Fiv in Ungaria 86

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Didiloo Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Am o rugaminte mare:
Cine stie sa imi spuna cat este in Ungaria gonal f pen 300 ? Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

adi, didillo multumesc frumos, abia astept, sper ca acum sa fie bine pana la capat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana23ct


- protrombina este acelasi lucru cu timp de protrombina?
- la urina de fapt ce analiza trebuie facuta? (cumva doar sumarul de urina sau si ceva din sange?
- fuctia hepatica si renala de unde se determina, tot din analize de sange sau altfel de investigatii? si care sunt acestea?


Diana, m-am uitat peste analizele mele, sper sa te ajute:
- in legatura cu protrombina: nu am cerut-o separat, ci am facut hemoleucograma completa, care le include pe toate astea: - protrombina, trombocite, timpi de coagulare si de sangerare, INR.
- urina: am facut "examen complet de urina(sumar + sediment)"; eu am facut is urocultura, ca am tot avut pb cu E-Coli, nu stiu daca e necesara
- fuctia hepatica si renala - tot din sange (la mine scrie chimie clinica - pb asa a scris medicul de fam pe trimitere); aici intra creatinina, acid uric seric, uree serica si alte cateva.
Eu am fost la medicul de familie cu lista mea si am rugat-o sa imi dea trimitere, atat pt cele fara plata cat si pt cele cu plata.

KiraClara, eu am facut stimulare cu menopur... Tu nu trebuia sa fii la Budapesta? Ai fost la eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui KiraClara

Am o rugaminte mare:
Cine stie sa imi spuna cat este in Ungaria gonal f pen 300 ? Multumesc mult!


Costa 39.000Ft.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Multumesc pentru raspunsuri!

Teoretic trebuia sa fiu la Budapesta... practic l-am fentat pe Kovacs sa imi faca FIVul on-line
La primul FIV am stat la Budapesta 16 zile si a fost doar strictul necesar. am plecat spre casa a doua zi dupa transfer. de data asta i-am spus ca nu mai merge asa... ca totusi 16 zile e prea mult... familia si prietenii nostri nu stiu ca facem tratamente si le-am zis ca ne ducem in vacanta la Budapesta. va dati seama ce s-au mirat ca am fost noi in vacanta la Budapesta 16 zile. ca tot omu normal la cap sta in vacanta o saptamana, hai maxim 10 zile. nu mai zic cu serviciu ce probleme au fost.
Asa ca de data asta l-am convins pe Kovacs sa ma duc in ziua 10 de stimulare. deci duminica. azi am fost la eco la medsana si i-am transmis lui PK dimensiunile foliculilor.
Asa ca d'asta sunt inca prin Romanica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

kiraclara, cum ai stat 16 zile prima data?
pe site-uri citeam ca dureaza 10-12 zile

poti daca ai un pic de timp sa imi scrii cind trebuia sa mergi la controale, eco sau ce erau pe zile de au iesit 16?

restul de fete care ati stat la Budapesta pt fiv cum a fost?

merci mult

te pup si iti tin pumnii



Citat:
citat din mesajul lui KiraClara

Multumesc pentru raspunsuri!

Teoretic trebuia sa fiu la Budapesta... practic l-am fentat pe Kovacs sa imi faca FIVul on-line
La primul FIV am stat la Budapesta 16 zile si a fost doar strictul necesar. am plecat spre casa a doua zi dupa transfer. de data asta i-am spus ca nu mai merge asa... ca totusi 16 zile e prea mult... familia si prietenii nostri nu stiu ca facem tratamente si le-am zis ca ne ducem in vacanta la Budapesta. va dati seama ce s-au mirat ca am fost noi in vacanta la Budapesta 16 zile. ca tot omu normal la cap sta in vacanta o saptamana, hai maxim 10 zile. nu mai zic cu serviciu ce probleme au fost.
Asa ca de data asta l-am convins pe Kovacs sa ma duc in ziua 10 de stimulare. deci duminica. azi am fost la eco la medsana si i-am transmis lui PK dimensiunile foliculilor.
Asa ca d'asta sunt inca prin Romanica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Citat:
citat din mesajul lui KiraClara

Am o rugaminte mare:
Cine stie sa imi spuna cat este in Ungaria gonal f pen 300 ? Multumesc mult!


33800 Huf, cumparat azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui adya
33800 Huf, cumparat azi.

Adya


Adya, merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

KiraKlara am inteles. Bafta multa in continuare!
Dia_na, depinde foarte mult de cate zile de stimulare faci. Eu am avut nevoie de doar 9 zile de stimulare, asa ca am stat doar 11 nopti, chiar daca am facut transfer cu blasto. Problema e ca nu stii dinainte cate zile vei face stimulare, altfel ai reusi sa socotesti.

Mergi la inceput