Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *131*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

eu nu vad nici o poza de la simina

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

aaaa, am uitat sa va spun de recordul nostru absolut: asta noapte/dimineata pe la 5 a baut 100 ml lapte si daca mai aveam in sticla ar mai fi inghitit dar eu nu fac decat 100 in fiecare zi (ca sa nu arunc mai mult[:I, ca-i tare scump laptele nostru -80 lei/cutia)


Of, si in conditiile astea cat mai cantareste printzesa? Ca noi ne enervam cu cantarul si ea totusi mananca... A-propos, o sa cer "renumarare" la 1 saptamana, ca daca iar las cantarul la vedere, o cantaresc des si imi ies riduri. Las sa am o surpriza duminik... sa sar in sus.... ca prostanaca...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Va mai zic ceva si o sterg. De 2 zile copchilu asta al meu e imposibil de hranit. Il pun in scaun, se ridica in picioare si incepe sa bata toba in faianta, sa se arunce pe masa, sa traga de clantza. Daca-l leg ma injura pe limba lui bebeluseasca si nu mai deschide gura neam. In premergator alerg prin toata casa dupa el cu castronul. El ar manca, nu e vorba de lipsa de pofta de mancare, ci de... distractie. Voi cum reusiti??

Si inca ceva. Cum faceti cu bibliotecile?? Cristi trage cartile si cand e in premergator si cand nu e, iar tat-sau se isterizeaza. Io le pun la loc, el iar le scoate, tat-sau iar urla.

A, si nu in ultimul rand. Mai are careva sotz isterico-paranoico-cicalitor? Toata ziua: nu-l lasa sa puna mana pe carti, nu-l lasa sa bage-n gura mingiutele, nu-l lasa colo, nu-l lasa dincolo... Cred ca nici dac-as lega copilul n-ar fi destul Si mai nou i se pare ca ii pocnesc oasele piciului si ma bate la cap sa-l imbrac mai gros, in conditiile in care cred ca am cel mai infofolit pitic din odisee. In casa sta cu body cu maneca lunga plus pijama sau trening, are mereu manutele calde, nush de unde ideile astea crete si marete ca trebuie sa-l mai imbrac. Si am cam 22 de grade. Ziceti-mi si mie cum va imbracati plozii si la ce temperatura, ca sa-i dau cu firma-n cap. Parca mai erau bebici cu oase pocnicioase, ati depistat cauza?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

SIMINA, ai un PM

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
8luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Denisa esti tare simpatica. Renumarati, renumarati, tot va ramane ceva!

Aaaaa, si la catalog, nu o strigam si pe Monica?

Simplyana, acum am vazut ca am fost colege de spital, ho ho. Da io nu eram prea in apele mele atunci, ma ierti

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Spunem si noi La multi ani ghioceilor , mamcilor si tuturor celor ce isi serbeaza ziua numelui!!!!!

La multi ani Joanna , Pisik

Am o intrebare: Ca sa pot pleca cu fata la plimbare ce trebuie sa-mi cumpar pt masina?? scaun auto sau scoica????...nu stiu care-i diferenta intre ele. Vreau sa mai iesim la plimbare ca ne-am saturat sa iesim doar in jurul blocului

aaaaaa....si pt plimbarile din jurul blocului as vrea sa-mi iau un marsupiu ca mi-e greu cu caruciorul acum si sa o tin in brate ma rupee........am voie sa o pun in marsupui la 3 luni??? daca da...pt cat timp??


Spunem si noi La Multi Ani sarbatoritilor de astazi.

Noi suntem fani scoica (inca o mai folosim ) , dar exista si scaune pt 0+.

La 3 luni are voie in marsupiu kiar cu fata "la public" (cu conditia sa tina bine capul), la noi asta a fost o skimbare tare apreciata de beneficiar. Am pus-o in marsupie pe la 1 luna si ceva... Inca mai folosim cu incredere si marsupiul, si slingul, greutatea ne permite...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

monnvas -
acum 3 luni parca s-a mai dezbatut problema oaselor care pocnesc: concluzia a fost sa le trebuie mai multa gimnastica, stii ca pusese olishka filmuletul cu davidutul in actiune, filmulet fff educativ pt mine
la vremea respectiva ne-am apucat si noi de gimnastica , in fiecare seara cam 10 minute si au disparut trosniturile de oase
acum am constatat ca au reaparut si la noi asa ca, se pare ca trebuie reluata operatiunea gimnastica
de fapt, eu am lasat-o mai moale cu gimnastica pt ca am tot zis ca ma organizez cu kinetoterapia; m-am interesat ce si cum sa vina acasa, numai ca nu am ajuns sa si finalizez (adica sa platesc ca sa putem incepe)

legat de temperatura (desi nu are legatura cu pocnitul oaselor) - noi la fel stam imbracate prin casa, ba chiar si niste sosetele in plus, numai ca avem 25 de grade

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 8 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Va mai zic ceva si o sterg. De 2 zile copchilu asta al meu e imposibil de hranit. Il pun in scaun, se ridica in picioare si incepe sa bata toba in faianta, sa se arunce pe masa, sa traga de clantza. Daca-l leg ma injura pe limba lui bebeluseasca si nu mai deschide gura neam. In premergator alerg prin toata casa dupa el cu castronul. El ar manca, nu e vorba de lipsa de pofta de mancare, ci de... distractie. Voi cum reusiti??

Si inca ceva. Cum faceti cu bibliotecile?? Cristi trage cartile si cand e in premergator si cand nu e, iar tat-sau se isterizeaza. Io le pun la loc, el iar le scoate, tat-sau iar urla.

A, si nu in ultimul rand. Mai are careva sotz isterico-paranoico-cicalitor? Toata ziua: nu-l lasa sa puna mana pe carti, nu-l lasa sa bage-n gura mingiutele, nu-l lasa colo, nu-l lasa dincolo... Cred ca nici dac-as lega copilul n-ar fi destul Si mai nou i se pare ca ii pocnesc oasele piciului si ma bate la cap sa-l imbrac mai gros, in conditiile in care cred ca am cel mai infofolit pitic din odisee. In casa sta cu body cu maneca lunga plus pijama sau trening, are mereu manutele calde, nush de unde ideile astea crete si marete ca trebuie sa-l mai imbrac. Si am cam 22 de grade. Ziceti-mi si mie cum va imbracati plozii si la ce temperatura, ca sa-i dau cu firma-n cap. Parca mai erau bebici cu oase pocnicioase, ati depistat cauza?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


Aolwu, dar e mai rau ca o soacra!!!

Sa la luam pe rand:

- nici Vladimir nu mai vrea in scaun. Se ridica! Odata l-am prins inainte sa cada in cap. Noi mai mancam in cur pe jos, in premergator (il tin eu cu in picior), pe blatul de la bucatarie-ideea e sa nu fiu mai sus ca el ca e jale

- cartile cred ca sunt o paiune de-a celor mici. Si la noi e la fel...tot ce e la nivelul lui e pe jos cu copertile indoite, pagini jumulite, etc. Cu sotzul....hmmm...lasa-i pe amandoi intr-o zi cateva ore sa vedem daca iti zice sa nu il mai lasi


-legat de bagat in gura
Vladimir linge furtunul de la aspirator, roade talpile de la bocanci, suge sireturile de la incaltaminte, isi roade talpile cauciucate de la sosetele lui, asa ca...aici aveti de lucrat. Tine de globul de cristal in care va tineti copilul

- imbracamintea in casa. Noi avem body cu maneca lunga si o pereche de nadragi si asta e tot. Spune-i sotzului ca copiii nu sufera de reumatism astfel incat sa ii imbrac mai gros ca ii ia de shale.


PS: wrap-ul se pune inainte pe tine si apoi bagi copilul, nu te infasori cu tot cu copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

denisamada -
nu stiu cat mai cantarim ca urmeaza sa mergem la control saptamana viitoare insa tare ma ia cu fiori subiectul ca, dupa ce ca mancam cum mancam in conditii normale, am mai avut si 2 saptamani horor acum de sarbatori, pe motiv de... dintisori bine-nteles( e rasu-plansu, de fapt)

asteptam cu interes renumaratoarea de duminica si tinem pumnii desigur

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 8 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

monnvas - din cate imi amintesc eu, monica este la seghet la control cu alex, asa ca nu stiu cand va raspunde la apel insa noi ii tinem pumnii sa fie totul bine sa se intoarca, cu vesti buune

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 8 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput