Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *131*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

simina_kin sunt scoici pana la 9 kg, dar sunt si scoici pana la 13 kg. producatorii de scoici auto recomanda parintilor sa transporte copiii pana la 9kg cu spatele la directia de mers.
eu scoica auto am primit-o de la o prietena. scaun am cumparat.

eu nu am avut curajul sa folosesc marsupiu, wrap, sling, ca elefantii astia ai mei ma rup de spate. cel mai util imi este caruciorul, ca mai pot face si cumparaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui zsuzsu
in rest suntem bine Julia are 8.300 kg, la 9 luni si 2 saptamani -deci categ pana, dar arata grasunica
nu ma mai stresez pana e sanatoasa si nu pare slaba deloc
dintisori nu avem nici acum-mai e cineva fara?


Noi suntem fara dintishori.. Si cu calciul stam kiar bine, deci... nu e de-acolo. Asteptam cu interes. Kiar ma gandeam azi daca mai sunt ghiocei non-dintzoshi.
8300g la 9 luni nu e "pana" e kiar super-ok!

si noi tot libelule fara dinti; si cum e categoria "pana" la 8.300????? pai si mutzu are cam 8,600 (la aceeasi varsta)... si numai pana nu mi se pare; adica e chiar dodolotz... are cute la picioruse si cand sta in fundulet ii atarna burtica peste pemparas... eu rad de el ca a baut prea multa bere

PRIMUL CRACIUN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Spunem si noi La multi ani ghioceilor , mamcilor si tuturor celor ce isi serbeaza ziua numelui!!!!!

La multi ani Joanna , Pisik

Am o intrebare: Ca sa pot pleca cu fata la plimbare ce trebuie sa-mi cumpar pt masina?? scaun auto sau scoica????...nu stiu care-i diferenta intre ele. Vreau sa mai iesim la plimbare ca ne-am saturat sa iesim doar in jurul blocului

aaaaaa....si pt plimbarile din jurul blocului as vrea sa-mi iau un marsupiu ca mi-e greu cu caruciorul acum si sa o tin in brate ma rupee........am voie sa o pun in marsupui la 3 luni??? daca da...pt cat timp??



La multi ani si de la mine!

1-Scaun auto sau scoica...nu ma pricep
2-In marsupiu se poate pune copilul de la nastere daca are aceasta varianta ..daca nu in cel vertical de la 4 luni+
Eu nu am dus bine fata in marsupiu din cauza durerilor de spate dar in schimb folosim fff usor sling cu inele(ea la castigat)..Adoarme in el,vede lumea si se simte si in siguranta...il recomanda cu mare drag.



Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

simina normal sa nu intelegi ce am scris cu dragos in carca mea, nici eu nu am inteles ce am scris. ziceam ca scoica o poti folosi pana ajunge fata la 9kg sau pana implineste 9 luni. alti prod zic pana face 13kg. scaunul auto nu il poti folosi acum ca e mica fata inca nu sta in fund. eu de ex scoica auto nici nu am avut, am luat scaun auto cand a implinit 9 luni.

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Bun...am deja 2 voturi pt sling/wrap (sling=wrap???..este acelasi lucru??) sunt

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Bun...am deja 2 voturi pt sling/wrap (sling=wrap???..este acelasi lucru??) sunt

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!


Cel mai bine documneteaza-te de aici. Daca iti povestim noi cine stie ce iese.

http://nandu.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello fetele !!!

In primul rand tuturor sarbatoritilor zilei !!!

Bianca, asta e antemergatorul nostru, are 2 mese de activitati care comunica intre ele prin tuburi gen labirint cu bile
http://www.comparestoreprices.co.uk/baby-walkers/beanstalk-2-in-1-activity-walker.asp

revin.....



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Bianca ......acu ma lamuresc si eu

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Spunem si noi La multi ani ghioceilor , mamcilor si tuturor celor ce isi serbeaza ziua numelui!!!!!

La multi ani Joanna , Pisik

Am o intrebare: Ca sa pot pleca cu fata la plimbare ce trebuie sa-mi cumpar pt masina?? scaun auto sau scoica????...nu stiu care-i diferenta intre ele. Vreau sa mai iesim la plimbare ca ne-am saturat sa iesim doar in jurul blocului

aaaaaa....si pt plimbarile din jurul blocului as vrea sa-mi iau un marsupiu ca mi-e greu cu caruciorul acum si sa o tin in brate ma rupee........am voie sa o pun in marsupui la 3 luni??? daca da...pt cat timp??

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!


La varsta asta scoica. Dupa 6 luni, cand sta in fundulet, scaun. Acum organizeaza+te cumva ca sa nu dai bani pe o scoica pt doar 3 luni - poate iti imprumuta fetele care au trecut deja la scaun. Io as face-o cu drag, dar n-avem masina si deci nici accesorii.

Asa. Sling de-ala de zice Dodo am avut si noi si n-a stat neam in el. Folosim cu succes marsupiul de ceva vreme. Prima data l-am pus pe la 3 luni, dar abia pe la 6 a inceput sa-i placa. Si acum cand e vremea asta nici-de-sanie-nici-de-carut ies cu piticul in marsupiu. Si are 9 kile si un pic...

Amu o sa dau si eu o parere personala. Am impresia ca sunt anumite preferinte care merg impreuna. Observ din ce zic altii: copiii mai tzatzofili (ce mi-a placut cuvantul lui Mababei!) stau mai bine in wrap sau sling; astia care nu le au cu atingerea corporala, ca fiu-meu, se simt mai bine in marsupiu, cu fata la populatie.

Si inca ceva: n-am comentat pana acum urarile de Craciun si Anul Nou, asa ca iti zic acum: ai o bolfoasa pupacibila si tu arati traznet!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

SIMINA mai cauta pe youtube clipurile din seria tummy-2-tummy ca sa vezi si cum se pun hamurile alea. Ex. io nu cred ca as fi in stare sa leg un wrap pe mine. Si sa mai fie si copilul inauntru.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput