Pufuleti 2010-Bravo DandanaG&Ematimerman!!(87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

La multi ani adina_bulina! Multa sanatate si toate cele bune!

Eu sunt pic suparata...am crezut ca ne-am hotarat la nume bebelinei..prima data Ecaterina Maria, apoi ne-am razgandit (de fapt eu m-am razgandit...nu mai imi placea) si am ajuns la Sara...si acum aflu de la sotul ca nu ramane asa ca punem toate numele...si eu nu vreau toate numele. Eu vreau doar unul si scurt..



Offff

38+ SARA
Poze

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Plateea ma bucur tare mult ca bebe e bie si ai sa ai sarbatori linistite in continuare.
Lalitica Doamne ajuta sa fie bine la Londra.
Te rog spune-ne poate putem si noi ajuta.


Tana cu Toma (10.11.2001) si 37+ Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Eu sunt suparata pe niste amarate de nume si tu ..draga Lalitica...ce probleme ai tu!
Doamne ajuta sa fie totul bine!


38+ nu stim inca
Poze

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

lorex, nu reusesc sa vad umidificatorul...ma duce la un site de reclame..la cat il puneti sa stea si in cat timp ajunge?




Am rezolvat cu linkul, uitewww.nscessity.co.uk/acatalogn/Ultrasonic_Cool_Warm_Mist_Humidifier.html" target="_blank">aici umidificatorul.
Inca nu am avut timp sa facem statistici ca nu prea am stat pe acasa.Ca suntem incantati e prima impresie dar imediat cum fac teste cu el iti transmit!



30+ ....10 kile Iuria Natalia (votat de voi in unanimitate aproape)..Maria....Elena?
AMR....3 de zile pana la urmatorul eco ..daca nu plec la IMAX..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

oana2007
adina_bulina si multa sanatate bebitei
si penru tine latitica
pentru diana?

Si... cu intarziere... Craciun fericit!!
La multi ani! mentru sarbatoritii/ele de maine!

37+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui arwen92
asta este: http://www.bebelusul-tau.ro/detalii.php?cod=NS06 (scoate liniuta dintre "bebelusul" si "tau")???
este dragut si super folositor...sa-l stapaniti sanatosi!

arwen9229+s cu Darius-Matei(mai negociem)
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!



www.flickr.com/photos/arwen92/" target="_blank"> avem si noi cateva pozici


Acu am vazut ca ai intervenit tu
Tks



30+ ....10 kile Iuria Natalia (votat de voi in unanimitate aproape)..Maria....Elena?
AMR....3 de zile pana la urmatorul eco ..daca nu plec la IMAX..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Of, de bine ce ma laudam, iar raportam 38 cu 4!!! Innebunesc! Cu ce Doamne Iarta-ma pot sa scad febra asta ca imi vine sa ma urc pe pereti! De chemat Salvarea nu ma lasa... daca maine e tot asa cred ca o chem pe riscul meu...

Si tocmai ce ziceam hai ca e spre bine, cu 37,5...

Singurul lucru dragut este ca m-am apucat de 10 minute Prenatal Pilates! Este foarte dragut, miscarile sunt foarte usoare si chiar aveam nevoie de putina miscare ca m-am anchilozat total
Gagica respectiva este in sapt 36 si arata cam asa, de luna a 6-a...

Of-of, ma bag si eu in pat langa sot. Va urez multa sanatate tuturor, ca tare rau e fara ea...

Ratusca 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

Adina, LA MULTI ANI!!!! Multa sanatate tie si mai ales bebelinei. Multa putere sa aveti sa treceti peste aceasta incercare. Ti-am lasat un PM.

Din pacate eu nu revin cu vesti bune, ci cu vesti ffff proaste. Bebe David are grave probleme la inimioara. Pe 23 decembrie a picat cerul pe noi cand am aflat diagnosticul, care nu este final, pentru ca cei 3 mari ecografisti nu au ajuns la un consens drept pentru care in prima saptmana din 2010 luam drumul Londrei pentru a obtine un diagnostic corect iar pe urma vorm urma cam acelasi traseu ca si Adina, legat de obtinerea forumlarului E112, nasterea si operatia in Germania.

Sper sa apucam sa rezolvam toate cele trebuincioase pentru al putea naste in siguranta pe bebe David.

Va urez sarcina usoara in continuare si nastere usoara pentru ca sincer nu stiu cand voi mai avea timp sa intru, pentru ca inca incercam sa ne revenim din soc si sa vedem ce trebuie sa facem mai departe

Aveti grija de voi si de bebeii vostri si bucurati-va ca ii aveti sanatosi.

Lali 30+


Lali, ne rugam si pt tine ca si pt Adina.
Doamne ajuta sa se rezolve! Roaga-te! Te va intari!




30+ ....10 kile Iuria Natalia (votat de voi in unanimitate aproape)..Maria....Elena?
AMR....3 de zile pana la urmatorul eco ..daca nu plec la IMAX..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Ratusca mica,
Ce idee buna cu Prenatal Pilates!
O sa caut si eu pe youtube sa incerc sa fac



30+ ....10 kile Iuria Natalia (votat de voi in unanimitate aproape)..Maria....Elena?
AMR....3 de zile pana la urmatorul eco ..daca nu plec la IMAX..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

lalitica2000 ne rugam sa fie bine si din toate variantele de diagnostic sa fie cea mai mica problema.

ratusca_mica seara intodeauna creste temperatura. Daca nu are frisoane o baie calda (nu fierbinte) un algocalmin fiola, si multe lichide ar trebui sa-i scada temperatura. Multa sanatate!



Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 35+ Sebastian Petru

Mergi la inceput