Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Citat:
citat din mesajul lui andira

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

multumim de capitol

ma uitam pe aici pe DC si am gasit un link cu nume de copii in kabala
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1926

mi.au sarit in ochi abigail si hana, suna frumos!



M-am uitat si eu, imi plac Lia si Sara .

Acum vad de unde s-a inspirat Tom Cruise cand a ales numele fetitei .

Fix la asta m-am gandit cand am citit prima data prenumele inspirate din kabala!



Pai na, e o isterie generala la Hollywood legata de kabala.
Apropo de asta, cred ca dintre numele copiilor de vedete cel mai mult imi place cum si-a botezat Reese Whiterspoon fetita: Ava. Simplu si frumos (imi aduce aminte de Ava Gardner, poate asta a fost si ideea ei).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Eu va spun noapte buna, am culcat maimutzele de jumatate de ora si e cazul sa ma duc sa ma relaxez si eu cu o carte .

Ne "vedem" maine dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana - serul este culoarul principal pe unde intri in magazin, unde in general sunt expuse ofertele.
Andira- sunt bete de urechi cu opritor de la chico. Pe le scrie de la 0 luni. Eu de asta am intels ca trebuie folosite si nu cele clasice. Daca nici astea nu sunt bune, atunci de care sa iau??


Denisa, 27 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ah, inca ceva, ca uitasem: Rebiana, multumesc pt PM .
Utile informatiile, si cred ca pana la urma e foarte corecta concluzia: fiecare da pe masura buzunarului.
Insa ma ajuta sa-mi fac o idee .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Honey - nu se folosesc deloc betisoare la urechiuse.
Si eu luasem dinainte, insa dupa ce am aflat ca nu am ce cauta cu ele la bb, le-am tinut doar pentru curatat nasucul din cand in cand, prin metoda de care ti-am spus.

Eu nu am folosit niciodata pt copii, si nu folosesc nici pentru noi, adultii. Dupa baitza sterg cu grija urechea externa a copiilor, si atat, nu am treaba inauntru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Andira, mii de scuze, nu am vazut cand m-ai intrebat. Nu, nu stiu finlandeza. Adica ceva vocabular am, ca a trebuit sa invat fructele si legumele si daca se vorbeste simplu, mai pricep si intuiesc mai mult. Dar probabil si din cauza ca aici toata lumea vorbeste engleza, rareori mai gasesti pe cineva care sa nu vorbeasca engleza, atunci nu am fost motivati sa invatatm. Dar daca mai ramanem pe aici, o sa fim nevoiti, ca incepe Tudor sa vorbeasca si sa stiu cand ma injura. Glumesc, dar probabil va trebui sa-l ajutam la teme, chestii de genul asta.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Andira- pt pavilionul exterior al urechii si sunt betele. Asa arata si pe cutie, nu pt canalul auditiv.
Eu pe ale mele recunosc ca le usuc cu bete si cu foenul pana le simt uscate urcate. Altfel incep sa ma doara, mai ales cea dr din cauza maselei de minte.
Am facut otita de 3 ori pana in 3 ani.
La aproape 5 ani m-am apucat de inot si am stat cu orele in apa ani de zile. Niciodata nu am mai facut otita dar nici sa stau cu apa in urechi nu-mi place.

Denisa, 27 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

Fetele am si eu o intrebare mai ales pt cele care nu sunt la primul bebe. CE PARERE AVETI DESPRE CARUCIORUL CU MANER REVERSIBIL? ATI FOLOSIT ? STITI CUMVA DK SUNT BUNE? O cunostinta de-a mea mi-a spus mai de mult ca a luat si nu era multumita si nu stiu ce sa fac ca am vazut in Carff. un carut de la Primii pasi si mi-a placut f mult e exact ce caut eu sa fie usor ca il car 4 etaje, convenabil ca pret si e si rosu culoarea mea preferata cu putin albastru , dar...... are maner reversibil. Referitor la betele de urechi pt bebei ma bag si eu in discutie desi nu a experienta pot spune ca am vazut o emisiune unde se spunea ca cel mai bine e sa nu folosesti nik, eventual f putin sa fie sters cu marginea prosopelului ca dk bagi betigasu poti sa impingi ceara si mai mult . Eu nu stiu ce o sa fac, dk o sa folosesc sau nu, ramane sa ma mai documentez. Poate ma ajuta si pe mine cineva cu carutu dk a avut sau a auzit de la alte mamici

Delia13 29+ David Andrei

http://good-times.webshots.com/photo/2459492880105762323diMtVb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

seara buna,fetelor.azi v-am cam citit in reprize,ca ba am gatit ba am avut musafiri ba am dormit . si am intrat si eu acum in seama la spartul targului asa ca sa va spun ca v-am urmarit azi


FREEDELIA mersi pt raspuns.daca intradevar se face o anestezie locala atunci m-am mai relaxat.o sa vad ce o sa fac.dar o sa vb si cu anesteziologul sa o aiba READY ca deja de vreo 2 zile am inceput si eu sa experimentez contractii dureroase asa ca durerile de ciclu sunt ok le suport dar deranjeaza :(


am tot citit de cadite pt baie ssi suporturi pt bebe. si eu tot pt cadita cu suport incorporat optez. mi se pare ok.am vz si aici.cam scumputa ce vreau eu cam 50euro.bine nu e f f f scumpa dar e destul.stand pt ea alti 50e....dar cadita mie mi se pare ok si practica.

HONEYBABY bete de urechi nu o sa folosesc ca eu asa mi-am distrus urechile.si continui.. dar pt asta mica nu am de gand.au dreptate fetele care te-au sfatuit sa nu le folosesti.

incerc sa imi mai aduc aminte ce a-ti mai scris dar cred ca neuronii meu au plecat la nani

si asa de final sa va zic ceva hhaios de ieri seara: incepuse mandra mea sa danseze in burtica la mami de se ducea burtica cand in stanga cand in dreapta si ii spun sotului sa se uite la burtica cum face,insa era mult prea ocupat cu tv asa ca a pus doar mana. cand se trezeste cu 2 picioare puternic date de fiisa la care a sarit in sus ca se speriase asa de tare l-a sutuit fiisa si imi zice speriat: asa iti face in fiecare zi?
adevarul e ca in ultimele zile are atata energie matza mea

in fine, va pup si va doresc somnic placut si neantrerupt

30+
AMR 9
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delia13

Fetele am si eu o intrebare mai ales pt cele care nu sunt la primul bebe. CE PARERE AVETI DESPRE CARUCIORUL CU MANER REVERSIBIL? ATI FOLOSIT ? STITI CUMVA DK SUNT BUNE?


La ce te referi cand spui maner reversibil? Poate pui un link la carut sa vedem despre ce este vorba, ca sa ne putem da cu parerea.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput