Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Asaa...deci am vrut sa fac userul comun dar apoi mi-am dat seama ca am nevoie de adresa comuna de mail. O sa o fac maine pe gmail, ca cei de pe yahoo m-au suparat rau in seara asta.

cred ca sunt obosita, ca nu-mi iese nimic.

Andreea, in 6+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Andreea si emotiile sunt bune ,oricum burtoasele plang si fara motiv
Hai ca era s afiu si eu colega de odisee cu tine dar din pacate am avut iar un avort menstrual si sunt un pic cam sfarsita,adica nu imi arde de nimic si de nimeni .
pup si noaptea dormi si tu nu umbla dupa yahoo

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Aniast, felicitari si aici la "tine acasa" ma bucur enorm pt reusita ta spectaculoasa! Sa fie o surioara fix de ziua lui Vladimir. Vezi tu cum faci atunci ca esti ambitioasa, dai spaga la doctor sa-ti rupa membranele si la cum te stiu sa tina si poala pregatita ca-l si livrezi !

Goldi, Dana Bebe, felicitari FIV-oaselor, paote o punem si noi de-o intalneala? Ce zici Aniast te lasa Valdimir ?

Shery 12 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ma alatur si eu voua,daca ma primiti. Um 1.12.2009
Azi am fost la dr, mi-a zis ca se vede o chestiuta mica care e saculetul, am 5 sapt si 2 zile, ma duc la control iar peste 2 saptamani. Sper ca de data asta sa fie bine, pt ca am mai avut 2 avorturi spontane anul trecut, acuma m-a trecut pe tratament cu Cetebe, Aspenter si Arefam, Doamne ajuta sa fie bine de data asta!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) & 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Si eu sper sa raman cu bine la aceasta odisee

La fel ca si kitzy, am pierdut o sarcina anul trecut si suflu si-n iaurt...
Eu am DPN 10 septembrie, deci acum as fi in 5 saptamani si 5 zile.
Insa ecografic ieri dr mi-a spus ca sarcina arata de 4 saptamani si 5 zile.
Posibil sa fiu putin paranoia, dar au mai fost cazuri care, la fel, sa nu corespunda varsta ecografica cu cea "oficiala" ?

Din pacate, la sarcina anterioara, la fel au inceput problemele: cu usor retard la crestere.
Si eu sunt sub tratament (am diagnostic de trombofilie) cu Aspeneter, Clexane, Utrogestan, Magne B6, Pregnyl, Acid folic, Cetebe, Centrun Materna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

kiiitttzyyyy!! Treci acasa si da vestea ca eu era sa lesin cand te-am vazut aci!! Doamne-ajuta,sa fie bien de data asta!! Ma..asta ti se trage de la party-ul de Craciun?!

Aniast,da,de acolo ne stim!



Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!
@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Buna Aniast72, imi depun si eu datele despre bebe UM 05.12.2009
DPN 11.09.2010

Eu am fost duminica la medic, am norocul sa o am cumnata mea ginecolog si a venit de acasa sa-mi faca ecografie.

Se pare ca bebe desi ar trebui sa fie in sapt 5-6, la eco a iesit de 4-5 sapt.

Ieri mi-am facut Beta HCG si mi-a iesit 5568, iar vineri o sa ma duc iar la eco.

A, si la eco de duminica mi-a zis cumnata mea ca e posbil sa fie gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Aniast, felicitari si aici la "tine acasa" ma bucur enorm pt reusita ta spectaculoasa! Sa fie o surioara fix de ziua lui Vladimir. Vezi tu cum faci atunci ca esti ambitioasa, dai spaga la doctor sa-ti rupa membranele si la cum te stiu sa tina si poala pregatita ca-l si livrezi !

Goldi, Dana Bebe, felicitari FIV-oaselor, paote o punem si noi de-o intalneala? Ce zici Aniast te lasa Valdimir ?

Shery 12 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)





Normal !!!
Da' mai stam nitel ca inca ma dor toate alea (cap, burta, sani, etc) si sunt cam zombi .

Am uterul retrovers si se intoarce, saracu'




"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!Astept de 3 saptamani sa se deschida aceasta odisee.
Sper sa raman aici pana la capat si sa fie totul bine.
Am UM 29.11.2009 si DPN 5.09.2010.

Ieri am fost la eco,dar n-am vesti prea bune.I-am vazut inimioara la bebe,dar din pacate sacul nu are o forma normala,ci in forma de "lacrima",iar embrionul e asezat chiar in colt,in partea de jos.Normal ar fi sa stea la mijloc.Asta inseamna amenintare de avort...Mi-a dat sa iau 2 Utrogestane pe zi,adica 200 mg,ceea ce oricum luam...ea e pe ideea cu selectia naturala...dar cred ca e prea putin,asa ca iau 2 seara si 2 dimineata.Si am inceput sa ia si Aspenter...sa speram ca nu e prea tarziu.Oriocum ne mai vedem peste 2 saptamani.Sper sa fie ok,ca n-as mai suporta inca o pierdere...

Ralu,felicitari din tot sufletul!!!Doamne ajuta sa fie bine!!!

Felicitari tuturor,sa avem sarcini usoare si bebei sanatosi!!!Si sa nu avem evenimente neplacute,doar momente fericite!!!



Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
6+
Ingeras mic,mami,tati si Bea nu te vor uita niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Aniast 72 am onis sa-ti transmit data nasterii mele: 02.06.1983

Mergi la inceput