Pufuleti 2010-Bravo DandanaG&Ematimerman!!(87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Geo76 spune:

Fetelor, va doresc ceea ce imi doresc si mie ca: Dumnezeu sa va auda rugaciunea, sa va ocroteasca si sa va iubeasca pe voi si pe copiii vostri! Pentru linistea mea eu ascult asta, ceea ce va recomand si voua, daca aveti timp si rabdare:
http://www.crestinortodox.ro/acatiste-audio/a3608-acatistul-slava-lui-dumnezeu-pentru-toate

Va pup si promit sa revin! Misca bebele tare si vreau sa stau nitel intinsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ho,ho,,hoooooooo. vad ca ati fost cuminti si a venit MOsul!

Adina, Oana, La mUlti Ani!

Diana, tinem pumnii sa mai stea bb la caldurica!


Ce repede a trecut si Craciunul...A fost tare frumos cand a gasit Sara cadourile, era asa surescitata ca nici nu mai stia cu ce sa se joace!A primit tot ce si-a dorit, poneiul, trusa de doctor, gentuta, masinuta fifi,acuarele, accesorii de par, Tom si Jerry seria completa, apoi de altii...o gramada,,,papusi, hainute, dulciuri. A decretat ca il iubeste mult-mult pe Mos Taciun. Abia am reusit sa ne facem si noi cadouri, caciuli, fulare, genti, la mine a fost mai generos
Ochisorul a trecut asa frumos,facuse ulcior, ce ma bucur, eu insa tot asa prost dorm, si cred ca si de-asta sunt mai irascibila, bietul C, toata ziua il cert/solicit, sper sa ma ierte si sa ma inteleaga, desi clar, sunt o pacoste...
Constientizez ca mai e asa putin si parca mi se face putin frica, de nastere, de dupa...Ma gandesc ce senina si increzatoare am fost cu Sara....Acum am o mie de ganduri, incepanad de la stresul cum va sta Sara fara mine, ea care e asa dependenta de mine...N-am pregatiti nicio hainuta, desi ar cam fi timpul sa o fac, am inceput bagajul, mai am de cumparat una alta, macar am rezolvat cu celulele stem, asta era urgent!
Si eu ma gandesc ca mi se va parea asa mica Emma,acum ca Sara a crescut...Sper sa fie totul bine si sa ne descurcam cu succes!
E bine cu tati acasa, ca ma mai usureaza de sarcini...Ma rog, una majora ramane.DE mancat, nu am prea mancat, eu asa sunt de Sarbatori...Vad ca stationez la 11 kg in plus. Saptamana viitoare merg la cograf sa imi vad puiul!Contractii nu au mai fost, Slava Domnului!

Va tzuc tare -tare si sa va bucurati de sarbatorile astea! Am pus si ceva poze cu noi


http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1
http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/page2/



Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 35 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara!

Ne-am adunat si noi de pe drumuri, azi am fost din nou la mama ca a venit si fratele meu cu familia, asa ca am profitat sa ma infrupt din nou din drob

Sotul tot bolnav, dar parca i-a mai scazut temperatura, acums e invarte pe la 37,5-37,8... bine am si trecut la algocalmin fiole, deci sper ca asta a ajutat ceva-ceva...

Plateea, ma bucur ca nu a fost ceva in neregula si ca totul este OK, sa fie mami mai optimista!

Ratusca 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Adina, LA MULTI ANI!!!! Multa sanatate tie si mai ales bebelinei. Multa putere sa aveti sa treceti peste aceasta incercare. Ti-am lasat un PM.

Din pacate eu nu revin cu vesti bune, ci cu vesti ffff proaste. Bebe David are grave probleme la inimioara. Pe 23 decembrie a picat cerul pe noi cand am aflat diagnosticul, care nu este final, pentru ca cei 3 mari ecografisti nu au ajuns la un consens drept pentru care in prima saptmana din 2010 luam drumul Londrei pentru a obtine un diagnostic corect iar pe urma vorm urma cam acelasi traseu ca si Adina, legat de obtinerea forumlarului E112, nasterea si operatia in Germania.

Sper sa apucam sa rezolvam toate cele trebuincioase pentru al putea naste in siguranta pe bebe David.

Va urez sarcina usoara in continuare si nastere usoara pentru ca sincer nu stiu cand voi mai avea timp sa intru, pentru ca inca incercam sa ne revenim din soc si sa vedem ce trebuie sa facem mai departe

Aveti grija de voi si de bebeii vostri si bucurati-va ca ii aveti sanatosi.

Lali 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

LA MULTI ANI ADINA_BULINA!!!
LA MULTI ANI OANA2007!!!

SA FITI SANATOASE SI VOI SI BEBEII!!!

Ratusca 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

Adina, LA MULTI ANI!!!! Multa sanatate tie si mai ales bebelinei. Multa putere sa aveti sa treceti peste aceasta incercare. Ti-am lasat un PM.

Din pacate eu nu revin cu vesti bune, ci cu vesti ffff proaste. Bebe David are grave probleme la inimioara. Pe 23 decembrie a picat cerul pe noi cand am aflat diagnosticul, care nu este final, pentru ca cei 3 mari ecografisti nu au ajuns la un consens drept pentru care in prima saptmana din 2010 luam drumul Londrei pentru a obtine un diagnostic corect iar pe urma vorm urma cam acelasi traseu ca si Adina, legat de obtinerea forumlarului E112, nasterea si operatia in Germania.

Sper sa apucam sa rezolvam toate cele trebuincioase pentru al putea naste in siguranta pe bebe David.

Va urez sarcina usoara in continuare si nastere usoara pentru ca sincer nu stiu cand voi mai avea timp sa intru, pentru ca inca incercam sa ne revenim din soc si sa vedem ce trebuie sa facem mai departe

Aveti grija de voi si de bebeii vostri si bucurati-va ca ii aveti sanatosi.

Lali 30+


Of, Doamne, ce veste teribila taman acum!!!

Sa dea Domnul sa aveti un diagnostic cat mai "bland" si sa reusiti sa faceti tot ce este nevoie pentru ca bebe sa fie OK!



Ratusca 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

La multi ani adina_bulina si oana2007! Multa sanatate!

lalitica2000 - ne rugam sa fie bine si pentru tine. Nu am cuvinte ... Dar ce are exact? Si de ce tocmai acum au vazut?

Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si 33+ Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza84 spune:

Buna fetelor!

Ma bucur sa va pot scrie din nou. De ceva vreme nu am mai avut acces la internet. Acum s-a rezolvat si sper ca macar acum pe ultima suta de metri sa fiu mai activa.

In primul rand va doresc sa aveti un Craciun fericit si linistit alaturi de cei dragi. Pentru unele dintre noi deja este primul Craciun cu bebe mic in brate. Felicitari proaspetelor mamici de pufuleti, sa fiti sanatoase si voi si buburuzele mici, refacere usoara si laptic mult!

Ati fost foarte harnicutze, am foarte multe capitole de recuperat, sper sa ma pun la curent cat mai curand!

Noi suntem bine, gaza a hotarat sa se intoarca in sfarsit, mi-a dat ceva emotii. Nu-mi vine sa cred ca mai este asa de putin!

Multi pentru toata lumea !

Dana 35+ Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

plateea vezi ca te-ai stresat degeaba.Bine ca te-ai lamurit

Lalitica sa dea DD sa fie cat mai putin grav si sa reusiti si voi sa obtineti finantarea de care aveti atata nevoie.Dar cum de nu s-a descoperit nimic pana acum??? sa fie totul bine pana la urma

fetelor ce ciudat mi se pare sa deschizi calc dupa o zi si sa ai de citit doar o pagina...de luni ne intram in normal da?

Mihaela 35+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:


Cam tarziu dar...Craciun Fericit!

Vikinga nu stiu cine va naste prima..cert eu ca eu inca ma simt bine, nu se intampla nimic.Dureri de spate, de dormit nu mai am nici o pozitie comoda, ma apasa si pe muschii de la picoare..deci nici picioare ascultatoare nu mai am, burta mi-e foarte coborata am impresia ca o sa imi cada pe jos. Contractii nici una. Nu prea mai am rabdare.

Cu 2 seri in urma am visat ca am ajuns la termen si nu nascusem inca si mi-a zis moasa ca nasterea trebuie provocata...poate a fost un semn. Si azi mi-am terminat si eu bagajul in caz ca se hotaraste sa vina zilele astea.



38+ SARA
Poze

AMR 7 zile

Mergi la inceput