Albinutze de Mai-Iunie 2009(54)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancy_2405 spune:

Buna seara fetele si LA MULTI ANI pe 2010.In sfarsit mi-am facut putin timp sa va scriu.

Imi pare foarte rau ca nu pot intra mai des,pentru ca am un mic maraila si trebuie sa stau mereu prin preajma lui,vrea mereu bagat in seama,sa ne jucam,nu sta singur in camera,iar cand adoarme nu stiu ce sa fac mai repede,sa gatesc,sa bag masina de spalat,sa fac curatenie,sa calc...dar incerc sa-mi fac timp macar sa va citesc si sunt la zi.
Nici Alexut nu are nici un dintuc,ieri a facut 8 luni...hmmm,cand vor iesi oare?In rest Alex e bine,creste,se ridica in picioare,si ii place la nebunie,daca ar fi dupa el ar sta numai in picioare,sta singurel in fund foarte bine,e un mancacios.
Va multumim pentru urarile de ieri,uram si noi multa sanatate si fericire tuturor copilasilor si mamicilor.

Am vazut pozici cu bebei foarte frumosi,nu numesc sa nu uit pe cineva,filmatul cu printesele lui Bebe beca,cat de repede si frumos cresc puiutiifilmatul Danei nu am reusit sa-l vad.

Uram multa sanatat puitilor bolnaviori

Philip am vazut si sper sa nu gresesc ca vii in italia in vacanta,unde anume?

Vreau si eu sa slabesc cumva,mai am de dat jos 9 kg,pentru ca in vara vreau sa arat bine,sa ma incapa rochita de mireasa,facem in sfarsit nunta.Sunt impreuna cu viitorul sot de 9 ani si 3 luni,dar mereu amanam sa facem pasul asta,ba din lipsa de timp,ba din lipsa de bani sau alte motive.

Sper sa reusesc sa intru mai des.
Va pupic si va doresc o seara buna


Anca,mami fericita de Alexandru George 07/05/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Maria bunica...............felicitari pentru dintuc!
Ancy..............bine ai revenit!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginette spune:

ertina multumesc mult pentru urari si ti le intorc cu mare drag sa ne traiasca fetele si sa fie sanatoase

Deea24multumesc pt. urarea de bine am revenit

mariabunicafelicitari pt. dintisor , si noi asteptam cu nerabdare sa apara

Gina - mamica de Stefania-Maya 08.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginette spune:

ancy bine ai revenit
ioana sunt niste scumpici fetele tale, si Maya se bucura tare mult cand o vede pe nepotica mea de zece ani... o apuca cu mainile de gat si o pupa ( adica o umple de balute pe fata )
lauraa de cand a inceput mandra mea sa se trezeasca noaptea f. des (de pe la 4 luni) si eu o iau in pat pe la 12-1 si doarme cu noi, m-am obisnuit atat de tare incat seara cand ma bag la culcare abia ma abtin sa nu ma duc s-o iau in pat, dar are ea grija si se trezeste si tipa dupa mami
otilia inteleg sentimentul de vinovatie ref. la alaptat, eu nu am alaptat decat o sapt. si in primele trei luni plangeam de fiecare data cand ii dadeam sa manance cu biberonul...am avut o stare groaznica din care cu greu am iesit. Cand citesc ca toate fetele alapteaza ma simt tare nasol si ma incearca si un pic de invidie
Asa ca si eu sunt tare grijulie cu tot ce mananca mica mea

Gina - mamica de Stefania-Maya 08.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginette spune:

Noi am avut o zi tare draguta azi. Ne-am hlizit toata ziua, mandra a fost vesela si cuminte ( la pranz a adormit singurica fara sa o legan eu ) cred ca si-a dat ea seama ca e sarbatorita.

Am fost prin Carrefour si i-am luat o carticica din material textil fosnitoare care zornaie si chitaie si a fost foarte incantata...vreo 5 minute pana cand a vazut ambalajul care i s-a parut mult mai interesant si l-a studiat pe toate partile si l-a tot scuturat ca sa zornaie.

Referitor la kg. Maya avea 9 kg. si 70 de cm. la 6 luni jumate'. Mai mult decat normal pentru varsta ei. E o mancacioasa si o pofticioasa... Asa ca la un moment dat imi faceam griji ca mananca prea mult si ca e prea grasuta

Gina - mamica de Stefania-Maya 08.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginette spune:

Ieri am incercat sa pun poze in album dar cica trebuie sa aiba maxim 100 kb o poza. Binenteles ca au mai mult de atat. Asa ca va rog sa ma ajutati voi ca eu nu ma pricep.

Am fugit sa fac baie si sa ma culc ca nu stiu ce planuri are fata mea in noaptea asta.

Va pup

Gina - mamica de Stefania-Maya 08.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Am intrat numai sa stupul
Sunt in urma si cu cititul , sper peste vreo luna sa recumperez...In rest cutii peste tot, sper sa ma tina balamalele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

M-am grabit sa ma bucur ca Eduard e bine si ieri am primit telefon de la doctor sa imi spuna ca analizele la urina au iesit pozitive cu E-coli
Am inceput antibioticul de aseara, trebuie sa ii dau inca 10 zile.

Eduard e bine,vesel, activ si mananca bine. Nici un semn de infectie.
Imi vine sa . Daca unul din copii e bolnav si eu sunt bolnava, nu manac, nu dorm numai la ei ma gandesc.

Andata, pot sa ii fac programare la un alt urolog data viitoare daca vreau. Cred ca voi cere si alta opinie.

Sarmisa, ma bucur ca Aaron e bine. Va fi ok vei vedea.

Alynta, ne-a prescris o crema cu care sa il dam de cate ori vom incerca sa il decalotam.

Raluca, Flobaby, Ancy, Otilia, Maria si Deea va multumesc pentru incurajari si gandurile bune. M-ati mai linistit si cu dintisorii, sper sa ii iasa cat mai curand.

Maria felicitari pentu dintucul lui Darius.





mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Oana, ufff, imi pare tare rau, multa sanatate
Sarmisa si o imbratisare virtuala
Deea, saru mana, esti o scumpa, si mie imi era dor de tine, parca nu mai am vreme de nimic, acum a venit soacra si ne-am pus pe treaba. hahaha, nu va ganditi la prostii...
anca, da, venim in italia, mama sta la milano, deci vom fi si pe acolo, apoi la mare, pe langa venetia vreo 2 saptamani si poate la munte la final.
Maria, felicitari pt dintuc
va pupez pe toate in egala masura si, recunosc, tare-i duc dorul lui Cris. Dani , poate ii transmiti tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinuza spune:

BUNA la tot stupul!
Eu abia acum am inceput sa recuperez capitolul asta asa ca daca postarile mele sunt deja depasite sa nu va suparati. Am lipsit motivat caci iar am avut ceva probleme, de data asta cu Luca, luni spre marti a avut un cosmar care l-a impresionat fff tare, nu mi-a dormit vreo 2 nopti cam deloc, era f speriat si-n timpul zilei, in unele momente ma gandeam ca a luat-o razna. Visase niste gandaci, serpi si alte chestii oribile, probabil ca il impresionase ceva vazut la tv, desi eu ii controlez cat pot programele pe care le vizioneaza. Oricum acum a inceput sa mai uite, am inceput sa recuperez si eu cat de cat somnul, am fost ultra obosita vreo 3 zile pt ca chiar daca Luca adormea ziuia il aveam treaz pe Iosef.
Am vazut ca ati vorbit despre vaccin, si eu am fost total impotriva, acum parerea mea e un pic schimbata, nasa lui Luca s-a imbolnavit de gripa cu AH1N1, mai avem inca emotii mari caci ea a intrat in contact cu noi cu 2 zile inainte sa i se declanseze boala (ne-a vizitat de ziua lui Luca, pe 2 ianuarie). Asa ca stam cu frica in san si numaram cele 10 zile in care e posibil sa apara boala. Deocamdata suntem in a 7-a zi, si speram ca totul o sa fie bine.
OANA- ma bucur ca analiza a iesit bine si ca bb nu are reflux. Luni cred ca-i reciltez si eu sin nou urina, mi se face un gol in stomac numai cand ma gandesc
DANA MI, sper ca Bianca e mai bine, multa sanatate.

Mergi la inceput