Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *131*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Va mai zic ceva si o sterg. De 2 zile copchilu asta al meu e imposibil de hranit. Il pun in scaun, se ridica in picioare si incepe sa bata toba in faianta, sa se arunce pe masa, sa traga de clantza. Daca-l leg ma injura pe limba lui bebeluseasca si nu mai deschide gura neam. In premergator alerg prin toata casa dupa el cu castronul. El ar manca, nu e vorba de lipsa de pofta de mancare, ci de... distractie. Voi cum reusiti??

Si inca ceva. Cum faceti cu bibliotecile?? Cristi trage cartile si cand e in premergator si cand nu e, iar tat-sau se isterizeaza. Io le pun la loc, el iar le scoate, tat-sau iar urla.

A, si nu in ultimul rand. Mai are careva sotz isterico-paranoico-cicalitor? Toata ziua: nu-l lasa sa puna mana pe carti, nu-l lasa sa bage-n gura mingiutele, nu-l lasa colo, nu-l lasa dincolo... Cred ca nici dac-as lega copilul n-ar fi destul Si mai nou i se pare ca ii pocnesc oasele piciului si ma bate la cap sa-l imbrac mai gros, in conditiile in care cred ca am cel mai infofolit pitic din odisee. In casa sta cu body cu maneca lunga plus pijama sau trening, are mereu manutele calde, nush de unde ideile astea crete si marete ca trebuie sa-l mai imbrac. Si am cam 22 de grade. Ziceti-mi si mie cum va imbracati plozii si la ce temperatura, ca sa-i dau cu firma-n cap. Parca mai erau bebici cu oase pocnicioase, ati depistat cauza?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


Moni si al meu a avut tentative din acestea cu ridicatul din scaun si de fiecare data i-am spus NUUU si vad ca acum a incetat sa mai faca. Trebuie sa invete ca atunci cand e de papa e de papa si cand e de joaca e de joaca. Trebuie sa ai rabdare!
Biblioteca cu carti nu am dar am golit toate rafturile unde putea el ajunge. Bine DVD playerul, video, satelitul nu aveam unde sa le pun, asa ca o mai face din cand in cand pe DJ ul. Restul lucrurilor le-am pus in cartoane si le-am urcat in pod. Barbate-miu sa ofticat ca i l-am pe Florian in carton(patronul pompierilor).
Apropo de barbati al meu nu este cicalitor ci ma lasa sa fac cum cred eu mai bine.
In privinta imbracatului, Gabriel are numai un body fara maneci si o bluza in sus iar in jos numai pantaloni si sosete. In casa nu am mai mult de 20-21 grade. Pocnitul oaselor nu cred ca are dea face cu imbracamintea.

cam atat. In urm post ii raspund Siminei.

Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Va mai zic ceva si o sterg. De 2 zile copchilu asta al meu e imposibil de hranit. Il pun in scaun, se ridica in picioare si incepe sa bata toba in faianta, sa se arunce pe masa, sa traga de clantza. Daca-l leg ma injura pe limba lui bebeluseasca si nu mai deschide gura neam. In premergator alerg prin toata casa dupa el cu castronul. El ar manca, nu e vorba de lipsa de pofta de mancare, ci de... distractie. Voi cum reusiti??

Si inca ceva. Cum faceti cu bibliotecile?? Cristi trage cartile si cand e in premergator si cand nu e, iar tat-sau se isterizeaza. Io le pun la loc, el iar le scoate, tat-sau iar urla.

A, si nu in ultimul rand. Mai are careva sotz isterico-paranoico-cicalitor? Toata ziua: nu-l lasa sa puna mana pe carti, nu-l lasa sa bage-n gura mingiutele, nu-l lasa colo, nu-l lasa dincolo... Cred ca nici dac-as lega copilul n-ar fi destul Si mai nou i se pare ca ii pocnesc oasele piciului si ma bate la cap sa-l imbrac mai gros, in conditiile in care cred ca am cel mai infofolit pitic din odisee. In casa sta cu body cu maneca lunga plus pijama sau trening, are mereu manutele calde, nush de unde ideile astea crete si marete ca trebuie sa-l mai imbrac. Si am cam 22 de grade. Ziceti-mi si mie cum va imbracati plozii si la ce temperatura, ca sa-i dau cu firma-n cap. Parca mai erau bebici cu oase pocnicioase, ati depistat cauza?


Noi inca reusim sa mancam in scaunul de masa... nici nu am incercat in alte circumstante, nu vreau sa alerg cu mancarea dupa ea pe terase, cum am vazut eu niste mamici... Mai mancam si in scoica atunci cand suntem "in deplasare". Nici jucarii nu ii las la indemana cand suntem "la masa", doar ce mai tranteste cu cautza...

La biblioteca nu are acces Adela, dar avem 2 noptiere din care cara reviste, carti, agende si ce mai gaseste pe acolo, apoi incepe sa le scuture cu sete. Lucreaza si la sertare, dar aici am putut sa rezolv problema.

Pe Adela o imbrac cu body cu maneca lunga + pantalonasi, dar la noi e foarte cald: 25grade, uneori si mai mult... Din cate stiu eu, la varsta asta e ok sa ii imbraci asa cum te imbraci tu, desi... ea e mare amatoare de frig, pe cand eu... brrrr, sufar sincer si-mi scade nivelul de trai cand dau de frig.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

SIMINAeu am folosit cu succes scoica si inca o mai folosesc si astazi. Asa cum a mai scris una din fete, o cumperi cu reductor pentru spate. Avantajul e ca scoica o poti folosi pe o perioada mai lunga(a mea e pana la 13 kg) pe cand marsupiu pana te doare spatele. Iar pe perioada iernii aici la noi nu se recomanda marsupiu sau orice altceva atarnat de gat la copii pana in sase luni existand pericolul degeraturilor. Tu faci acum ce crezi si cumperi ceva ce crezi ca-ti foloseste.

Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Si inca ceva: n-am comentat pana acum urarile de Craciun si Anul Nou, asa ca iti zic acum: ai o bolfoasa pupacibila si tu arati traznet!



ma faci sa ......multumim

Pe "live' cand ne vedem????

Nu mai organizarti vreo intalnire?????? ca pana o veni vremea de parcuri noi imbatranim in casa

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Ups, am postat, dar nu terminasem de scris.

Despre sotz isterico-paranoico-cicalitor nu-sh ce sa zic, ca al meu e cumintzel, in skimb ta'su noroc ca nu ne vedem prea des si oricum nu il bagam in seama, mereu are cate o idee si nici nu renunta daca ii spui ca nu e cum zice el, trancane in continuare... Acum, cu sotzul... sigur ca nu merge asa... trebe "educat".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

eu nu vad nici o poza de la simina

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea





Sunt la semnatura

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
de fapt, eu am lasat-o mai moale cu gimnastica pt ca am tot zis ca ma organizez cu kinetoterapia; m-am interesat ce si cum sa vina acasa, numai ca nu am ajuns sa si finalizez (adica sa platesc ca sa putem incepe)




mai eu tot nu inteleg de ce vrei tu kinetoterapie??? kinetoterapia reprezinta gimnastica recuperatorie. Ce are fata ??? Ti-a recomandat pediatrul sa faca kineto??????

Daca imi spui mai precis poate te pot ajuta.....nu sa vin sa-i fac eu gimnastica ca nu stiu daca pot cu bebe mic, da ti-as putea trimite ceva exercitii sa le faci tu...nu cred ca are rost sa dai o groaza de bani la kineto daca nu are probleme si vrei doar o simpla gimnastica de "intarirea a musculaturii"

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Sunt la semnatura



acolo am intrat si vad toate albumele ghioceilor, dar maya nik

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Provista ai intrat logata cu mart.apr09 ...deconecteaza-te si o sa le vezi

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

m-am deconectat si imi cere sa ma conectez sa pot vedea ... nush cum sa fac ca altadata le vedeam

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput