LMA Licurici de ian-feb 2009! (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor multumesc de sfaturi, ii fac baie cu tarate, apoi ii dau cu spray apa termala de la avene, cu ceai de nalba si apoi cu un preparat de la farmacie, o zi e bine una rau si tot asa, ma termina.

Ieri am terminat stransul de fonduri pentru DAVIDUTU, i-am pus banii in cont lui Ledi. Va multumesc.

Eu merg in continuare cu creatiile asa ca va pun un link cu cercei noi, poate vreti sa imi faceti vanzare. Va rog daca se poate sa il aratati si prietenelor voastre, poate le intereseaza si va cuplati daca doriti sa faceti o comanda. Multumesc

http://entertainment.webshots.com/album/575448763hRsDFx?start=120




Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata!

LA MULTI ANI CRINA MARIA!

ttenzika merci pentru aprecieri. Da, Mosul a fost foarte darnic la noi! Oricum, erau acolo cadouri pentru fete, pentru noi si pentru ai mei
Eu nu o mai duc la eco transfontanelara. Am fost cu ea pe la 5 luni si era totul OK si nu mai repet.

bebelusi, arriel, cris30, carmenmarieta , rox multumesc

anna merci si tie. Am vazut si eu pozele voastre, tare dulce bucalatul tau si ce interesat de tort era... Mi-a placut mult si vestuta

iuliacris am vazut si pozele voastre, tare draguta e Carla!

anca sa te tii de gym, ar fi si pacat sa nu te duci in conditiile astea! De cate ori mergi pe saptamana? Eu nu reusesc decat o data.

bee si eu am aceeasi dilema cu vaccinul. Totusi cred ca ma voi vaccina pentru ca eu intru in contact cu multe persoane si nu vreau sa duc virusul la fete.
Vaccinul de gripa sezoniera l-ai facut? Eu l-as face si pe ala dar nu stiu daca merge sa le fac pe ambele.

carmen tu cand faci vaccinul?

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Buna dimineata

La multi ani sarbatoritilor de ieri, Matei si Florence!

La multi ani Crina Maria!

Noi am facut ieri Infarixul si Prevenarul, dar nu imi place deloc cum a reactionat de data asta. Nu are febra (decat subfebra 37) si nu s-a umflat locul, dar ieri toata ziua a fost plangacioasa, nu a adormit singura, a stat tot la mine in brate. Azi noapte a plans prin somn si azi dimineata nici macar nu s-a ridicat in picioare in patut, cum face ea de obicei. Scancea de acolo sa merg sa o iau. Nu stiu, nu-mi place deloc tonusul asta scazut si incep sa ma ingrijorez in legatura cu viitoarele vaccinuri.
Ieri mi s-a spus ca vom primi acasa programare pt ROR dupa ce face un an; cica sa ma consult cu pediatrul si sa decid daca il fac sau nu. Eu stiu ca pediatrul nostru ni-l va recomanda, el ne-a zis de la inceput sa facem toate vaccinurile. Sotul nu prea e convins, deci probabil vom mai cere o opinie medicala si dupa aceea vom decide.

Patricia, si Caterina a avut genul acela de iritatie cand era mai micuta. Noi am rezolvat dand-o alternativ cu crema Lutsine si Bepanten, dar pus un strat gros, astfel incat sa creeze o pernita protectoare intre piele si scutec.

Naty, vazut pozele cu fetele, doua frumoase! Nadia mi se pare ca seamana cu tine:)

iulia, si pozele voastre sunt super, Carla e tot cu gura pana la urechi. Ce bine ca e asa adaptabila. Si Caterina are poza in care doarme cu piciorul sub ea; mie mi se pare o pozitie asa incomoda, ce-or fi gasind ele confortabil in ea nu stiu..

lisa, felicitari pentru mers! Eu ii dau Caterinei lingurita in mana, dar nu stie sa pape cu ea. Se descurca bine cu bucatele puse pe tavita ei. Asta e de multe ori solutia pentru cand nu vrea sa manance.

pyc, bravo pentru progresele lui Paul. V-am vazut pozicile, se pare ca s-a distrat in rand cu voi la ski. E super poza cu berea in fata, tare simpatic:)

ttenzika, eu i-am facut Caterinei eco transfontanelara pe la 8 luni, la indicatia neuroloagei, pentru ca ea are torticollis paroxistic (sau ma rog, de asta e suspecta) si asta era singurul examen neinvaziv pe care i-l puteam face. La 8 luni doctorita care i-a facut-o a zis ca nu prea a vazut mare lucru, pentru ca fontanela deja era destul de inchisa. Nu stiu exact ce te intereseaza sa investighezi la Alecsandra, dar nu stiu daca la varsta asta mai e asa de relevanta eco transfontanelara. Eu stiam ca se face in primele luni...

anna, admirat Vladut in poze. Ti-am mai zis si altadata, e baiat mare, se cam duc falcutele:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Crina Maria!

La multi ani, David! Multi si o astept pe mami sa faca cinste cu tort, ca prea trage chiulul

Arriel, multumim, esti draguta ca de obicei Vladut nu mananca cu lingurita, el ar baga orice in gura mai putin mancare.
Patricia, mergi cu puiutul la dermatolog. Ai incercat crema de scutec de la Mustela? Eu il dau de obicei si cu Trixera la fundulet si dupa ce intra in piele dau cu crema de la Mustela daca e rosu. Sper sa treaca,


Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Naty, Corina, multumim pt aprecieri. Da, falcutele se duc, se face baietel mare, se vede si in felul in care priveste lucrurile.
Corina, sper ca e bine Cate azi. Ma apuca groaza, si eu vreau sa ii fac ambele vaccinuri in aceiasi zi.


Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

corina merci . Asa e, Nadia seamana cu mine spre marea mea bucurie
Imi pare rau ca a facut Cate reactie la vaccin. Sper sa ii treaca repede.

Noi am facut la 5 luni eco transfontanelara impreuna cu eco de sold si abdominala ca sa ne asiguram ca totul e OK. De fapt, Nadi a fost suspecta de displazie si de aceea ne-am dus la eco si daca tot ne-am dus am zis sa ii facem peste tot sa stam linistiti. Mai ales ca am avut ceva probleme cu Ioana,care probabil sunt genetice si vroiam sa fim siguri ca nu are si Nadia.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patricia, imi pare tare rau de iritatia lui Vlad. as crede ca poti incerca cu sudocrem si cu crema petrini - alternativ cu ce folosesti acum.
Bee, vaccinul e doar ptr adulti.. zau daca as zice ca mai conteaza acum thimerosalul noi am facut vaccinul din toamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty
Vaccinul de gripa sezoniera l-ai facut? Eu l-as face si pe ala dar nu stiu daca merge sa le fac pe ambele.


trebuie pauza de 3 saptamani intre cele doua vaccinuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

doamne ajuta,atat de greu merge netul la mine,si pe langa toate astea mai si pierd mesajul,deci sa o iau de la capat:

Pup dulce pe toate,noi suntem bine,doar ca am primit aseara niste vesti proaste,socrul meu tocmai a fost dat in somaj,si asta la 52 de ani,soacramea e distrusa saraca

lisa79,unde sa ii dau frateeee,cu linguritza sa pape,numa asa tre'sa zugravesc din nou
Felicitari la mers

bebelusi,saracutzul Vladut,pupam dulce,sa treaca iritatia,Alecsandra se irita la fel doar daca papa mere

Multumesc fetele pentru raspuns,vad ca majoritatea nu mai fac eco,nu cred ca il voi face nici eu,i-am facut la 3 luni a fost ok, si gata

poop pe toate,am fugit sa ii dau papa,apoi nani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Raluca o sa incerc azi sa fac vaccinul daca nu maine dimineata, depinde cand ajung de la servici. Radu a mers si l-a facut la spitalul de pneumoftiziologie, de langa noi, a durat max 5 min. Noi ne-am vaccinat toti.


Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput