Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *129*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Oli, calatoria linistitia si vacanta minunata!
Sa aveti zile frumoase, sa va relaxati si sa petreceti cat mai mult.
M-am indragostit de Davidutzu...Iti vine sa il smotocesti toata ziua, il are pe vino-n-coa (are si cu cine semana).
Aaa, cat despre soacra ta...lasa-ma sa ghicesc...e cea imbracata in rosu???

Pisi, tare urat momentul "rebeliunii"...dar sa fie puica sanatoasa si sa fie doar de pe la schimbul de locatie sau de mancare si sa nu fie nimic grav, sau mai grav de atat.

Anca.............Garantat NU el a scris. SI asta e cel mai josnic gest din partea matracucii (doar daca nu o fi intrat maica-sa pe mailul lui si a raspuns ea) sa isi dea ea cu presupusul. Unui barbat nu ii sta in vocabular sa incheie un mesaj serios cu PA (sau cel putin la marea majoritate a barbatilor). Asteptam continuarea...



Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Anca inteleg ca daddy a fost cuminte de i-a adus Moshu' un bebe, gata nascut si crescut? No, ma bucur ca transezi problema, io nu-s precisa cine ce a scris, poate o fost "in colaborare" cu papadia.
Inainte sa nastem mi se parea aiurea ca o femeie sa pastreze un bb pe care tati nu l-a vrut (eu fiind, la un moment dat, in situatia papadiei), percepeam chestia asta ca un furt. Dar de cand is si io mama mi-am dat seama ce inseamna sa dai dreptul la viata unui pui care si-l revendica, asa ca te felicit pt putere si pt viata voastra voioasa.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Si daca tot o sa fim plecati pentru atata timp, va mai lasam cateva poze cu noi, in caz ca vi se face dor

http://picasaweb.google.ro/olgagireada/LaCataDeCraciun#5421032867920366322

Olga, mamica lui David iepurasul

Concediu,vacanta placuta ma bucur din tot sufletul pentru voi...si abia astept sa vad pozicidin plimbarea aceasta
si de de poye contra dorului



Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Pisik sa treaca repede tot ceea ce o necajeste pe zanutza ta



Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

In schimb sunt foarte fericita caci maine plecam in vacanta si stam vreo 10 zile. Doar noi 3 fars socrela, fara angajati, fara treaba si griji. Am terminat de impachetat aproape tot (am luat cu mine toata casa - premergator, scaun de masa, jucarii, haine multe - acestea numai ale lui David). Maine seara ajungem in Deva, si stam si pe 4 toata ziua, asa ca Novus ne vedem neaparat. Ayla tare as vrea sa va vad si pe voi. Ce planuri aveti?

Olga, mamica lui David iepurasul


Iuhuhu !!!!
Ne vedem cu siguranta, de abia astept sa va vad
Din pacate trebuie sa merg la birou maine, mi-as fi luat o zi libera dar e inceput de an si trebuie sa facem planuri dar de la 14 sunt libera si va invit la noi ca afara e o veme deprimanta !


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

asaa...sa va mai zic cate ceva si despre noi. revelionul l-am petrecut la mine acasa cu mai multi prieteni printre care si doi bebelusi de 2 si respectiv o luna. piticul meu a fost ambitios si a vrut neaparat sa fiu primul pe care il pup de la multi ani. dupa 12.30 s-a culcat cumintel si nu m-a alergat de scari decat de vreo 3-4 ori. noroc cu monitorul video pt ca de vreo oluna jumate nu face altceva decat sa se ridice direct in picioare si sa caute cu privirea. nu s-a speriata de artificii, ba chiar s-a bucurat in curte de ele. pe la 6 au plecat musafirii(prietenii mai apropiati s-a imprashtiat prin dormitoare)si m-am culcat si eu. a fost greu sa ma trezesc la doua ore mai tarziu dar are piciul un stil al lui sa ma trezeasca cu muuulte cuvinte dulci printre care si "haide"clar si raspicat de ma busheshte rasul.
in rest despre el....hmmm...nu prea multe. a inceput sa faca pashi singurel cam nesiguri dar ii face, in general prefera sa mearga in patru labe pana unde vrea si acolo se ridica si o ia incetishor pe langa mobila. imi pare rau ca nu gasesc puterea sa il las in pace, intervin mereu ca sa nu se loveasca si asa il enervez, nu mai suporta sa il iau in brate. a invatat f bine ce inseamna "nu" si de vreo 3 saptamani ma asculta de fiecare data cand zic "nu, nu e voie" e adevarat ca mai incearca de 10-15 ori pana e el convinsa ca sunt hotarata sa nu il las, de la inceputul lui decembrie il las in cada fara scaun si e f fericit, se agita cate 40 de minute dupa care cade lat(eu obosesc doar uitanduma la el). a invatat si el sa faca pa-pa cand pleaca lumea dar nu are mereu chef(cred ca nu e de acord mereu cu plecarile astea). in rest, ashtept sa intre in faza de platou cu mersul asta in picioare ca sa nu se mai trezeasca noaptea doar ca sa se ridice. ii place sa il spal pe dinti si mai nou am vazut ca stie care sunt jucariile lui si se bate parte in parte cu alti copii sa le ia inapoi, clar tre sa-i fac un frate ca sa nu fie egoist

bianca - am vazut ca si tu ai un stres cu copilul rasfatat. si mie imi e frica de asta(bine, eu continui sa-l pup in fund)dar nu vreau un obraznic rasfatat. a gasit acum pe net o carte despre asta, daca e buna te anuntz


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Iata cum am petrecut noi revelionul

http://picasaweb.google.ro/olgagireada/Revelion20092010#5421833242231127378

A fost cam plictisitor, mai ales ca la 12 noaptea am ramas doar eu cu matusa mea si soacra in casa. David dormea, Cristi plecat...Nu mi-a placut deloc senzatia, mai ales ca m-a tot batut soacra-mea la cap sa-mi pun bani in buzunar si sa-mi iau ceva rosu, si eu bineinteles ca n-am vrut, iar inainte de 12 iarasi incepuse Si toata seara numai in superstitii a tinut-o, iar pe mine ma enerveaza rau. I-am zis ca eu am avut un an minunat si fara sa fac asa ceva. Mai tarziu a venit si Cristi si "tineretul" (care de fapt erau cu totii mai mari decat mine, insa eu de cand il am pe bebe ma simt ca o "baba"- si nu ase intelege neaparat batrana sau urata, dar privata de unele distractii, la care mai tanjesc f rar)

Olga, mamica lui David iepurasul


Ce frumoasa esti !! Si David clar te mosteneste !!

Edit: si soacra e rosie ca focul

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Salutare!!!

Sa aveti un an minunat!!! Eu imi doresc sa fie cel putin la fel de frumos ca acesta care a trecut ( bebe, nunta casa, excursii - cel mai frumos an din viata mea).

Anca m-ai lasat cu gura cascata, dar f dezamagita de raspunsul LUI. Asa ca astept ci nerabdare continuare si sper din tot sufletul sa nu fie el, cel care a scris mailul.

Pisik, dragii de voi, ce peripetii. Dar ma bucur ca Ana este mai bine si sper sa nu-i gaseasca nimin [pu]

Ilinca bestiala rockerita

Saby, Gigelica foarte frumosi ati fost cu totii de revelion. Nekerman

Maya ma bucur ca ai trecut pe-aici. Cand ai scris ca fetita ta are 10 kg, m-au trecut emotiile, caci imi aduc aminte cat ai stat in spital si iti era frica sa nu nasti prematur, iar acum ai o fetita maaare Poate ne pui si niste poze cand ai timp.

Bianca vad ca sunteti mari fani de apa. Sa-mi dai te rog si mie adresa, o sa vreau sa-i fac o surpriza lui Cristi intr-un week, sa-l arunc in masina si sa-l duc acolo. Iti trebuie rezervare?



Olga, mamica lui David iepurasul


Nu trebuie rezervare.

Se numeste Paradisul Acvatic si este la iesirea din Brasov inspre Tg Mures, vis-a-vis de Baumaxx. Mergi dupa indictaorele de Tg Mures si o sa il vezi pe stanga.

Poti sa intri si pe site sa vezi detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

bianca - au piscine speciale pt astia mici sau intrati in cele normale. eu saptamana viitoare merg la Mamaia ca are meci ta-su si vraiam sa sun pediatra sa o intreb daca pot intra cu el in piscina normala. dar si la brasov ash trage o fuga


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pisik nu par simptome de rotavirus asta, sau cel putin nu o forma grava cum a avut mutzu; i-a trecut repede, daca nu mai vomita si nici nu mai face kkuta moale e perfect; oricum, din experienta surioarei mele... fetitele sunt mai rezistente la boala decat baietii; sigur, ca fiecare copilas are sensibilitatea lui, dar cam asa se intampla, cel putin cand sunt mici; inclusiv la nastere prematura, o fetoita are sanse mai mari decat un baietel cu aceeasi varsta; oricum e clar ca a luat de la tine ce a luat.... dar important e ca ii trece si e fetita din nou vesela si frumusica; si chiar e sociabila, vezi, la un moment dat aveai tu o teama ca nu socializeaza bine; cam asa am eu acum, ca mutzu nu prea a avut ocazia sa stea cu foarte multa lume.... ma rog, asta insemnand in afara familiei, ca asa casa plina cu bunici si unchi am avut-o destul de des;
olga am vazut o mutrita de davidut bestiala; o sa rupa multe inimi uriasul tau, e un frumos de nu se poate, si asa de finuuuuuutttttzz;

PRIMUL CRACIUN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput