LMA Licurici de ian-feb 2009! (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, inainte de a scrie altceva, va rog, care mai puteti, trimiteti-i un SMS de incurajare IRINEI.C. Am reusit sa vorbesc cu ea vreo 2 minute, este foarte ingrijorata, Andreitza a facut 17 scaune apoase in jumatate de zi, este pe perfuzii, nu mananca nimic, nu mai sta in fundulet, nu-si sustine capsorul, este foarte slabit...

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit

http://citadelaalbastra.wblog.ro/





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

of, Doamne, selene, ce veste proasta!
irina suntem alaturi de tine! Sper sa se faca Papacelul cat mai repede bine!
Saracuta, ce ingrijorata o fi ...

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Doamne fereste!...
Vreau si eu nr Irinei...
mi-l poate da cineva, pe pm?
nu am sfaturi sa-i dau, dar cred ca niste vorbe de incurajare i-ar face bine..
Doamne ajuta sa fie bine Andrei scump!



mamici si licurici

de Zburlici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Irina, muuult curaj, multa putere si ai sa vezi, va trece!!! Capul sus, Andrei este un luptator, din parinti luptatori, si doar stii ca-i imposibil sa nu se faca bine! Pe moment, te doare inima, ca parinte, ca medic, insa STII ca este pe drumul cel bun, spre vindecare! Si eu plangeam ca tine, cu 10 randuri de lacrimi, cu copilul febril, fara sa stiu ce sa-i mai fac, acum 2 saptamani, desi stiam ca, teoretic, am acoperit tot, dar... ca mama... este altceva! MUlta sanatate lui Andrei si refacere rapida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Naty, multumesc, am primit pm cu nr Irinei. Doamne ajuta sa se intoarca mai repede sanatosi acasa!
fug sa citesc din urma ca sunt la pag 13 din capitolul trecut

mamici si licurici

de Zburlici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

vai.... pentru Andreiut sa se faca bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Anna, Arriel, ati hotarat ce luati pt nasi cand taie motul? noi suntem ff derutati...ei au de toate, de toate, plus un f prost obicei: refuza!! dau inapoi ce le ducem, mai putin tort sau praji facute de mine, o icoana, un album cu poze de la nunta si botez...dar,am ramas fara idei....set de farfutii sau chestii din astea pica, astea le-am primit inapoi...
ne-am ganit doar la niste poze cu Alexutu, pe care sa le puna in continuare, in albumul cumparat la botez, altceva...tibi zicea ceva de un ceas cu poza lui sau un tablou clasic, cu Alexutu in scaun din ala de lemn, cum se faceau odata, daca se mai fac...dar tot poza???
Bebelusi, tu erai cu idei de cadouri..ne ajuti?


mamici si licurici

de Zburlici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Vestea cu Papacelu' m-a intristat tare, nici nu mai stiu ce vroiam sa scriu...Irina mamica scumpa fii tare ca se face bine Andrei

Cuscra te tii bine de acuma...a luat-o Anusca la piciorush ...bravo Anusca...multi ...cu mucii cum mai stati?

Ca a venit vorba de cadoul pt nasi de motz...eu nu iau nimik, bine la mine e si o situatie mai aparte (a se citi ca nu-mi convine deloc): nasa (ca nas nu avem) l-a vazut pe Razvi de 3 ori in viata lui, dintre care ultima data la botez...asa ca nu cred ca merita sa ma agit pt asa ceva.

Am facut si eu textul pt invitatiile la ziua lui Razvi...am cumparat decoratiunile...mai am sa vb la cofetarie sa vedem ce facem.

Imi pare rau ca nu am mai intrat zilele astea, am fost foarte prinsa la munca.

Sambata il iau pe Tzumpi la Buc o saptamana

Pup gashca, sanatate multa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

DA DOAMNE SA FIE ANDREI SANATOS! Irina si Radu sa dea Dumnezeu sa treceti cu bine peste toate astea, sa fiti tari.

Crisspy[ ce fericita trebuie sa fii ca il ai pe Razvi o saptamana acasa..
Micola nici eu nu cumpar cadou nasilor.. motivele sunt asemanatopare cu ale lui CRISSPY.
Ce face Alexutu?

Fetele voi cum va simtiti acum la un an de la nastere??
eu inca ma minunez de darul primit...



Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Am revenit si noi, ca azi am fost la prima noastra petrecere cu pici si pentru pici.

BEBELUSI, Clara a fost si mai rau iritata la funduletz, era groaznic, pana spre picioare foarte rosie si plina de bubitze mici. bine ca mi-am dat seama de la ce era; in dimineatza zilei rescpective i-am facut branzica de casa cu zeama de lamaie in loc de calciu lactic. Nu i-am dat cu nimic, am spalat-o des la fund doar cu apa calda si pana diminatza i-a trecut.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

http://picasaweb.google.com/cristea.claudia/CRACIUN2009#

Mergi la inceput