Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *39*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Gegea ce bine ca ai mai venit pe la noi

Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Neatza fetelor!!!
Imi cer scuze ca am disparut brusc, dar sambata am fost la Brasov sa-l duc la ANdrei la mama pentru o saptamana si ieri am avut musafiri si a trebuit sa fac curatenie si mancare.
Vad ca sunteti puse pe fapte mari cu dieta, mai ales Lucia! Bravo!
Eu nu o sa incep de azi, pentru ca ieri nu am avut de lucru si am prestat un tort, asa ca azi trebuie sa-l termin si ma apuc de maine de Monti.
Lucia, dimineata eu mancam o omleta facuta in tigaia de teflon, preferabil fara ulei si sunca, branza, rosie, ardei, etc. Pe mine varianta cu cereale si iaurt fara grasimi nu ma incanta deloc.
Ce faci de mancare azi?
Referitor la dulciuri, nu cred ca este realist sa renunti asa brusc la ele. Mi-e teama ca peste vreo doua zile o sa te infigi in prima milka care iti iese in cale. Stiu ca Raluk a zis ca fructoza nu este sanatoasa, dar parca zicea cineva ca doar cea preparata termic. O sa studiez si eu problema mai in amanunt. Dar pot face niste creme gen diplomat, cu ciocolata neagra topita, chiar si fara zahar. Asta ca sa nu renunti brusc la dulciuri. In fine, vezi tu.
Dana, am salvat linkul cu naturistele. O sa il studiez azi.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Eu astazi o sa imi fac paste integrale cu legume. (si cu tort caramel la desert ). Reteta asta:
http://alinaretetedietetice.blogspot.com/2009/09/paste-integrale-cu-legume.html
Fug sa alaptez papusica si poate va treziti si voi.
Zilele astea am citit pe bucatele si nu mi-am notat nimic. Nu va pot raspunde, dar va pup pe toate!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Dana, m-am uitat pe siteul de naturiste. Pare foarte atragator ce au ei acolo, dar am vazut ca la sampoanele alea pulbere pentru par sunt pachetele de 100 gr. Acuma stau eu si ma gandesc oare de cate ori te poti spala cu un pachet? Ca ce as vrea eu costa 45 RON si daca se termina la o utilizare-doua e scump rau. Am vazut ca au si henna. Tu cand iti cumperi, sa-mi zici ce impresie ti-au facut?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

Nu stiu daca m-ati dat disparuta sau nu, insa nu am avut o perioada stralucita si nu pot spune nici acum ca mi-am revenit...nimic deosebit, doar o stare super nasoala.

Bebe este bine, nu a papat prea bine si mi-am facut griji tare de tot, nu prea mai am laptic aproape deloc, am trecut pe NAN, ne merge bine...a luat ok in greutate, are deja 5700gr si 59cm, cica arata super bine conform doctorilor. Deja apuca jucariile cu manutzele si se joaca singurica pana adoarme, noapte nu se trezeste deloc, are ultima masa la 21 si mai papa pe la 7-8 dimineata.

Nu mai stiu ce sa va zic, insa va pup mult de tot si va doresc un an nou plin de bucurii si cu multa sanatate.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26.09.2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Cristina sa stii ca nu am fost atenta la cantitatea pulberilor...pe mine ma tenteaza pulberea aceea cu flori de lotus, dar nu stiu inca sgur daca o voi si cumpara; in schimb vreau sa incerc sapunul acesta pentru par; faza nasoala este ca sapunul costa 15 lei, iar transportul, 20 lei (daca vreau sa-mi ajunga a doua zi) - asa ca nu mi se prea renteza..ar trebui sa mai iau ceva; mi-as dori sa incerc si uleiul de argan in loc de crema de fata...este scump intradevar (dar pe alt site l-am gasit la 59 ron si erau doar 50 ml) insa ma gandesc ca ma tine mai mult decat o cutie de crema normala ;
ar fi minunat sa gasesc produsele acestea intr-un magazin, sa nu fie necesar sa comand pe net..

ce bine arata pastele cu legume!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Alex sa stii ca m-am gandit la tine de multe ori
dar ce-i cu starea aceasta nasoala? nu putem ajuta cu nimic?
vad ca micuta este in continuare minunata! ce bine ca doarme toata noaptea! zici ca nici nu aveti copil, nu-i asa?
poate ca lapticul din cauza aceasta s-a terminat, ca ai fost tristuta;
pupici si imbratisare..poate ajuta un pic!

si Iulika zicea la un moment dat ca este suparici; oare a plecat prietena acasa si acesta sa fie motivul?

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Dana, multumesc de ganduri.

Adevarul este ca am impresia ca mi se ineaca corabiile si sincer nu stiu de ce....dar sper sa treaca.

Nu am nici o sansa sa recuperez cele 11 capitole scrise de cand nu am intrat, dar sper ca pe parcurs sa ma prind ce si cum si sa mai apuc sa citesc ceva printre picaturi.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26.09.2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Buna dimineata,

Vad ca sunteti puse pe fapte mari cu slabitul. Eu astept sa ajung la Buc sa ma urc pe cantar. Regim nu o sa tin ca eu oricum mananc destul de sanatos si fara duciuri dar o sa incep cu sportul. Cred ca este foarte important ca pe langa regim sa facem si sport, altfel riscam ca sa pierdem din masa musculara si sa ne incetinim metabolosismul in loc sa pierdem din grasime si sa ne acceleram metabolismul. Asa cum zicea si Dana abdomene, gantere etc sunt foarte bune pt inceput pt ca se pot face si acasa.


Raluk tinem pumnii sa isi revina Alex

Maine plecam inapoi la Bucuresti si reintram in programul normal ca aici l-am stricat de tot, fetele se culca la 12 noaptea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Alex lasa recuperatul! stai cu noi aici! mai povestim una alta, mai trece vremea
oricare ar fi motivul, nu te lasa coplesita..vorba Luciei, spatele drept, pieptul inainte! se rezolva toate la un moment dat!

eu ma gandesc sa o scot pe Anuska un pic la zapada..sa mergem sa achitam facturile..sau macar sa iesim un pic

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput