scoala, ca plescaia cu bocancii cei noi si mari ..ca nu era chip de eviata baltoacele !!!

La masra de picior - chiar vroiam sa va intreb ..al meu la pantofi de scoala are nr 13uk ( 31 Ro ) si bocancii i-am luat nr 1 ( 32.5 ) . Mi mi se pare ca asa cum e el de slab are un picior urias. Si el tot la 20kg se incadreza - dar e greu de abia mai pot sa il mai iau in brate ( mai ales daca are nevoie la baie noaptea - ca ne-am luat cottage ...dar baia e jos !!!) .Ai vostrii ce nr poarta?

Am vazut patinatoarele ( si mi-a revenit memoria viziuala cine e Dana - am vazut-o numai o data cind eram graviduta hihii)iar copii sunt niste scumpi. O sa-si dea ei drumul - important e ca le place si nu pling pe gheata...restul e fun.

Corina- enjoy your day !!! Gasesti tu ceva pina la urma ....

Daria- copilul meu e innebunit dupa catei si pisici - dar nici nu incape vorba sa bag unul in casa. Poate cind mai creste si o sa aibe el grija de el !!! pina atunci ramnine cu cei de plus in pat si se joaca cu toti cei din parc ( nu avem maidanezi ) . Cum vede unul , se duce la stapina si il intreba daca e ok sa il mingiiie si e asa de fericit. Si il las ..il mai ling unii - dar nu imi fac grija ca sunt ok . Dar pina sa-l am in casa...Daca o sa ne luam casa noastra atunci o sa-i iau unul care sa stea in gradina, cu toate cele necesare.

Cam atit... astept instalatorul - ieri nu venit ca ninge , sa vedem azi ...ca ploua !!!

O zi frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

neata si de la noi ...
Daria , ..cat sunt de scumpi ... vreau si eu ... dar aveti idee exista concediu pentru ingrijire catel ?problema mea este cu cine il las ? sta singur ? cam 8 ore ...

Mai Luca are 22 de kg si cam 118 cm ... probabil acum mai mult ..ca iar i se vad gleznele din pantaloni ...am aflat de la gardi ca mananca foarte bine ..chiar si cate 2 portii ... adevarul este ca au o bucatareasa super ..pe care eu nu o pot egala ..deci concluzia este ca nu-i place cum gatesc ...

Dana , starea aceea de " normalitate " este si la noi ...Luca are un regres oricum ... de cand si cu Coco in ambient

Gabi ...FELICITARI !!!!acum bafta la construit !!sa ne trimiti pozici !!!

Cori , cartierul este in Voluntari langa o padure si in plin camp de buruieni care ne desparte de un lac zic ei ..mie mi se pare o garla ...dar e ok una peste alta ...platind impozite mari primarul a si investit mult si rapid in zona ...
vecinii sunt si mai buni si mai rai ..vara e ok ...nici nu iesim de aici ...oricum targetul a fost familia cu copii care nu-si poate permite o casa single ...avantajul este ca sunt foarte multi copii Luca iese afara si uit de el ...ma trezesc cu el in casa cu alti 3 vecini ..si binentels si el face la fel ...
casa noastra a fost la cheie 200.000 Eur ..acum cred ca este muuuult mai putin ...
daca vii prin Buc va asteptam cu drag pe la noi ...invitatie valabila si pentru celelalte fete ...

in alta ordine de idei ..Luca s-a ales cu un streptococ a pe care il tartam cu antibiotic ...cred ca de la ultima raceala pe care am tratat-o cu nurofen si aerosoli ..si cand ma gandesc ca i-am facut exudatul asa ..de rutina ...
o zi nais va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mai, eu vi-am prezentat haita e caini de apartament sa va ademenesc.
Deci Sela noastra face exclusiv pe pampersul ei de animalut dragut la plimbare mai rarut ca mi-e frica de boli si de raceli momentan. Eu va recomand, Giulia are si momente belicioase, insa ii este draga rrrau, i-a donat jucarii, loc pe paturica ii duce apa si mancare si este asistentul meu la baita si pieptanat

Roberta, dai de beut deci saptamana viitoare Un dulce si Matei nerabdatorul

Blue, sanatati la voi

Kim, cum fu cu Luca la gradi ?

Rox, inca nu ninge, dar e frig. Speram sa fie patinoar diseara

Bunny, Giulia cred ca are inspre 29-30 la picior, insa nu stiu sigur ca ea nu spune cand ceva e mare daca ii place



-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

aici produsele noi

*BAZAR - MARE - BAZAR*
*INVITATIE PT.MAMICI DE FETITE DE 2-5 ANI*
*HAIDETI SA-I AJUTAM
PE BOGDAN SI surioara lui - ISABELLE -
SA AJUNGA LA MEDICI PE 28 IANUARIE !




Mergi la inceput