Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *39*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neataaaaa!

prospata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Fetelor care ati facut la bebei Rotarix-ul, aveti idee daca il pot da si eu acum la 3 luni si jumatate??? Are ceva?? Ca la 3 luni i-am schimbat lapticul si nici nu prea avea pofta de manacare si am amanat....nici nu stiu ce sa fac...mi-e ca daca astept pana la 4 luni si il fac simultan cu Infanrixul o dau peste cap....voi ce ma sfatuiti??

Aaaaa, si sa nu uit, sambata avem si noi botezul iar eu nu am pregatit nimic, nici nu stiu ce ar trebui sa fac.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26.09.2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fetelor! Vad ca au reaparut fetele din vacanta....

Eu sunt mai obosita acum decit inainte de vacanta dar nu e de mirare cu atitia musafiri cati am avut. Si tot in starea aia blue sunt si ma enerveaza de numa. In plus ma streseaza seful meu cu intoarcerea la job in februarie ca nu are cine sa le tina cursurile desi eu am spus ca vreau sa ma intorc doar in octombrie. Hmmmm...nu e grav dar e aiurea sa fiu asa tracasata.

Apropos de diversificare...noi mai avem putin si facem 4 luni...voi cu ce ati incepe? Cu cereale (recomandate si de pediatra noastra) sau cu suc de fructe/legume? Ca peste tot unde am citit parerile sunt impartite. Eu sincera sa fiu nu as incepe sa ii dau altceva decit lapte pina pe la 6 luni...

Fetelor...imi place sa sunteti hotarite cu dieta. Eu mi-am spus ca de azi incep incet incet sa scot dulciurile si fainoasele din alimentatie...nu de tot ca nu am sa pot renunta de tot dar oricum...sa incerc sa maninc mai sanatos. Si dupa 15 ianuarie poate ma apuc si eu de Monti (pina atunci sper sa citesc si eu cartea).

Danutza...am studiat site-ul cu produse naturiste...interesant!

Va doresc o zi buna!!!

de printesa mica Isabela Maria
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Si eu as vrea sa ies cu mandra la zapada, oare o fi prea frig pentru ea la -4 grade?

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26.09.2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Dana, arata tare bine si samponul si uleiul. Dar am vazut ca le poate livra si prin posta cu 8 RON. Eu daca as sti ca sunt cu adevarat bune, mai ales pentru par, as da oricat. Oricum acum ma spal cu Kerastase (sampon, masca si balsam leave_in). Costa f.f.f mult. Stiu ca Manga zicea ca au multi parabeni, am citit si eu etichetele , dar pana acum sunt singurele produse care si-au facut cat de cat efectul asupra parului meu. Sunt asa de disperata ca imi cade in continuare mult de tot, ca as da oricat de multi bani, numai sa se vada rezultatele.
Alex, bine ai revenit. Sa stii ca fetele au intrebat mereu de tine. Imi pare rau ca esti suparata, oricum, multe dintre noi suntem asa, mai ales acum, dupa sarbatori.
Stiti ca va povesteam eu ca m-am certat rau cu sotul. Acum suntem bine, ne-am impacat din noaptea de Revelion, dar el a decis ca trebuie sa incepem sa mergem iar la psiholog, si impreuna si doar eu. Ca a vazut el ca sunt intr-o mare depresie si el nu stie cum sa ma ajute. Eu nu as avea nimic impotriva, dar la psiholoaga noastra, care este intr-adevar f. buna, o sedinta costa acum 1 an 200 RON. SI va dati seama ca ne trebuie mai multe sedinte, nu o sa ne "repare" din prima. Dar asta e, el insista ca avem nevoie si nu discuta, a zis ca da oricat de multi bani numai sa imi revin din depresie. Astazi trebuie sa o sun si sa stabilim o intalnire. Ce imi place mie la ea este ca vine acasa si sta oricat de mult avem nevoie, a stat de vorba la o sedinta chiar si 4-5 ore, in acelasi pret. Deci pune mult suflet si chiar e profesionista. Sper sa ma ajute, ca am ajuns sa o iau razna uneori de ma sperii si eu de mine.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

mai cristina, nu stiu de ce zici tu, dar mie nu imi pari a fi depresiva; imi place de sotul tau ca are astfel de initiative, majoritatea barbatilor ar fugi de o astfel de terapie..imi pare destul de deschis la minte Dan al tau (asa-l cheama parca, nu?) si comunicativ (nu ca al meu care sta suparat si asteapta sa-i treaca)..nu reusiti sa povestiti voi doi si sa incercati sa vedeti unde-i "buba"?


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Buna dimineata fetele,

La multi ani pe anul acesta!
Am vazut ca ati inceput sa vorbiti despre slabit!
Eu momentan ma sustrag...important e sa am lapte bun,deci nici nu ma gandesc la regim.
Va tin pumnii!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Botez:
http://family.webshots.com/album/576090801denWPx
Poze Craciun
http://family.webshots.com/album/576091119iWqWmf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ce mai faci aida? tot la malul marii? multumim pt cafea, ca stateam aici, pe sec
Cristina imi iau sigur sapunul acela pentru par si un sapun pentru ana si daca zambesc frumos, poate ma fac si cu uleiul de argan..iti spun cum sunt!
am avut o masca de par de la kerastase..o adoram! dar a fost atat de scumpa, incat mi se rupea sufletul sa o folosesc de fiecare data cand imi spalam parul..ma dadeam asa, din cand in cand ..vorba aceea, "la ocazii"..m-a tinut vreo 4 luni..iti dai seama;
Alex eu nu i-am facut rotarixul si nici nu i-l voi face, dar din cate stiu vaccinul acesta consta in 2 doze de picaturi care i se dau pe gurita..ideea este sa se faca pana la varsta de 6 luni; nu cred ca ar fi vreo problema daca alegi sa i se dea prima doza acum, la 3 luni jumate si eventual, a doua doza la 5 luni;
noi mai asteptam pana la 12 pt a iesi afara..si la Cluj pare destul de frig, dar o voi pune pe Ana in wrap si iesim; ma gandesc la Iulika care spunea ca l-a scos pe Brucu la -13 grade
Cecilia nu stiu ce sa zic cu diversificarea..stau si eu in expectativa (imi surade ideea cu sucul/piureuri de legume pentru inceput)..la urma urmei, decizia pe care o vei lua, va fi cea mai buna pentru copilul tau;
Fetelor care ati inceput regimul de viata sanatoasa..faceti si ceva sport? sa nu dati cu bata, va rog, ca nu va vreau decat binele..dar asa cum spunea si Monica, activitatea fizica are un rol important pentru tonifierea muschilor..si dupa mintea mea, pentru tonifierea psihicului..apropo de asta, cand eram depresiva, cea mai buna solutie pentru mine era sa alerg..alergam de nebuna pe pista si bobinam la cautarea unei solutii..alergam pana nu mai stiam care este baiul; cand o sa avem noi casa noastra, cu curte si floricele (am voie sa visez, nu?) mi-ar place sa-mi cumpar un sac de box, sa-l leg de-o creanga si la nevoie, sa-l batucesc
eu astazi am facut 50 abdomene si 15 genuflexiuni (pana la jumtatea "drumului") cu Ana in brate..ei, cine se mai baga?!
(bine, bine..recunosc ca mandra noastra nu are decat 5 kg si ceva)

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Cristina_anatin pumnii sa-ti rezolvi problemele cu sotul!
Incearca sa privesti lumea cu alti ochi...
Si eu eram cam agitata la un moment dat,dar mi-am dat seama ca nu face bine nimanui si m-am mai relaxat.
Acum totul este bine,ceea ce-ti doresc si tie!


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Botez:
http://family.webshots.com/album/576090801denWPx
Poze Craciun
http://family.webshots.com/album/576091119iWqWmf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Fetelor, eu tocmai am terminat de gatit pentru mine pe ziua de azi. Am intrat in bucatarie la 11 fix si la 11.20 era gata mancarea. Sa va zic cum am facut eu pastele alea cu legume,
Am calit in putin ulei un dovlecel, doi ardei, o ceapa si putin usturoi, toate taiate mic de tot. Am pus condimente (busuioc, oregano, cimbru, maghiran si sare). Cand s-au mai inmuiat legumele, am adaugat rosii cubulete din conserva si pastele integrale fierte in prealabil. Am mai lasat pe foc cateva minute sa intre sosul in paste si gata mancarea! Mi-am facut 2 portii, pentru la pranz si diseara. SUnt tare bune. Tot asa se poate pune in sosul de legume piept de pui taiat cubulete in loc de paste. Iese o nebunie.
Dana, sotul meu este genul care foarte greu reuseste sa comunice cu adevarat. Si el este ca al tau, cand este suparat trebuie lasat neaparat in pace, pana ii trece. Si eu nu il las, il provoc si mai rau fac! De-asta avem nevoie de psiholog. Femeia asta a fost singura care l-a facut sa vorbeasca ore intregi si sa spuna tot ce are pe suflet. Mare realizare, dupa parerea mea. Daca nu era ea, noi eram de mult divortati. A reusit sa-l faca sa inteleaga multe lucruri. El e tare incapatinat de felul lui si crede ca are mereu dreptate. Este nascut in aceeasi zi cu tine, adica 15 septembrie, si mereu m-am mirat cat de diferit este de tine. (bine, nu ca as crede neaparat in zodii, dar asa, ca fapt divers )
Eu nu sunt mereu in depresie, dar am momente cand parca mi se pune un val peste ochi, cu greu reusesc sa imi revin.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput