La multi ani!Clopotei ianfeb '08 in sarbatoare 247

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Buna zuzuci.
Multumim de urari . Nu am mai dat pe aici. Voi scrieti sau cel putin scriati mult pe vremea cand intram si imi era greu sa tin pasul cu voi . Intre timp m-am intors si la servici, Alessia e foarte fericita la cresa cu copiii, s-a acomodat foarte bine.

Laura Ioana am uitat sa iti spun ca mai demult am vazut-o intr-o poza de-a ta pe Ilinca si tatal ei si parca si bunica ei. Ilinca a fost colega de gradi cu Andrada. Fetita ta la ce gradi va merge? Poate va fi colega cu Alessia .

Criss de Alessia si Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

La multi ani pui mici si dragi!!!!

Adelina-Mihaela
Stefan Paul
Yasmin-Elena
Eric Alexandru
Razvanici
David Alexandru
Maria de DanyBv
Ioana
Davidut de Anandrei
Mihnea
Mara Bianca
Dariuca
Nicole Ariana
Alessia Ioana
Mateiut de Cati
Stefan
Matei Patrick

Cati, sa-ti traiasca baietelul si multumesc mult pentru mesaj! Ma ajuta extraordinar de mult fiecare experienta impartasita si fiecare sfat venit din partea voastra! Sper sa petreceti frumos azi!

Elle, am vazut ciresica gogoshica grasunica!! Este absolut delicioasa! Cred ca as pupa-o non stop!! Ce zambet dulce are!! Nu-i asa ca deja te-a cucerit?
Ce de bunatati pregatesti!! Mmmmmiiiaaammmm!! Super-wonder-woman!

Alinule, imi pare tare rau sa aud ca aveti probleme cu serviciul! Este intradevar o perioada grea pentru toata lumea! Pentru unii insa este mai grea decat pentru altii! Trebuie sa incercati sa vedeti partea buna a lucrurilor si sa fiti constienti ca este doar o etapa! Va trece si va veti reveni financiar! Cel mai important este sa fiti impreuna cu cei dragi si sa fiti toti sanatosi! Asta nu poate fi cumparat cu toti banii din lume! Este de nepretuit si trebuie sa ne bucuram atunci cand avem asa ceva! Te imbratisez si capul sus!

Mary woooooowww...ai deja burtica de 28 de saptamani!! Ce repede trece timpul. Clopotica ta ce mai face/zice? Comunica cu bebe din burtica? Ce simte vav de co-locatara ce o va avea?

Laurici ce zi ai avut!!! Pana la urma de la ce crezi ca au fost bubitele lui Dimi? Ce reactie! Bine ca nu a fost ceva contagios sa se ia si la Eleni!
Uf! Si ametitul ala cu masina!! Si mie mi s-a intamplat sa dea cu spatele cel din fata, insa fara sa ma ciocneasca (m-am proptit eu in claxon inainte de impact ). Bine ca nu a fost mai rau sa mai pierzi timpul si pe la politie si asigurari!

Mirikuuuuu' inteleg ca mai e o leaca! Mami...mai tine-ti putin respiratia si e gata! Stiu ca-i mare cosmar pentru tine si mare stres! Inca putin, mami!
In schimb, cu jobul sotului....mama ei de criza! Tin pumnii si sper sa se rezolve intr-un fel incat sa nu se inchida taraba! Dar chiar si daca s-ar intampla asta, sunt sigura ca ai barbat descurcaret si de nadejde! Ai incredere in el!

Ceskule, ce frumos e la Benji la gradi!! Ma bucur ca s-a adaptat asa de bine si repede! E normal sa planga atunci cand nu este educatoarea lui. Profita de timpul liber si rasfata-te si tu!

Roli te inteleg ca te gandesti deja cu regret ca nu vei mai putea sta acasa cu baietii! Si mie mi-ar fi placut tare mult sa stau acasica...dar astea-s vremurile si trebuie sa ne adaptam.

SimonaB bine-ai venit! Scrie-ne despre voi!

Ereena, sa stapaniti sanatosi casuta renovata si sa scrii mai des pe-aici!

Va pupacesc si va imbratisez pe toate! Trebuie sa revin la trebi!

Despre evolutia noastra am scris la subforumul Psi!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Elle, ce bine ca ii serbati ziua Evei. va fi foarte incantata cand vor veni copii si ii vor canta la multi ani!
am reusit sa ajungem in Dragon, dar nu am luat prea multe pt ca nu am gasit ceea ce cautam eu.

Alina, Daria nu prea constientizeaza ca va veni cineva nou in casa, spune doar ca nu-i da jucariile ei, doar patutul si masuta unde mananca, pentru ca acum ea este MAre. In rest ii place tare mult sa ma dea cu crema pe burtica.

Ereena, sa va fie de bine mutarea. sa fiti sanatosi si fericiti in noua casuta si poate va mai aduce inca un bebe.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 28+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

La multi ani fericiti sarbatoritilor zilei

Daca mai doriti ideii de activitati facute cu piticotii am mai postat pe blog ultimile facute cu Andrei :

http://avlaudum.blogspot.com/2010/01/activitate-noua-turnarea-pouring.html

Mai sunt la eticheta : montessori .

Imi baraie niste vecini de 4 zile cu picamarul si bormasina in creierii, i-as impusca ca nu mai pot, nu imi aud nici gandurile

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)



My hobby




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

David Alexandru
Maria
Ioana
David
Mihnea
Mara Bianca
Daria
Nicole Ariana
Alessia Ioana
Matei
Stefan
Matei Patrick

LA MULTI ANI!
Sa cresteti mari, sanatosi, isteti si norocosi!


Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Sunt baiat mare

Blog - O lume minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Buna zuzici
Criss bine ai revenit! Zici de Ilincuta roscatica? O scumpa de fetita Inca nu am inscris-o pe Thea, dar mi-ar placea acolo la gara sau la gradinita de langa pamgaz. Dar am inteles ca destul de greu se intra la gara...nush, tre sa ma ocup cat de curand. Alessia unde merge?
LalaD jos palaria pt tot ce faci impreuna cu piticul! Bilutele de unde le-ai luat?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
La mare - iulie '09
La mare - sept '09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Laura Ioana eu imi cumpar materiale dintr-un magazin cu specific japonez/chinezesc. In Bucuresti este unul in Auchan Titan.
Daca ai asa ceva prin oras sigur vei gasi multe lucruri interesante .
Eu am luat bilute ceramice , bilute de plus, fructe si legume de plastic, betisoare si multe alte nimicuri teribil de atractive dar ieftine

Bilele sunt cele pentru jocul de marble, il jucam si eu cand eram mica.

http://www.made-in-china.com/image/2f0j00ABTaFEqnhpcUM/Neon-Color-Marble-Bouncing-Ball.jpg

Activitatea de turnare are o mie de variatiuni posibile, se pot folosi foarte multe materiale de turnat, recipiente mai largi sau cu "gura" ingusta, pot sa toarne boabe de porumb, cereale cheeerios :) , apa colorata in galben, rosu etc ( mai ales la partea cu pipeta sa vada picatura colorata. Multe.

Iar la mutatul cu lingura/ lingurita ( spooning) pot muta orice fel de materiale nu numai bilute : orez, boabe de fasole etc.



O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)



My hobby




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

hello hello !!!!




MATEIAS

ALESSIA IOANA

STEFAN

MATEI PATRICK

LA MUUUULTI ANI !!!!!!
SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE SI NUMAI BINE !!!!


ALINA
LA MULTI ANI ALINUTA SI SA-TI DEA DUMNEZEU NUMAI BUCURII SI FERICIRE ALATURI DE FAMILIA TA !!!!

Mi-e o silaaaa de mor abia astept sa termin programul, sa ma duc sa-mi iau copiii de pe unde este fiecare, sa merg la super market si apoi sa ajung acasica sa ma relaxez.... daca nu o avea in plan eleni a mea sa fie tot maraita ca ieri

Chiar vroiam sa va intreb.... mai este cvreun clopotel care bea/ cere sa bea lapte in continuu...???? Eleni a mea este cu cuvantul "lapte" permanent in gura... si bea un litru pe zi in zilele de week-end si vreo 800 ml in rest... ori la unu noaptea ori la 4 dimineata bea 200 de ml. plus alti 250 seara la culcare si dimineata la sculare si, pe la 5-6 dupa amiaza, cand ajung cu ea acasa desi mananca ce-i dau ( ciorbita/mancarica/ sandvisuri...) dupa aceea cere si niste lapte... o fi bine... o fi rau ????

elle, ce ma bucur ca esti prinsa de pregatirile pentru ziua printesei tale!!! Abia astept si eu ziua elenitei mele. Inca nu m-am hotarat daca fac sau nu petrecere dar lucrez de cateva zile la meniul pe care vreau sa-l pregatesc

cati, scumpa mea, speciali si din suflet azi - la ceas de mare sarbatoare sper sa va lumineze zilele si sa va faca fericiti micutul -mare acum mateias !!!!
citind cele scrise de tine pentru alinush si miri am realizat inca odata de ce te admir si de ce mi-ai intrat la suflet ... ai o profunzime deosebita si stii sa vorbesti asa de frumos...

Nicole, altceva nu ne mai spui ? poze cu mihaita nu ne mai arati ???

Alinak, OFFFFF.... tare greu in perioada asta..... macar sanatosi sa fiti, sa fim cu totii si sa dea Domnul sa treaca greul cat mai repede.... cat despre oftalmo... si eu stiam ca pana la 3 ani ochisorii copiilor pot sa mai faca "nebunii" ca sa spun asa... nu-mi mai amintesc explicatia doctorului... Eu pe la 3 ani l-am dus pe dimi la un control ca mi se parea ca are un ochisor xce fugea intr-o parte... ( " ochisori divortati" cum spune copilul unei colege de birou ). si, cand am intrat in cabinetul dr., pana sa-i spun pentru ce o vizitez, s-a uitat pe fisa si m-a intrebat daca m-am dus la dr. pentru controlul oftalmo de 3 ani... habar n-aveam ca trebuie facut un astfel de control...

laurici, ma faci sa !!! si cred ca se intelege faptul ca si reciproca este valabila...

LalaD, multumesc de impartasirea ideilor de joaca. Am aplicat si eu ceva asemanator... Poate o sa am timp diseara sa descarc fotografiile... sa va spuna si alinush cu ce se joaca fata mea cand vrea mama ei sa fumeze sau are alta treaba...
ii vars pe jos, pe gresie o juma' de kg de faina, o juma' de kg. de malai si se joaca ca si cu nisipul... umple pahare, castronele, ia cu lingurita si le muta dintr-un recipienjt in altul... etc... nu va descriu ce este pe hol dupa ce se joaca... sambata aveam malai si pe covoarele din ultimul dormitor...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

iarna2009-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Alessia
Matei Alexandru
Stefan
Matei Patrick


La multi ani Alina!Sa fi sanatoasa si fericita alaturi de bubulina si cei dragi tie!

Elle va fi super petecerea cu toate bunatatile pregatite de tine!

LauraD cand i-ai facut ultima oara o hemoleucograma si sideremia buburuzei mici?Eu stiu ca ce depaseste 500-600ml de lapte pe zi incepand cu varsta de 6luni da mari carente de fier, am avut discutia asta chiar sapt trecuta cu pediatra(Adam)Sofiei, a mea bea cam 660ml pe zi 10cupe dimi/10seara si mi-a spus sa i-l reduc la 500ml in total, la noi nu a fost nici o tragedie micsorarea dozei.

Am si eu o intrebare exista clopotei care isi rod unghiile pana le da sangele la degetele?Eu am o mare problema cu chestia asta si sincer nu stiu cum o pot dezvata, imi e mila ca apoi o doare, incerc sa i le tai cat pot de scurt asta dc mai apuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi: Alessia, Matei, Stefan, Matei Patrick!
Un pupic special pentru Matei de Cati. Sa cresti mare si frumos.


Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput