Dieta Rina (4)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Fetelor,am mai dat si eu un vot de 5 stele subiectului asta.Asa..ca sa avem spor la slabit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

V-am tot citit (cap 1, 2,3 si cateva pag. Din 4), mi-am salvat si din meniurile/retele/ideile voastre, am si cartea(multumesc!), dar...nu ma pot hotari daca sa ma apuc de dieta asta. In mod clar n-o sa o tin 90 de zile, ca nu am atata de slabit, am 1,67 si 55 kg ( am oasele grele, arat mai subtirica decat prietene cu aceeasi inaltime si greutate) Problema mea uriasa e burta. Nu vreau sa slabesc de prin alte parti, dar daca as da jos vreo 2 kg de burta ... Din cate stiu nu pot scapa de burta decat prin regim si un pic de sport. Burta mi-a aparut de vreo 2 luni, banuiesc ca pe un fond de fiere lenesa proaspat declansata, sunt balonata mai mereu, dar e si un strat de grasime.
Intrebarea mea e: cele care tineti dieta deja de ceva timp, ati dat jos de pe burta?? Nu ma intereseaza kg, eu vreau centimetrii!!
Nu stiu daca sa tin dieta asta, probabil vreo 3 sapt. Sau sa tin South Beach ca aia am inteles ca da rezultate la nivelul taliei...
Atata doar ca mi se pare interesanta asta, ca se poate manca orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

codrina parerea mea e ca la inaltimea ta si greutatea ta nu e nevoie de cura de slabire, doar un pic de grija la ce papi, in sensul ca tb sa papi sanatos, far apizza, fast food si alte porcarii, seara mai putin si nimic dupa ora 7, si o sa vezi rezultate

dar fara sport crede-ma o s aramai cu burtica in vezi, trebuie sa faci cardio, inscrie-te la o sala fa la bici eliptica, alearga pe banda sau daca poti in parc , dar acum nu prea e vreme de alergat in parc, o sa scada burtica vazand cu ochii
eu am reusit acum 4 ani sa dau jos burtica facand la bicicleta eliptica in fiecare seara cate 45min-1 ora , 4 luni fara regim drastic



_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

neatza!si eu sunt de aceeasi parere cu adriana. codrina, tu ai nevoie de intarirea muschilor, nu de o slabire. voi ce mancati azi la "amidonuri"?
eu cred ca mancare de fasole uscata.
o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Neatza!

Eu o sa-mi fac cartofi taranesti cu ceapa si ceva salata

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Neata,

Eu am ales pilaf de orez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza_tania spune:

eu am avut o saptamana asa de plina de munca, am ajuns acasa tot la 8 seara, ca n-am mai avut timp sa fac nimic in privinta dietei... partea buna e ca am slabit oricum, si acum am 61.5 kg :) in weekend plec la ski in parang, si sper sa nu mananc prea mult nici acolo.
in momentul asta nu mai am nici timp nici putere sa mai incep o data. va tin voua pumnii, si sper sa ma mai apuc de dieta peste vreo 2 saptamani cand mai termin cu treaba.
luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Luiza te asteptam
eu nu gasec covrigi in Franta, mi-ams i facut o data acasa de pofta . Pana la urma am facut tot taietei chinezesti cu nua ma avut alta insipartie si vroiam ceva rapid http://bucataria-sylviei.ro/taietei-chinezesti-cu-bambus/ sunt totala cu mancarea chinezeasca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_cristiana spune:

buna fetelor
si eu am tinut acest regim la sfirsitul anului trecut. am cedat de sarbatori... nu am terminat-o dar in cca 60 de zile am slabit 11 kg. de azi am inceput din nou. plec de la 76 si vreau sa ajung la 65. are cineva vol II al cartii (partea de intretinere)?
spor la slabit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stetoscop spune:

Citat:
citat din mesajul lui i_cristiana

buna fetelor
si eu am tinut acest regim la sfirsitul anului trecut. am cedat de sarbatori... nu am terminat-o dar in cca 60 de zile am slabit 11 kg. de azi am inceput din nou. plec de la 76 si vreau sa ajung la 65. are cineva vol II al cartii (partea de intretinere)?
spor la slabit tuturor!



ce fain ai slabit
iti trimit eu cartea de intretinere, numai lasa mi adresa de mail
maine am ziua 1 am rupt o in fericire. de maine nu mai iau liftul, ma imprietensc cu treptele si tot de maine me duc la sala de fitnes, la alergat

Mergi la inceput