Bobocei de sept-oct 2008 (241)
Raspunsuri - Pagina 23
mamidestefan spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Nerantula Ange, e delicioasa Crinuta la parada modei! Paula, multumesc ![]() Si, daca doriti sa-l vedeti si pe Gruia, la un anisor si un pic Gruia, farama de steluta |
offffffffffff..ce dor imi era de Gruia


...mai ales Izabellei ...of coursepupicei multi ..frumuselului





LIDIA
de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)
mamidestefan spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui angelynna82 poze noi de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRINAtat de mare sunt |
mai..mai ...ce mindrulitza ai tu acolo



LIDIA
de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)
mamidestefan spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui anamona de ce medicamentele homeopate nu trebuie atinse cu mana? inteleg explicatii ce tin de igiena, sa nu contaminam pastilutele, dar de ce se spune ca nu isi mai fac efectul? |
homeopatul zice ca ar fi "dinamizate"...si in contact cu mina..sau in apropiere de telefoane mobile..etc..isi pierd din energie...
stiu ca suna ciudat...dar e un fir de adevar aici..
LIDIA
de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Nausica spune:
Anamona, ti-am trimis pe mail cum suna exact.
In mare, cura este una destul de simpla, probabil ati mai auzit de ea, cu cele 4 zile: 1. de proteine (carne SAU oua/brinzeturi plus cruditati), 2. de amidon (legume fierte, inclusiv orez, fasole, cartofi), 3. de carbohidrati (paste SAU pizza si seara OBLIGATORIU prajitura si cioco), 4. de fructe.
La micul dejun, in fiecare zi, fructe.
Apa, ceai, cafea nelimitat - dar neindulcite.
Pentru cine vrea descrierea exacta, v-o trimit pe mail ca am doua pagini scanate.
Eu n-am rezistat azi si m-am urcat pe cintar, dupa primul ciclu de 4 zile. Am dat jos 1,5 kg, asta si in conditiile in care m-am lasat de fumat (adica de "pufait", chipurile, din tzigarile de foi ale sotului meu, obicei care ajunsese atit de compulsiv incit deja fumam la hota, ca disperatii).
Nausica spune:
Lidia, mie la homeopate cea mai grea chestie mi se pare nemincatul/nebautul cel putin jumatate de ora inainte si dupa. De cind iau homeopate mi-am dat seama ca eu, de fapt, tot timpul beau, sau maninc ceva.![]()
gaia.nevia spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui mamidestefan
homeopatul zice ca ar fi "dinamizate"...si in contact cu mina..sau in apropiere de telefoane mobile..etc..isi pierd din energie... stiu ca suna ciudat...dar e un fir de adevar aici.. LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006) |
wow, serios? Eu credeam ca tine strict de procesul de productie.
Bilutele de zahar se produc separat, si se achizitioneaza de catre diversii producatori (Plant Extract, etc).
Tincturile si dilutiile lor infinitezimale se produc iara separat si prin alte procedee.
Apoi se iau bilutele si se "impregneaza" cu dilutie, sau cu aburi de dilutie daca tot vorbim de 1000...
Si daca pui mana, care e grasa ca asa e pielea, stergi infinitezimala pe des'te.
Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi
si Bebedoi
, poveste despre inceputuri
Nausica spune:
Angelynna, ce fata frumoasa ai! Si imi place solutia cu patutul, si noi cred ca o s-o aplicam. 
angelynna82 spune:
Anamona multumim de aprecieri 
Nausica ma bucur tare mult ca mai avem vesti de la voi,
am Ania cataratoare si frumoasa. Multumim de aprecieri si spor la cura 
Ideea cu patutul...este asa din cauza ca nu sta deloc in el...cel putin nu mai statea
...asa ca asta ar fi o ultima solutie![]()
Lidia multumesc si tie de aprecieri
. Wow cate chestii cu homeopatele
, oricum Crina a inceput sa le ia fff usor...ii pun in gurita si nu le mai scoate
...chiar ne sunt de folos...sunt pe drum canini sau masele 
de
Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
nikolici spune:
cucu...;)
angy ce dra cochetica ai, acu pleaca la disco.![]()
nerantula as vrea sa aud mai mult de voi.Mi-au placut pozele mult.
nausica ceva poze cu frumoasa Ania?
Aaaa si as zice dc nu e prea mult sa postezi cura pe forum, eu sunt interesata de astfel de cure disociate...eee acum dc oi ramane gravi, o tzin pt anul viitor
.
Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)
nikolici spune:
Si eu de o sapt. fac apx tot cu K dupa mine, de exemplu ieri mi-am facut wrapul= sling ;) am introdus una bucata copil si am facut clatite impreuna.
, a mers treaba de minune.Chiar am invartit clatitele in aer.![]()
Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

