Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *34*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

LA MULTI ANI CRIS

Cuscra , iti doresc sa fi sanatoasa, fericita iar cele doua minuni din viata ta sa te umple de bucurie si fericire

Acum te rog, arunca o felie de tort pana in Titan

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Si apropos de mama si tata. E o vorba din "batrani" pe care mi-a zis-o soacramea ( apropos, mi-e dor de tequilla si de socra ei ) Cica daca bebe zice prima data mama, urmatorul bebe va fi fetita iar daca zice tata, va fi baietel .Asa ca sa fiti atente

Si apropos de mamici cu gemanuti , am vorbit aseara cu mimika si e fericita ca o are pe buni alaturi , in plus , Matei are si el primul dintisor iar Luca vine tare din urma

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata mamici dragi!!

Sa aveti cele mai frumoase sarbatori din lume alaturi de puii vostri dragi!!!!

monica_dicutz mi-e dor de tine de mooooor!!!! Vreau sa-l cunosc personal pe bebe Dragos si sa mai stam la povesti.... Cand ne intoarcem acasa nu mai scapi!!! Asta va fi candva la anu!! Te pup si te imbratisez cu muuult drag!


mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Neatza fetelor!!!!!!!!!!
Va multumesc mult pentru urari si va invit la o felie mare din tortul Ellenutei, care, desi nu mi-a iesit asa de aspectuos pe cat mi-as fi dorit a fost EXCEPTIONAL!!!!!!!!!! E o mare minunatie tortul asta, si acuma stau cu o felie in fata la cafeluta de dimineata si de-abia astept sa o savurez:
http://entertainment.webshots.com/photo/2975955130104695517yavyFg
Astazi vin parintii mei la mine si trebuie sa fac un pic de curatenie si ceva de mancare, asa ca revin dupa-amiaza.
Va pup!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata gagici

poftiti la o cu frisca! eu asa o beau azi si e tare buna!

cristina imi pare bine ca ti-a placut tortul si arata bine, sa stii!

wow si mimikosii se prezinta cu dinti .. super!

monica eva mea a zis tata prima oara .. si uite-ma ce de curent e la mine in casa ..

diana da, trebuie sa fim foarte atente la diversificare si cum zici tu .. exculs miere pana la 1 an. alune i-am mai dat evei, e disperata dupa chestii de rontait .. miez de seminte, alune .. dar evit sa-i dau ..

nu v-am spus ca am ajuns la primarie sa-mi depun ptr alocatie, trusou si prima nastere .. am depus ptr primele doua caci ptr prima nastere imi expirase negatia .. du-te inapoi la sect 1, prelungeste si acum trebuie sa depun si asta. in CIC intru din 4 februarie caci mai aveam 22 zile de CO si le-am luat pe toate. mi-a dat si adeverinta aceea si mi-a spus ca luna precendenta nasterii se va calcula de doua ori (asta ptr ca am nascut mai devreme de jumatatea lunii).

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

FEtelor, pe mine m-a napadit melancolia. Anul trecut pe vremea asta am ramas insarcinata cu Dragos SI acum ma uit la el si nu-mi vine sa cred ce MINUNE am langa mine. As sta ore in sir langa el doar sa-l privesc...
Astazi vreau sa ma duc si eu la cimitir la ingerasul meu sa-i duc si lui o coronita de brad impodobita L-as lua si pe fratior cu mine... nici nu stiu ce sa fac...

Cris, ce frumoasa este Emma si ce bine ii sta in rochita rosie Iar Andreiutu are o culoare de par superba Tortul arata yammi rau

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Alooo, feriti-va ca trec cu autobuzul si nu opresc decat la fetele de pe DC.
Incerc sa scriu intr-o goana imensa dar revin
1. ....auzi sofer de autobuz...pai bine mai Andrusca da' de ce nu m-ai visat si pe mine pilot de formula 1 sau macar capitan de vapor.....
2. din toatae tevatura eu nu am inteles de ce a scos selenica checul in cana si nu pe ceva intins....sau poate nu am citit eu cu atentie...ca in resr arata foarte maro si bun...pozitia era doar usor incomoda
3.Biaz votez la cartea copilariei mele.....umblam cu ea toata casa si nu-i . dadeam drumu'......nu pot crede ce amintiri si ce placere ca mi-ai amintit.....Aventurile lui habar n-am.....
4. Elle si Cristina la multi ani fericiti si plini de dragiste ....va doresc sa fiti niste femei implinite atat ca mamici cat si ca sotii
5. multumim de complimente...nu-mi mai aduc aminte de ce radeam in halul ala la poze .....si DA sunt mandra din cale-afara de baiatul meu.
6. Clodute regizate sau ba pozele sunt minunate. Poate daca mai regizezi cateva si incepe Patrick sa se joace si sa o pupe pe Karo din proprie initiativa.
7. unde e reteta cu tortul Ellenutei ?

8.Fug sa ma imbrac si sa-i dau sa pape lu' putza mica ca mergem la tura a doua de vaccin
Revenim mai pe dupa amiaza
Si eu va iubesc foarte mult

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



luci aici e reteta

http://gabrielacara.blogspot.com/2009/01/tort-winter-cu-portocale.html

eu am pus 4 albusuri la blatul de bezea, iar la crema am pus suc numai cand am inumiat gelatina caci mi s-a flescait prima crema ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Buna dimineata

La multi ani Cristina_Ana . Sa va fie de bine tortul, arata foarte yami ..

Raluk imi pare foarte bine ca ne mai scri si aflam vesti de la tine, nu fi trista cu bradul, poate rogi pe altcineva din familie sa il impodobeasca. Sa sti ca si eu am avut cand eram mica Doctorul Aumadoare si acum Teodora l-a descoperit aici la Tg Mures si ne pune sa ii citim tot timpul di el.

Va mai pun niste poze
http://picasaweb.google.com/MonicaPercea/AndreeaSiTeodora?authkey=Gv1sRgCJjmhpCI9c7LKw#5418135172056783474






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Vaa mai fetelor si eu am fost indragostita de habarnam... ce vremuri. Imi amintesc foarte clar cartea... stiu ca atat am citit-o ca s-a rupt. Chiar o sa ma uit la mama daca mai exist...

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput