Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *43*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Danutza nici nu stiu ce sa spun, nu-mi pot inchipui cat de greu ii poate fi si te inteleg ca nu stii exact ce sa faci

Suede tare frumusel dovlecelul vostru si mi-au placut la nebunie torturile

Luci ne-ai facut curioase, am vrut si eu sa ma uit a doua oara la poze dar n-a mai mers (cumva ceva pe piciorul mamicii??)

Iulika pupam ursuletzul frumusel, iar salata arata intr-un mare fel

Elle sa-ti fie de bine tratamentul si eu zic macar sa incercati sa mergeti la party...cat o-ti reusi sa stati, tot e bine decat deloc..

Cristina eu nu gasesc attachmentul la mailul acela...



VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Multumesc fetelor

Ha ha poftiti la mancare ai??Påi cine o så arate bine fara burtici si grasimi nedorite?! Eu bat pasul pe loc de ceva timp..cantarul asta nu tine deloc cu mine dar ii vin eu de hac

Si culmea eu am in jurul meu numai prietene din alea de isi pun pietre in buzunare så nu le ia vantu pe aici(asa eram si eu!) si mi se par atat de slåbånoage..eu vreau decat sa scap de burtå si cateva kile..in rest nu ma deranjeaza så påstrez vreo 3-4 kile.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Selene, am retransmis mailul, dar am vazut ca il trimisese si Ellenuta zilele trecute.
Apropo Ellenuta, ai vazut ca pe "lista neagra" era trecuta si frisca Hulala? (pentru cine nu stie, e aia din care facem noi crema de la tortul Ellenutei si de la tiramisu )

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

salutare,

dragelor, recunosc ca stau pe ganduri de vreo 2 luni daca sa scriu sau nu aici. motivul: mi se pare ca sunteti o super gasca, ca va stiti asa de bine si in amanunt si ca parca nu mai e loc de nimeni...vin eu acum...asa ca o floricica...cand voi ati impartasit si bune si rele si bucurii si tristeti de cand erati insarcinate...

in fine, recunosc ca m-a convins ralucapaun, draga de ea, alaturi de care am fost la "gravidute" si care mi-a spus ceva de genul "fetele de acolo sunt super dragutze"..

acum, ce sa va spun? sper doar sa nu aruncati cu pietre si sa vreti sa ne primiti si pe noi asa tam-nesam.

puiul meu se numeste maia, s-a nascut pe 22 septembrie 2009 prin cezariana. este un copil sanatos si tare bun. nu e foarte mancacioasa, ii dau numai formula (din nefericire nu am alaptat), are acum 5,860 kg. ne pregatim sa facem vaccinul de 4 luni si sa vorbim cu doc despre diversificare.
recunosc ca diversificarea mi se pare un pas urias frate. nu stiu deocamdata cand si cum vom incepe, dar cert este ca tb sa o facem si pe asta....si se apropie momentul.

voi ati inceput diversificarea? daca da, cu ce? aveti aparate speciale pt gatit ?

hai ca sunt chiar prea indrazneata. dupa ce dau buzna, mai pun si intrebari. vedeti voi daca aveti chef de "new entry" si daca da, va raman recunoscatoare . oricum tb sa va spun ca am "cules" de la voi numai info utile.

ralucapaun -



h.

minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



cristina si pe mine ma framanta treaba asta cu gripa .. tata si-a facut vaccinul si e ok .. sincer, eu l-as trimite pe sot sa-l faca .. nu stiu insa daca eu il pot face, dat fiind ca alaptez .. am citit acum de sterilet .. uf .. imi pare tare rau. eu m-am programat pe 16 ianuarie .. sa stii ca si eu am trimis documentul ala despre mancare si alte alimmente ala pe mailul comun ..

manga pupam grasunelul frumos! uite aici poze de la nunta ..

monique ce dulce Teo .. pupa elle pe ea!

miha, lumi ce mica e lumea ..

luci o ptr mami tau ptr cum gandeste!

dana mi se rupe sufletul de prietena ta .. imi pare tare rau. trebuie s-o incureajezi, sa vorbesti cu ea .. are nevoie de prieteni adevarati in aceste momente cumplite ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Draga mea Hepilica, bine ai venit! Ma bucur mult, mai ales ca asa aflu mai repejor ce face Maia.

La ultima vizita la pediatru, acum o luna, mi-a zis ceva ca voi incepe diversificarea la 6 luni dc Natalia ia in greutate bine. Am inceput insa sa ma interesez ce si cum. Am si primit de la Mos Craciun o carte cu retete pt diverisificare, pare f misto (parca lisa barnes e autoarea. Acum 2 nopti eram innebunita ca nu am cu face suc si mancare la copil si-am tot cautat pe net aparate minune, complete etc. Vazusem babycook-ul ala,mi s-a parut f misto, dar scumpisor si am zis pas. Acum dragutza de Monique a zis ca imi va da ea unul.

Asa ca idee generala, eu nu ma grabesc, sper s-o tot duc cu laptic.


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Hepilica, bine ai venit si sa-ti traiasca Maia!
Stai linistita, ca te primim cu drag! Dar pentru asta trebuie asa: sa ne pui poze, sa ne zici povestea ta de dragoste, sa ne spui daca tii regim si de care, sa ne povestesti mai multe de tine, etc!
Glumesc, esti binevenita, sa stii!
Despre diversificare nu prea stiu ce sfat sa iti dau. Mie mi se pare ca e cam devreme la 4 luni. Dar vezi ce zice si medicul.
Pentru gatit papa de bebe ti-ar fi foarte util un aparat din ala de gatit la aburi (steamer) si un mixer vertical (eu am de la Brown si e foarte bun).
In listuta o sa te treaca o fata mai priceputa!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


iulika ce dulce e brucu! si ce urechiuse de ursulet are ..

suede vai ce pui frumos aveti si ce botez frumos!

santorini da, asa e, am calatorit mult cu jobul .. lucrez in presa ..

hepilica bine ai venit! noi nu am inceput inca diversificarea, ii dau san si vom incepe pe la 6 luni. am un aparat de gatit la abur si il voi folosi ptr pitica. asa am facut si la eva. in rest, trebuie sa te dotezi cu lingurite, bavetici, castronele, razatoare de sticla/plastic, scaun de masa etc ..

pupici


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ellenuta, vezi ca inainte de montarea steriletului trebuie sa faci analizele: PAP, culturi col, secretii. Mie la astea mi-a iesit infectie cu E Coli. Ma cam durea pe mine burta, asa, vag, si nu stiam de ce.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Iulika,ce salata e aia mami ca arata tare bine!

Mey, azi iar mi-am testat limitele rabdarii..nu ma mai plang ca mi-e si rusine dupa ce am citit de prietena Danei.

Am iesit si afara,am zis ca poate se linisteste, dar nimic, a plans cred 40 min in timp ce eu o tineam in brate, se zbatea, in fine, era f intoarsa. In cele din urma a adormit, a picat din urlete direct in somn. Ii tineam mana pe spate si simteam un fel de harait in timp ce respira mda, nu prea stiu cum sa explic mai bine, sper ca intelegeti;
Oare poate fi de la plamani? A luat ceva aer rece azi cat a tipat, incercam s-o protejez dar se agita rau de tot.




de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput