Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *37*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Dragele mele

Noi plecam azi la munte si ne intoarcem la sf. saptamanii. De aceea va urez de pe acum La multi ani! si sa va aduca Anul Nou sanatate multa voua si familiei, impliniri, intelegere si armonie in casa, bani multi si multe bucurii!!!!!!!!!!

La multi ani!

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Buna dimineata,
Va multumesc tuturor pentru complimente...dar eu mai am de dat jos 15 kg ca sa fiu ca inainte.Recunosc ca in sarcina am mancat tot ce am avut chef si m-am ingrasat doar 32 kg.Aveam si foarte multa apa,dupa nastere cand m-am intors acasa aveam 10 kg mai putin.

Ideea cu ursitoarele ne-a venit cand ne-am dat seama ca o sa fie foarte multi copii pana in 8 ani,care sigur o sa guste distractia.Ele mai intai i-au pictat pe copii pe fata,le-au facut flori,sabii etc din baloane,am avut si un Jumbo pentru Mihnea,plin cu baloane mai mici si bomboane,deci sincer va spun ca a meritat.O sa atasez mai multe poze saptamana viitoare.
Marytinem pumnii la vaccin!
Crystina si Ellema bucur ca v-au placut torturile.Le-am ales in forma de ursulet pentru ca noi il tot alintam pe pui ursulet si are si o gramada de ursuleti primiti cadou.Noi ii comandasem diferiti intre ei ca si culori,dar se pare ca au omis acest aspect,bine macar ca au fost si gustoase.Aveau in interior o crema de fructe cu fructe confiate,ciocolata,stratul de deasupra frisca.Era super gustos,dar eu doar am gustat,de frica sa nu faca puiul iar caca imprastiat.
Ellepoza cu pingu' si cu omul de zapada este una din favoritele mele.
Iulika [pup,multumim!
Mangaintr-adevar sunt o mami fericita,acum ca nu mai avem probleme cu burtica!
Kawaicanam vazut ca aveti probleme,revin eu cu mai multe informatii ca sa stiti cand e de panica!!!Sanatate puiului!
Mada,Cristina_ana multumim!
Crissbebefoarte frumosi si ursitoarele voastre!La anul facem si noi nunta,ca anul asta n-am mai apucat.Initial o planificasem inainte de a ramane gravida in septembrie,apoi am zis ca o facem o data cu botezul,dar pana la urma am hotarat ca fiecare cu petrecerea lui!
Nelamultumim frumos.Intr-adevar Mihnea Costin a mai primit si numele de Stefan (dar e doar de botez,intrucat certificatul de nastere a fost scos atunci cand s-a nascut).Mie imi convine,o sa petrecem de mai multe ori!Cat priveste gropitele,are si el.M-am bucurat foarte mult cand am vazut ca are,mi-am dorit foarte mult acest lucru.O sa fie un cuceritor!.

Va pup!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Botez:
http://family.webshots.com/album/576090801denWPx
Poze Craciun
http://family.webshots.com/album/576091119iWqWmf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Buna dimineata,
sunt sigura ca deja sfaraie tigaile pe aragaz, pocnesc cuptoarele de prajituri si voi sunteti toate cu sortuletul sexi pe pielea goala....in pregatiri pentru Revelion.

Si eu vreau sa ma tund ...sper sa reusesc azi ca sa nu ma prinda anul nou asa nearanjata

Cafele pentru toata lumea

Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009


Eu pe barbatu-miu as vrea sa il vad odata asa... si eventual si cu un aspirator in mana...


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Revin cu promisiunea pentru Kawaican.Eu va spun ce am invatat din experienta neplacuta pe care am avut-o cu Mihnea.Mentionez ca sfaturile mele sunt aplicabile pentru copii alaptati in exclusivitate la san.
Este foarte important ce mancati si sa tineti minte ce ati mancat ca sa nu repetati isprava.
Asadar,primul semn care sa va puna pe ganduri este un kk altfel decat de obicei (poate sa fie lichid,verde,cu mult mucus,deci intr-un cuvant altfel).
In acel moment,trebuie sa urmariti numarul lor.In general,nu trebuie sa aiba mai multe scaune decat numarul de mese (in general,nu mai mult de 7-8).In acest moment,are diaree.deci,numarul lor este foarte important.
Uneori,dupa cateva caca de culoare normala,mai poate sa faca si unul-doua verzi,dar daca isi revine nu e diaree,isi curata stomacelul.
Deasemenea,nu uitati sa-i luati si temperatura.Daca are febra,este posibil sa aiba vreun virus si atunci este obligatoriu sa mergeti la medic pentru analize.
Daca nu are febra,puteti sa-i dati suc de morcovi(300g morcovi,1l apa)sau de orez(respectiv mucilagiu de orez-in functie de cat de lichid e kk,se pune mai mult orez) este un remediu naturist foarte bun pe care ni l-au dat si la spital.Nu uitati sa-l indulciti cu glucoza,se gaseste praf,la farmacie.La 100 ml de suc se pune o lingurita de glucoza.
Eu zic ca e mai bine decat Hidrasec,Ercefuryl sau Smecta.
Sper ca v-am fost de folos si va doresc sa nu aveti nevoie de ele(dar din pacate bebeii alaptati la san cam au aceasta problema).

Va pup



Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Botez:
http://family.webshots.com/album/576090801denWPx
Poze Craciun
http://family.webshots.com/album/576091119iWqWmf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Buna dimineata,
sunt sigura ca deja sfaraie tigaile pe aragaz, pocnesc cuptoarele de prajituri si voi sunteti toate cu sortuletul sexi pe pielea goala....in pregatiri pentru Revelion.

Si eu vreau sa ma tund ...sper sa reusesc azi ca sa nu ma prinda anul nou asa nearanjata

Cafele pentru toata lumea

Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009


Eu pe barbatu-miu as vrea sa il vad odata asa... si eventual si cu un aspirator in mana...


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)


...si cu un pamatuf dinacela de sters praful

Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979

Dragele mele

Noi plecam azi la munte si ne intoarcem la sf. saptamanii. De aceea va urez de pe acum La multi ani! si sa va aduca Anul Nou sanatate multa voua si familiei, impliniri, intelegere si armonie in casa, bani multi si multe bucurii!!!!!!!!!!

La multi ani!


drum bun draga mea, vreme faina, distrcatie pe masura si o trecere dintre ani minunata alaturi de cei cu care ai sa petreci. Te asteptam cu drag la noi povesti

Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

neata buna fetelor...

de cand nu v-am mai vazut, pfiuuuu!

baiatul meu s-a trezit azi cu urdori la ochiul drept destul de nasoale. pana acuma ii lacima curat. nu stiu ce s-o fi intamplat. l-o fi tras curentul in parc, ieri.



Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Noi vom sta acasa de Revelion,sincer n-am curaj sa plec undeva.
Va fi primul si sper ca si ultimul!.
Legat de pregatiri,n-am nici un chef sa fac mai nimic,tinand cont de faptul ca eu doar ma uit.
Dar o sa ma straduiescde dragul sotului...

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Botez:
http://family.webshots.com/album/576090801denWPx
Poze Craciun
http://family.webshots.com/album/576091119iWqWmf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Suede pacat ca a trebuit sa experimentezi asa ceva dar noi iti multumim pentru sfaturi ca sunt foarte bune.
Intreb si eu asa de curiozitate, de ce trebuie indulcit orezul ala ? nu-l papa fara ?
Eu mi-am propus sa nu-i dau zahar si NIMIC dulce pana pe la 1 an...ca asa am citit Si ca ei daca nu stiu cum e gustul dulce...nici nu-i duc dorul.
Probabil va fi mai greu cand va degusta niste ciocolatica .....am in fata ochilor dinaceea Kinder pt copilasi, plina de laptic cu E-uri multe si gustoasa de pici Dar momentul acesta e mai indepartat

Lucia, mami fericita de minune David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Suede pacat ca a trebuit sa experimentezi asa ceva dar noi iti multumim pentru sfaturi ca sunt foarte bune.
Intreb si eu asa de curiozitate, de ce trebuie indulcit orezul ala ? nu-l papa fara ?
Eu mi-am propus sa nu-i dau zahar si NIMIC dulce pana pe la 1 an...ca asa am citit Si ca ei daca nu stiu cum e gustul dulce...nici nu-i duc dorul.
Probabil va fi mai greu cand va degusta niste ciocolatica .....am in fata ochilor dinaceea Kinder pt copilasi, plina de laptic cu E-uri multe si gustoasa de pici Dar momentul acesta e mai indepartat


sa stii ca este adevarat. eu am facut toxiinfectie alimentara cand aveam 3 ani de la ciocolata. si nu mi-au mai dat deloc nici un fel de dulce. motiv pentru care eu nu poftesc dulce aproape niciodata si sunt zile cand uit ca exista asa ceva.

[size=3][font=Script MT Bold]Ioana de Carol Ioan Pataniile noastre

Mergi la inceput