HAI ROCO!Bravo MCRISSA si AYLIN! Pufuleti 2010(93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Citat:
citat din mesajul lui analessya13

Buna burtici dragi!

Va citesc, dar din pacate nu am timp ma deloc de scris. Il am pe asta micu' care imi ocupa majoritatea timpului, plus ca a avut si o mica interventie de decalotare...

Vad ca suntem pe ultima 100 de metri si peste putin timp ne vom strange comorile in brate. Mie mi s-a dat burt tare in jos, mai ales in noaptea de Revelion, m-am speriat asa de tare, ma gandeam ca poate nasc, am 35 sapt si vreau sa mai stea la calduric. Oricm, la ultimul control dr mi-a zis ca dupa cum vede el lucrurile acolo jos se pare ca voi naste mai repede. Asa ca am stat linistita in pat, nu am facut mai nimic si se pare ca mi-e mai bine.

In schimb, simt ca am intrat intr-o stare de dispozitie cam proasta si aparent fara motiv, probabil din cauza hormonilor chiar daca pana acum nu si-au prea facut de cap cu mine.

Ah, voiam sa va intreb cat cantareau bbeii vostri la 34 sapt. Al meu mi-a zis dr ca in jur de 2100 kg, un pic micut. Si ca de obicei suntem in urma cu 1 saptamana dpv ecografic.

Inchei si eu cum zice Bea: Sa dea Dumnezeu sa avem bebei sanatosi si sa nastem bine.


Andreea 35 s cu Edoardo si copil nazdravan Alessandro.


La 34 saptamani avea aprox 1950 gr. Si dr nu a fost ingrijorat. Cred ca e in grafic, nu mi se pare deloc micut la 2100 gr.



Mami de
Chris (08.08.07) )

si 36+ Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Plateea uite www.clubanuncios.com/files/13183_3.jpg" target="_blank">aici o centura postnatala cu pantalon pe care mi-a recomandat-o o colega de odisee (dayanara). Ea a purtat-o si a fost multumita de ea! Macar sa-ti faci o idee... a fost cam scumpa, spunea!
Analessya la 500 de mesaje primesti doua stelute!

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

ce fete harnicute...eu cu doi flacai pe "cap" nu am reusit sa mai intru...au cam stat ei la caclulator si akm le-am facut baita si's franta...de parca as fi muncit toata ziua..i-am bagat in patutz...si tre' sa recuperez de la cap trecut...bn nu foarte mult

Andreea 32+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

ROX Y felicitari pentru bebelina! Sa iti traiasca si sa fie sanatoasa!

Mai am de citit capitolele 91 si 92 dupa care revin.

35+ (Amaris-Stefania)
AMR 5 saptamani!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

rebiana,

cris.m, eu nu cred ca as rezista cu unul, tu cu 2... ai scutire motivata pe termen nelimitat...




36+ cu bbTo...+ 3 kg, ... -3 milioane de neuroni dar inca... satena si... lista continua!

AMR teoretic 4 sapt., practic "cica" 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

fetelor, nu stiu daca mi -a parut sau chiar asa a fost, dar intreb: a avut vreuna dintre voi o problemutza cu o bubitza/iritatie la un san acu' ceva timp si i-a trecut cu..nu mai stiu ce? pe mine m-a mancat in acum o luna si mi-am scos un punct negru de pe san, care de 2 sapt s-a inrosit rau, are 1cm diametru, dar nu doare si nu face infectie. am dat cu baneocin vreo 5 zile si nik

Cris, 36+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 3 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

dragele mele,acum la inceput de an,va urez si eu la multi ani cu sanatate si bucurii si vin la voi cu o mare rugaminte....
Alex,mai are inca nevoie de noi,haideti sa-l ajutam!
va multumesc si stiu ca-i veti da o sansa!

cont pay-pal pt ALEX:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


BAZARUL ALINEI DONESCU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Felicitari DECENUELA! Bine ai venit bebe LUCA!!!!!

35+ (Amaris-Stefania)
AMR 5 saptamani!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Azi am implinit si noi 36 de saptamani deci suntem in luna a 9-a!!!!

36+ (Amaris-Stefania)
AMR 5 saptamani!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Seara buna!
Fetele eu am niste contractii de toata frumusetea. Nu sunt de nastere ca nu sunt dureroase dar sunt f. luuuungi si puternice, parca am un pietroi in burtica. Cred ca ne antrenam. Stiu eu bine ca la 37 de saptamani implinite bebe e considerat la termen?




Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 36+ Sebastian Petru

Mergi la inceput