Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *44*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

fetelor sunt in al noulea cer....Ama a zis acum 10 min tare si clar MA-MA!

de ceva vreme cand plangea distingeam un ama mama ma marait...dar acum a fost clar si nu plangea...nu mai pot de bucurie....sigur ca nu a facut-o constient insa m-a terminat

, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

intre timp am mai bagat un alaptat

mai,e o dulceata si jumatate Maia,sa va traiasca ! si ce camera mumoasa i-ati facut,cu postere si floricele si o gramada de jucarii

ma bag imediat sa iti trec si datele in lista

Selen multu de urare

Andra eu le am si pe alea de pe sani dar si pe burta,care a cam explodat in ultima luna si atunci au iesit.Am auzit ca se mai estompeaza insa cu timpul(sa speram).

Monique vezi ca atunci cand deschizi fereastra de raspuns ai "mod format in partea de sus " si acolo sunt 3 optiuni-normal,interactiv si ajutor.dupa ce dai pe interactiv te duci la "format" si acolo ai mai multe butoane-bold,italic etc..la dreapta lui HR este "introdu hyperlink" e un buton albastru.apesi pe el,bagi cuvantul dorit si apoi mai apesi o data si bagi si adresa.succes,sper ca am fost cat de cat coerenta la ora asta.

fetele ma duc si eu la nani ca la 6 imi da samurash trezirea din nou

pe data aviatoare,va pup !




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Intai ma descarc si apoi recuperez
Mi-a facut tata acum cateva zile sertarele de la mobila,mi-a batut cuisoare,le-a fixat cum trebuie a aranjat tot in ele si in seara asta mama a cautat dupa incarcatorul de tel,i-a iesit dupa sina,le-a impins asa si gata.Binenteles ca m-am luat de ea ca iar le-a deranjat si a zis ca ce sa faca daca nu sunt bune.Acum nasa-mea(sora mamei),o femeie meticuloasa sa uitat la ele si a zis ca nu merge nu stiu ce si i-am zis ca trebuiesc un pic scoase intr-o parte si puse bine,binenteles ca le-a fixat si i-am zis lui mama ca vezi ca mergea dar tu de lene le-ai lasat asa(de se vedea oribil) si i-am zis ca normal ca nu o intereseaza ca nu e casa ei.Binenteles ca s-a suparat si dupa ce-a plecat nasa-mea ca ea de maine se muta acasa.DUTEEEEE(nu i-am zis ei).Eu nu contest ca nu ma ajuta cu copilul dar si eu ii fac toate poftele,ii dau bani cand am,ii da si sora-mea,ii iau fructe ca mananca cu kg,am scos-o de cate ori am avut ocazia,ea nu mai cumpara nimic de cand sta la mine(decat fructe,ea le cumpara ea le mananca),nu e asta o problema nu-mi pare rau dar i-am cerut si eu cateva chestii care mi se par normale:sa nu-mi intinda haine in casa la uscat ca doar d-aia am uscator,sa puna mai putin dero la hainele noastre de spalat(mi-a mancat 13 kg de dero in 2 luni jumate,mie imi ajunge 6),sa nu-si mai lase incaltamintea insirata pe hol(ca am cuier),si sa nu-mi mai puna lucruri pe jos ca
nu am cum sa trec cu caruciorul.Oare cer prea mult???Am 4 ani de cand stau singura,stiu absolut fiecare lucrusor in casa asta,pot sa gasesc orice pe intuneric si ea imi da totul peste cap si mai e si suparacioasa pe deasupra.Are impresia ca daca ma ajuta cu baiatul trebuie sa inghit tot,pai nu frate ca ma pot descurca si singura,ca atunci cand m-am hotarat sa tin copilul nu am facut-o cu gandul ca o sa stea mama cu el,pot si eu dar ca oricare cand sti ca ai un ajutor te mai delasi sa faci unele lucruri.OFF v-am impuiat capul dar trebuia sa ma descarc ca deja m-a disperat
Acum ma duc la recuperari

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

stau super bine cu recuperarile si nu mi-am pierdut speranta ca o sa ajung la zi de a binelea....notebookul e asa mic si usor ca citesc si cand alaptez in pat...netul merge super...mai greu e sa postez...

din ce imi aduc aminte ...

suede felicitari pt botez! flacaul tau e un dulce care ma termina din priviri!

legat de constipatie ( cel mai mult nu mi-a facut 3 zile) desi alaptez dr mi-a zis suc de portocale incepand cu 1 lgta pana la 10 progresiv sau suc de orice fruct care in lb romana incepe cu p.

Multumsc tuturor fetelor pentru incurajarile si sfaturile cu privire la somn
Nela si la mine noaptea se trezeste tot pentru ca o doare burtica si pentru ca elimina gazele....dupa grimasele ei imi dau seama ca nu e de foame....
Liliac asa am decis si noi.....sa o adormim asa cum vrea ea si cum se simte ok...nu consider ca profita de noi, pur si simplu trece printr-o perioada .....tati glumeste si zice ca are ceasul setat pe new york....ca dupa ce adoarme isi face somnul de noapte excelent..pana la pranz

m-a impresionat tare momentul prin care trece crisbebe!si curaj!

, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

fetelor sa nu radeti o intrebare legata de baita...as vrea sa ii fac in cada mare dar nu stiu cum... voi aveti suport sai ii sustineti la fel ca in cadita lor...ma gandesc ca imi va fi greu cu spatele sa stau asa aplecata...cel putin acu imi aduc aminte ca luto si dana15 au facut baitza asa....ar trebui sa trecem la next level pt ca deja da foarte tare din picioare si cadita pare mica....

, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

...haideti mai fetelor ca uite, am pus cateva poze. nu stiu sa le fac asa cu trimitere directa (a mai incercat raluca sa ma invete, dar nu prea s-a prins de mine si acum cand am cautat invataturile ei ca sa ma dau si eu mare...nu le mai gasesc ).

poze aici:

http://picasaweb.google.com/Danutica73/MaiaDraguta#


h.

minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


stai ca nu ma mai culc,ma bag la poze

hepi,e simplu-dai pe interactiv la mod format(e sus,in casuta de compus mesaje,dupa rezolutie) si dupa aia apesi pe butonul de hyperlink(e urmatorul de dupa HR).bagi apoi cecuvant vrei tu sa apara sub link si dupa aia mai bagi si linkul prorpiu-zis si gata.ai grija sa stergi http-ul ala care apare din oficiu ca se suprapune cu linkul paste-uit de tine




sa vedem ce iese. atentie, da?

Maia draguta

h.

minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

kawaichan - multumesc frumos.

Maia draguta

h.

minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


vai .. iar a inceput destrabalarea pe aici ..

speranta superbe fete ai, iar de flacau nu mai spun .. sunt trei frumosi!


JOSHUA

hepilica ce dulce si frumoasa este pletosica ta! si ce camera superba are!

andra

croco felicitari! cred ca esti tare fericita!

mada te inteleg perfect .. dar pretuieste ajutorul pe care ti-l da si spune-i verde in fata ce te deranjeaza .. cred ca e cel mai bine asa ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Off mi s-a sters mesajul
CLAUDIA bine ai revenit,ma bucur ca Isabela e bine si sper sa-ti treaca si tie starea de oboseala
LUTO nu stiu ce sa-ti zic de Davidelul,du-l la dr sa scapi de stres dar daca pe el nu-l deranjeaza inseamna ca nu e grav.Si Irinel are brobonele in jurul guritei si cu orice i-as da nu ii trece,eu am evitat sa-l scot ca zicea lumea ca nu am grija de el dar daca nu-i trec ce sunt eu de vina.Imi place cum povestesti tu de Adi cum te ajuta cu David,sunteti o familie fericita
HEPILICA vad ca esti o tipa de treaba si activa,o sa am mai mult de recuperat(glumesc),ma bucur ca ai intrat la noi si abia astept sa vad poze cu Maia(si mie imi place numele)
Ioi Claudia bine ca nu a patit nimic Isabela,sotul tau isi revine ca e mare.Eu am oroare fetelor cu cazaturile,cred ca e singura obsesie care ma macina de cate ori coboara cineva cu baiatul scarile,le spun de nu stiu cate ori sa aibe grija
ELLENUTA ma bucur ca te-ai distrat la petrecere,am vazut si eu pozele de la nunta si exursii,tare frumoasa mai esti,ai un aer de cuconeta
SANTORINI si eu am un balon colorat care il pun in fata,ii dau suzeta si ii cant atunci cand mergem cu masina dar ieri nu ii mai convenea nimic
RALUCA eu cred ca si fetele ca Natalix e obosita sau plictisita atunci cand plange si stiu ca nu ii intri in gratie cu nimic,sper sa le treaca perioada asta repede
KAWAICHAN sa-ti traiasca mandrul.Nu ati mai ajuns la Nagoya?
SPERANTA sunt niste frumosi copii tai iar baietelul tau imi aduce aminte de fratele meu care i-a trimis mamei o felicitare de 8 martie ca vrea o surioara sai un fratior,cand ne-a facut pe noi ne lasa des cu el,ca ea lucra si dupa vreo 2 ani i-a zis ca mai face un copil la care fratele meu a zis"sa ti cresti domne" si mama ia zis pai nu tu ai vrut si el saracu"da domne eu am vrut unu nu douaaa",cred ca il terorizasem
Am vazut-o si Maia draguta,e o frumusica si are si ea o groaza de par
CROCODANA cred ca esti super fericita,ai fetita mare de acum,felicitari
Gata ati disparut,eram sigura ca pana termin eu nu mai e nimeni pe aici.Legat de baita eu habar nu am cum o sa fac mai tarziu ca eu nu am cada,am cabina de dus ridicata la nivelul caruciorului sa ma pun direct in ea asa ca nu stiu ce o sa fac.Binenteles ca mama s-a bagat la somn cu baiatul ca de daca nu vb cu mine ce sa faca altceva,off ca nu mai stiu cum sa o dau cu ea oricum pana maine ii trece.De multe ori as vrea sa plece iar dimineata nu cand ma trezeste piciul,dar ma enerveaza ca ea trebuie sa stie tot,cine ma suna,cu cine vb pe net,cine e in poze(de obicei ale voastre) si tot asa,n-am gagici dar ma enerveaza ca nu mai am pic de intimitate(vorba vine).Pe de alta parte o ador cand am treaba si pot pleca dar sunt la fel de sigura ca m-as descurca si daca nu ar sta la mine,in fine vad eu ce se mai intampla.
Oare AIDA de ce nu a mai intrat deloc?sper ca e bine.Si UKA la fel...un semn ceva,un hi si ne dam seama ca sunteti bine
fetele

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna seara!!

Må bag så cetesc putin din urma.så imi dat un buzz daca se incinge hora ca ma mananca talpile de mor

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput