Dieta Rina (4)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns terry spune:

neata si de la mine azi sunt happy...am 66.7 (ce ziceam eu ca nu ma mai cantaresc?...glumeam )anne ai mail.Ina, Monica...unde sunt?eu, azi, zi de peste cu...nu stiu inca, vad eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Alecsia, cum e tocanita de dovlecel?

eu mi-am scos puiul din congelator, dar inca nu stiu in ce forma o sa-l mananc

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne2009 spune:

terry, am primit mail-ul, multumesc tare mult
se pare ca ma apuc de citit.. felicitari pt rezultat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Jasmi, am taiat pieptul de pui in fasii inguste si l-am pus intr-o tigaie cu o lingura de ulei. Nu l-am lasat sa se prajeasca ci doar atat cat sa-si schimbe culoarea( a mai lasat apa si mai mult cred ca s-au fiert).
Separat, am tocat o ceapa si am pus-o la calit in foarte putin ulei. Am adaugat ardei rosu si putin morcov ras, pasta de tomate , dovleceii taiati cubulete si zeama de supa. Cand incepe sa fiarba adaug si pieptul de pui si las sa fiarba sa scada zeama. Se poate adauga si rosie dar eu nu am pus. Mie imi plac mult tocanitele cu dovlecel.

Eu m-am saturat de gratare, simt nevoia de mancare gatita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

mersi pana la urma n-am mai putut astepta (ca deh nu puteam risca sa mor aici de foame ) si am luat de pe net o reteta care e chiar ce ai spus tu (fara pui, dar puiul il adaug eu). eu va zic sincer ca habar n-am ce gust are dovlecelul, va fi o premiera pt mine, sper sa-mi placa si sa vreau sa mai fac.

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stetoscop spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia

Silvia, trebuie sa fie foarte bun pastravul tau .
stetoscop, despre ce operatii spui? Esti medic?


Astazi am ales o tocanita de dovlecel cu piept de pui. Am stat aseara sa o fac si a iesit foarte buna. Maine o sa mananc tocanita de mazare. Sport nu fac, ca nu am timp. Curatatul zapezii de pe masina , se pune?





da Alecsia, sunt medic. am reusit sa fug sa pap ananas proaspat si plec iute inapoi ca este o urgenta de operat, nu stiu cat stau in op, asa ca pana vin acasa mucles papa. spor la mancat voua si numai bine. sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Buna fetele.
Mai bag si eu o ocheada pe aici intr-o pauza scurta.
Rezist cu greu azi.Ieri am avut o zi naspa la munca( la mine asa e ianuarie,cu planuri,bugete,etc) si n-am mincat mai nimic,am tras ceaiuri calde toata ziua si covrigi.
Astazi am pacatuit ca a fost ziua unui coleg.So..om vedea cum trece si saptamina asta.
Recunosc ca rezist seara acasa destul de greu ispitei.
Spor la dat jos fetelor!

Nicoleta,mami de Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

thank goooooooooooood c-am mancat. ma luase durerea de cap.
tare bun a fost. bun bun

tocanita de dovlecei a fost chiar buna, iar langa am pus o jumatate de piept de pui la gratar (nici nu l-am putut manca pe tot) + o salata de salata verde. yummyy


diseara sala si mai va eu

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Nicole spor la treaba si merci pt aprecieri
Fetelor daca mai faceti tocanita de pui cu dovlecel ( o sa o testez si eu ca mi-ati facut pofta) luat daca gasiti dovlecel verde inchis zucchini ii zice in italia, tzucchini se pronunta, habar nu am daca in ro ii zice cumva anume e mai gustos si are o consistenta mai aparte, nu se inmoaie asa eu sunt ingragostita de el, mereu il folosesc.
Va mai dau o retete de aripioare de pui picante cu legume, pentru ziua de proteine : http://bucataria-sylviei.ro/aripioare-picante-cu-legume/
Vai ce eu tot in abateri o tin ic i nustiu daca nua r fi mai intelesp sa incep iar de la proteine..dau macar cand se repete ciclu sa incep sa numar de atunci...
Azi la carbohidrati habar nu am ce sa mananc ca si paste sunt satula si de taietei chinezesti...pizza nu as vrea ca sta prost tare cu cantarul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

silvi baga 2 covrigi in loc de pizza
Eu am mancat salata cu 2 oua fierte

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput