Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *34*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

FEtelor, pe mine m-a napadit melancolia. Anul trecut pe vremea asta am ramas insarcinata cu Dragos SI acum ma uit la el si nu-mi vine sa cred ce MINUNE am langa mine. As sta ore in sir langa el doar sa-l privesc...
Astazi vreau sa ma duc si eu la cimitir la ingerasul meu sa-i duc si lui o coronita de brad impodobita L-as lua si pe fratior cu mine... nici nu stiu ce sa fac...

Cris, ce frumoasa este Emma si ce bine ii sta in rochita rosie Iar Andreiutu are o culoare de par superba Tortul arata yammi rau

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei




Doamne Doamne are grija de toti ingerasii, Andrei va priveste de sus si e fericit ca are un fratior si ca tu esti atat de fericita, si stie ca n-o sa-l uiti niciodata. Dar nu plange pentru ca te simte Dragoselul si se intristeaza si el acolo in sufletelul lui mic. Fii fericita pentru ca v-a binecuvantat Cel de sus cu minunea asta mica..
Noi anul trecut de Craciun mergeam la o biserica sa ne rugam pentru bebe .. eram deja insarcinata dar nu stiam.
Aparitia ei am considerat-o un adevarat miracol si asta este in continuare pentru noi, ne simtim binecuvantati.
Asa ca fii fericita si recunoscatoare . Nu te supara pe mine, nu vreau sa-ti dau lectii, imi esti tare draga si lacrimez de fiecare data cand pomenesti de Andrei, stiu ca iti este in continuare greu, dar meriti sa fii TOT TIMPUL fericita. Inclusiv cand te supara starile lui bebe, incearca sa razi, eu asa fac.
si spor la treaba .

Uka, cea mai fericita mamica deCarina - 14.09.09
Printesa noastra Carina & Colaje de DOVLECEI dulci !!
Cea mai haioasa craciunita & Un vot pentru craciunita, multumim!
Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata

La Multi Ani Cristina!!!!

Ieri am fost tot o zdroaba sa fac 2 praji printre schimbat scutece/hranit/culcat 2 bucati putze.Da' mi-s relax acum ca sunt gata si stau cuminti in frigi pana de Craciun

Cu freza mea va pun poze maine/poimaine cand am si eu timp sa-mi spal podoaba capilara ( a se citi 3 fire de par) si sa-l aranjez putin (ca deh,prin casa merge si asa,dar la un musafir,la o colinda,tre' aranjat nitel)

Azi mai am de facut snitelele,chiftelutele,sarmalele (4 the first time in my life),iar maine ciorba si friptura si poate veni Craciunul

Monica,un si o de la noi

Si noi am inceput de cateva zile cu sucul de morcovi simplu (cateva lingurite) si amestecat cu mar (il adora)
Si la Alex tot pe sistemul asta am mers si am fost f multumita de evolutia lui in materie de mancare

Primul Craciun in 4

_

Mos Craciun vine la Alexandru si Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Sa va povestesc si eu de CRaciunul de anul trecut si apoi fug la bucatarie
Ma simteam ,aveam un feeling ca acolo in burtica e ceva mic mic si mi-am facut un test in Ajun ,sperand ca i-l voi pune lui Calin sub brad,ambalat intr-o cutie mare cu o funda rosie.Dar n-a aparut decat o liniuta....am ramas dezamagita fiindca eram atat de convinsa ca ar fi trebuit sa apara 2...
De Sf Ion (ziua onomastica a sotului),zic hai sa mai fac unul,poate poate ii fac un cadou.Si asa a si fost,au aparut 2 liniute si i-am facut sotului o surpriza tare frumoasa

Primul Craciun in 4

_

Mos Craciun vine la Alexandru si Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Cristina la multi ani, sanatate multa si fericire. Sa ai o zi minunata alaturi de cei doi draguti puiuti si de parintii tai. [sarbatoare][sarbatoare]
Iulika suvitele au iesit foarte bine. O culoare deosebita mai ales ca nu te-ai vopsit pana acum.
Ellenuta multumim de capitol si cafeluta. Am facut si eu tortul. Are un gust minunat dar nu prea e aspectuos ca nu prea mi-a iesit bezeaua aia de deasupra. Dar in rest se haleste..
http://community.webshots.com/album/575086402IpuwTB?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza fetele..sper si eu la o zi mai buna azi...


LA MULTI ANI, CRISTINA_ANA! SA FII SANATOASA SI FERICITA LANGA PUIUTII TAI DRAGI!!


tortul sa stii ca arata tare bine, adik eu numai cand imi inchipui cum e la gust, nu mai conteaza cum arata Emma e minunata in rochita ei rosie, iar Andreiu un scump ca de obicei

Monica ce frumos gateste Teodora cu buni iar Andreea e tare dulce, cum doarme cu gurita deschisa asa

Luci checul ala este reteta de la Monica, in cana se face, nu l-am pus eu dup-aia in cana....numai ca ar fi trebuit la un moment dat sa se opreasca din crescut, dar el a luat viteza

Happy_uka daca stiam ca iti depui dosarul de prima casa, te indrumam eu in alta parte....sora-mea si-a depus la mine la banca tot prin august si deja e instalata in noul apartament....si la sotz la banca dureaza mult mai putin....dar cred ca ti-ar fi greu acum s-o iei de la capat cu noi dosare...



VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mary ce de treaba ai in plan... vrednicuta ca de obicei ca nu stiu cand ai timp.

uka, stai linistita ca nu ma supar. Sunt constienta ca nu tre sa plang, dar nu ma pot abtine. Ies singure lacrimile...stiu ca nu l-am tinut nici macar o clipa in brate dar l-am purtat 9 luni, mi-am faut visuri, sperante... e greu.. dar cu timpul se va mai estompa cred eu durerea. E mai greu de Sarbatori, de Sf Andrei si de ziua lui, in rest, imi ocupa Dragos tot timpul...

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

'Neata fetele!

Ce bine ca am scapat de zapada! De astazi pot sa merg iar in parc cu masina (Uca noi cred ca pe la 1 ajungem, daca vrei te sun cand ne apucam sa ne imbracam)

Astazi sunt fericita ca ma duc la petrecerea de Craciun de la servici, si tati ramane acasa sa aiba grija de Andrei! Ies si eu in lume!

Cristina_Ana sa fii sanatoasa, fericita si iubita si sa te bucuri de cei doi copii minunati pe care ii ai!

de Andrei-Alexandru
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Cristina ai facut un tort super!

Mary nu pot sa cred cate vrei sa faci! Eu ma gandisem sa fac si eu un tiramisu ca sa nu zic ca nu am facut nimic de sarbatori si sa impodobesc bradul, dar nu sunt sigura ca o sa reusesc!

Monica capul sus si bucura-te de Dragoselul cel cu ochi albastri!

de Andrei-Alexandru
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

LA MULTI ANI CRISTINA ,sa fi fericita,sanatoasa si sa ai parte de tot ce e bun alaturi de familia ta
LA MULTI ANI si pentru bebici nostri:LISA,CALIN,CODRIN,sa fiti sanatosi si papaciosi
[b]RALUK
mami si sper sa treaca depresia asta,sa faceti bradut frumos pt Alex si sa nu mai planga mititelul.Iti inteleg invidia caci cred ca oricare am fi fost la fel in locul tau.Uite iti doresc sa vina colindatori,sa le dai covrigi si mere si ei sa-ti lase asa niste putere si liniste
MONICA si ce ma distrata injineru cu invatal sa zica si attata.Ma bucur ca ai avut o zi buna ieri si sa speram ca si azi v-a fi la fel
CRISTINA deja ati dat gata juma de tort?!Nici nu e nevoie sa arate fff bine ca se vee ca tot gustos e(in afara de stafide)
LUTO ,auzi la ea pilot de formula 1 sau capitan de vapor,tu vrei sa o iee pe urma lui BASE sigur
MONIQUE ce gospodina frumoasa ai tu acolo si un somnorici dragut
MARY chiar ca gatesti nu gluma...eu nu fac nimik de Craciu,face tata niste sarmale si ce-o mai face,noi gatim de revelion ca o sa trebuiasca sa dam baiatul de grinda
Deci sa va spun ca am facut o investite tare buna cu centrul de joaca si cu o mingiuca cu litere si animale care se invarte si fii-mio sta si da din maini si din picioare in centru si invarte la minge si aia tot canta,face ca toate animalele posibile,Are deja vreo ora si jumatate de cand se tot joaca si nu naraie deloc ,ar fi fost fain sa fac si eu ceva in timpul asta dar am stat ca tuta pe forum


D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

'Neata fetele!

Ce bine ca am scapat de zapada! De astazi pot sa merg iar in parc cu masina (Uca noi cred ca pe la 1 ajungem, daca vrei te sun cand ne apucam sa ne imbracam)

Neata!
Nu stiu daca pot veni azi, trebuie sa luam niste cadouri de Craciun, daca termin repede te sun. Abia astept sa putin!
Ce tare ca mergi la petrecere, iti revezi colegii. Distractie placuta!
Si spor si la bucatareala, tuturor. Va admir sincer! Mi se pare o chestie...nu stiu, de mare arta, sa faci sarmale.. sau tiramisu...jesus.
Ieri ma plangeam unei prietene care are un bb de 8 luni, ca nu stiu cum ma voi descurca cu diversificarea, dar ea m-a asigurat ca e extrem de simmplu, important e sa-i placa copilului si altceva in afara de laptic (ceea ce nu e cazul la ea )

Cristina, multa fericire cu frumoasa ta familie!!!

Uka, cea mai fericita mamica deCarina - 14.09.09
Printesa noastra Carina & Colaje de DOVLECEI dulci !!
Cea mai haioasa craciunita & Un vot pentru craciunita, multumim!
Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput