Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Isis_23 spune:

Buna fetelor,
Ma bagsi eu in seama cu voi pt.a va da niste sfaturi de mamaik incepatoare(mnadra mea are aproapeun an)
Va recomand ptfundulet SUDOCREM.e f buna,groasa ksi consistenta,mai buna decat bepanhen sau altele.eu numai asta am folosit si nu s-a iritat deloc,desi am avut episoade cu un kk destul de acid,mai ales cadn i-au iesit dintisorii
Despretampoanele acele de lauzie,ce sa va zic...nu am folosit,dar am intelesk uniidr.nu le recomanda.la spitalul unde am nascut eu(la medgidia cu dl dr.balasa-ink era acolo)nu mi-adat voie decat cu vata,si era f igienic.acum...voih otarati
cat despre cosmetice pt bebe,eu zic sa faceti un sacrificiu si sa luati din farmacii,cosmetice farmaceutice,gen klorane,boots.acumdepinde si de buget,dar nu vi le-as recomanda pe cele nivea sa johnsons,riscati alergii si bubite continuu.
sper k v-am fost de ajutor,cat de cat.va doresc sananatae mukt si bebei f sanatosi

Mami de Edith

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

[size=4] La multi ani ! Laviniaen sa fii sanatoasa si tu si bebe si anstere usoara [/size=4]
fetelor ma bucur ca ati deschis subiectul despre cremute si tot felul de lucrusoare utile ca si eu ma tot gandeam la asta .Eu de vreo 2 zile transpir rau de tot si aproape in continuu, nu stiu de la ce.Acum fac dus si peste 1 ora max sunt fleasaca iar.Acum vreo 4 zile am avut un carcel naspa la picior si am luat vreo 2 zile calciu efervescent sa fie de la asa ceva?Sapt asta oricum ajung la dr. de fam sa-mi dea fier si calciu sa vad ce imi zice .Mergem sa papam ceva

28+ Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

rebiana, imi pare rau ca nu te simti bine. greturi sa stii ca si eu am, si abia am terminat 24 de sapt. au revenit, nu asa de rau dar au revenit. am zic ca sunt ba de la raceala, apoi de la mancarea de craciun, dar acum... n-au de la ce sa fie ca am mancat putin si mai usor. ai grija la scoala, sa nu te obosesti.

ramy, mai e si malox sirop pt arsuri. eu am cam scapat de cele de la inceput, dar probabil o sa mai apara mai incolo. asa naspa sunt....

dayanara, bine ca e fiert salamul, la ce pofta iti era! sa-ti fie de bine!!!

`weekend placut in continuare!!! eu ma lupt cu ceva greata plus o stare de leneveala, lipsa de energie, nus cum sa-i zic. adica as vrea sa fac ceva, dar daca ma ridic din pat ma simt rau si cam ametita. of... iar din raceala mea care acum are 2 sapt a mai ramas un fel de tuse, care ma chinuie, ma doare si burta cand tusesc, plus ca bebe protesteaza. am si expectorat, acum nus ce tot are de nu trece final. probabil mai ma chinuie cateva zile.

vio asteptand pe bebe 24+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

M-a facut curioasa Oana citi cm am la burta - ca nu mi-a dat prin cap sa ma masor vreodata... Ei bine, am 117 cm! Se pune careva cu mine????
Eu vreau sa am o burta mare, uriasa - imi imaginez ca inauntru e o piscina confortabila cu un bb voinic in ea - asa ca sa stiti ca sint mindra de burta mea, si umblu cu haine mulate din tricot ca sa se vada cit mai bine! ("Dezavantajul" meu e ca sint f inalta , 180 cm, si raportat la silueta mea de brad voinic, burta nu arata chiar asa de mare precum e de fapt...)

Eu cind implinesc 7 luni imi fac bagajul de spital, sa fie acolo, si sa fiu eu linistita - in caz de urgenta, l-am inhatat si am plecat. Asadar tre' sa ma apuc sa fac lista, sa mai cumpar una-alta etc.

Pina atunci insa trebuie in primul rind sa ma mut in casa noua, ma doare capul cind ma gindesc cit e de curatat in urma celor care mi-au slefuit din nou parchetul si-au umplut casa de un strat gros de praf, sa cumpar rafturi, sa le montez, draperii, perdele - chestii fara de care nu te poti muta (noi avem casa cea mai inalta din cartier si seara se vede in ea ca intr-un acvariu, toata lumea se uita la noi, e musai sa pun draperii).

Vladimir a iesit pina la urma un pic afara cu taica-su - l-am rugat si tentat toata ziua... Eu cred ca am singurul copil din lume care cind ninge nu vrea sa iasa din casa... Cite 3 zile il lamurim sa iasa, si abia in a 4-a zi se indura un pic... Ma uit pe geam la ei (e un parc mic si frumos chiar in spatele casei unde locuim acum) si scena e urmatoarea: Vladimir sta in fund pe o gramada de zapada si-i da indicatii lui taica-su cum sa faca omul de zapada, cit d einalt si cum sa rostogoleasca bulgarele pt cap ca sa fie pe gustul lui... Sa vedem cum o fi frate-su asta mic, poate macar el sa fie mai viteaz si mai sportiv, caci cu Vladimir m-am lamurit: soarece de biblioteca scrie pe el :)))

28+ cu {baietel] Tudor

mami de vladimir (4 ani si 7 luni, bun si dragastos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

vladi nu ai 7 luni? 28 sapt nu inseamna 7 luni sau calculezi altfel? ca eu deaia m-am apucat de bagaj...am zis am 7 luni gata sa fiu pregatita...

28 Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

vladi eu dimpotriva cred ca inaltimea e un avantaj:)
m.am masurat si eu si am in jurul burtii 102 cm si m.am si cantarit, 68 de kg fara haine :))))

roxana 28 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Irinabobe, nu, 28 saptamini calculate de la ultima menstruatie inseamna 6 luni si jumatate implinite abia... vezi corespondenta intre saptamini si luni pe prima pagina. Zicem ca nastem la 9 luni din momentul conceptiei sau la 40 de saptamini implinite de la ultima menstruatie - care e cam cu 2 saptamini inainte de momentul conceptiei, de fapt... Deci 28 sapt ale mele inseamna 26 saptamini de viata a lui bebe :)

Iata, tot stau degeaba in pat, chiar m-am apucat sa fac lista pt bagaj acum...

Dayanara, tu esti o slabanoaga cu burta - sa nu mai aud ca te plingi!!! O sa slabesti cit vrei dupa ce termini cu alaptatul, pina atunci fii mindra de burtica ta si eventualele rotunjimi - sint asa de sexy ! Uite, toate pritenele si cunostintele mele au slabit dupa ce au nascut asa de tare, ca acum sint mai slabe toate ca inainte de a ramine insarcinate - vorbesc serios!!! Asa ca am vazut ca, pentru fetele cochete care chiar tin mult la silueta lor, se poate, cu regim si sport, pe cuvintul meu ca sint mai suple si mai energice decit inainte d a ramine insarcinate! Asa ca fii sigura ca o sa poti si tu sa fii din nou fotomodela, daca e important pt tine, acum fii pur si simplu fericita cu burta ta... te-ai gindit ca poate e ultima data in viata ta cind o sa simti un bebe in burtica? la mine sigur e ultima data in viata, si chiar vreau sa ma bucur de orice clipa in care il simt in mine, e ceva atit de intim, e doar al meu si numai al meu acum!!!!

28= cu Tudor

mami de vladimir (4 ani si 7 luni, bun si dragastos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

vladi multumesc atunci mai astept si eu 2 sapt

28 Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

vladi sunt o minge cu burta la inaltimea mea de 1.65 ::)))
nu e vorba ca nu.s mandra de burta, doamne fereste! dar una e burta si alta sunt grasimile de pe solduri si falci :) pe mine alea ma enerveaza
dupa aia sunt sigura ca voi slabi cum am slabit si prima data, si atunci am pus mai multe kg

tudor isi va sarbatori ziua cam in acelasi timp cu vladimir? ce frumos
cam asa pica si la rebiana

roxana 28 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Oo, fetele, voi va masurati in burtici! Pai, hai sa o declar si eu pe a mea, ca daca tot stau pitita ca un strut macar sa stiti de ce.

Eu am la 23 de saptamani de sarcina, 104 cm, la o inaltime de 170 cm, deci....sunt MAAAAAREEEEE!!!

Sunt, insa mandra de burtica mea si merg foarte tantosa prin magazine, ca oricum, intra intai burta si apoi eu.
Si de purtat, da, port si eu mai mulate, ca sa se vada cat mai bine. Ee, oricum se vede ca toate bluzele largi pe are le aveam, acuma ma starng pe burtica.

Cristina +23 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput