Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *34*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Deci se vede ca am scris intr-un mare fel ,sper sa intelegeti ce am vrut sa spun.
Cica se incalzeste si putem iesi si noi in oraselul copiilor abia astept sa ma duc(desi e in locul unde am avut accidentul),sa-i fac poze la pitic
Tiramisu si eu fac,e sg prajitura care stiu sa o fac si imi iese super,la mancare ma pricep dar nu prea mai am chef,o sa fac de revelion pana m-o gasi batzu..asa ca odihna nene pana pe 30
Am un var care are o fata si fata are o prietena care sa dus la preselctie la "DANSEZ PENTRU TINE" ca sa danseze pt mine ,a luat prima preselectie,a facut bine si la a doua tura si acum asteapta raspuns daca va fi aleasa.Sincer la inceput nu am vrut caci mi-au aparut atatea disctii si barfe incat am petrecut n nopti plangand cat e de rea una lume dar apoi am stat si m-am gandit ca nu vine nimeni sa ma intrebe daca am ce manca sau sa-i dau baiatului asa ca am acceptat.Azi ma duc sa o scot la o cafea si sa vad cum i s-a parut asa ca se ne tineti pumni.
SANTORINI distractie placuta la petrecere
HAPPY_UKA spor la cumparaturi

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

La Multi Ani, draga noastra Cristina_Ana!
Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de cele doua comori din viata ta si sa fii fericita alaturi de iubirea vietii tale.
Tortul tau arata demential de bine

Cred ca ma bag si eu sa-l incropesc ca prea e mult laudat si arata tare bine. Asa ca va rog sa-mi tineti pumnii sa nu dau foc la bucatarie si nici sa nu imi cada faianta de pe pereti...ca eu mai scap mixerul din mana si ala are vreo 5 kile, cred.

Ralukule Atat de mult ma bucur cand vad ca poti si sa mai scrii cateva cuvinte...dar atat de tare ma intristez cand citesc ce traiesti tu zilnic... Daca am putea, cred ca toate fetele ne-am aduna si ti-am lua din povara macar un pic, ca zau ca noi mai putem duce. Te pupam cu mare drag si asteptam sa vii sa ne spui ca viata voatra s-a transformat intr-un VIS FRUMOS!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

La multi ani Cristina! sa ai parte numai de lucruri frumose de acum inainte si sa fii fericita alaturi de sotior si de cei 2 copii ai tai. Sa stii ca tortul arata tare bine dar tu oricum esti o bucatatreasa buna asa ca nu avea cum sa nu-ti iasa bine.
Am studiat si eu reteta si o sa ma bag sa-l fac mai tarziu.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

neatza fetele..sper si eu la o zi mai buna azi...


LA MULTI ANI, CRISTINA_ANA! SA FII SANATOASA SI FERICITA LANGA PUIUTII TAI DRAGI!!


tortul sa stii ca arata tare bine, adik eu numai cand imi inchipui cum e la gust, nu mai conteaza cum arata Emma e minunata in rochita ei rosie, iar Andreiu un scump ca de obicei
Monica ce frumos gateste Teodora cu buni iar Andreea e tare dulce, cum doarme cu gurita deschisa asa
Luci checul ala este reteta de la Monica, in cana se face, nu l-am pus eu dup-aia in cana....numai ca ar fi trebuit la un moment dat sa se opreasca din crescut, dar el a luat viteza
Happy_uka daca stiam ca iti depui dosarul de prima casa, te indrumam eu in alta parte....sora-mea si-a depus la mine la banca tot prin august si deja e instalata in noul apartament....si la sotz la banca dureaza mult mai putin....dar cred ca ti-ar fi greu acum s-o iei
de la capat cu noi dosare...
VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!
de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009)
PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta



Merci Selen.. asta este, nu stam in apa, practic am cumparat apt in care stam deja ( era pe numele socrilor) asa ca nu ne preseaza nimic. Dar ca idee, sunt nesimtiti si neprofesionistu.


Uka, cea mai fericita mamica deCarina - 14.09.09
Printesa noastra Carina & Colaje de DOVLECEI dulci !!
Cea mai haioasa craciunita & Un vot pentru craciunita, multumim!
Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Yessss!! Suntem pe drumul cel bun!
Azi e PRIMA ZI in care buculica adoarme singurica la ea in patut. Vaaai, mi-au dat lacrimile! Da nu a fost programata, trebe sa vina tati asta sa ne ia la mall si am pus-o imvracata in patutz sa na pregatesc si eu. Si.. de-odata... liniste.. mm ce frumos doarme printesuca lu mama! Deci se poate, o sa-i arunc asta in fata cand mai face fitze. Uf ce fericita sunt

Uka, cea mai fericita mamica deCarina - 14.09.09
Printesa noastra Carina & Colaje de DOVLECEI dulci !!
Cea mai haioasa craciunita & Un vot pentru craciunita, multumim!
Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Deci se vede ca am scris intr-un mare fel ,sper sa intelegeti ce am vrut sa spun.
Cica se incalzeste si putem iesi si noi in oraselul copiilor abia astept sa ma duc(desi e in locul unde am avut accidentul),sa-i fac poze la pitic
Tiramisu si eu fac,e sg prajitura care stiu sa o fac si imi iese super,la mancare ma pricep dar nu prea mai am chef,o sa fac de revelion pana m-o gasi batzu..asa ca odihna nene pana pe 30
Am un var care are o fata si fata are o prietena care sa dus la preselctie la "DANSEZ PENTRU TINE" ca sa danseze pt mine ,a luat prima preselectie,a facut bine si la a doua tura si acum asteapta raspuns daca va fi aleasa.Sincer la inceput nu am vrut caci mi-au aparut atatea disctii si barfe incat am petrecut n nopti plangand cat e de rea una lume dar apoi am stat si m-am gandit ca nu vine nimeni sa ma intrebe daca am ce manca sau sa-i dau baiatului asa ca am acceptat.Azi ma duc sa o scot la o cafea si sa vad cum i s-a parut asa ca se ne tineti
pumni.
SANTORINI distractie placuta la petrecere
HAPPY_UKA spor la cumparaturi

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


Doamne ajuta Mada!!!
Iti dai seama ca ai toate sansele din lume?? Noi toate o sa votam de pe toate telefoanele familiilor noastre! Ai atatea prietene aici, sigur vei castiga! Tin pumnii stransi tare tare sa ia si preselectia finala

Uka, cea mai fericita mamica deCarina - 14.09.09
Printesa noastra Carina & Colaje de DOVLECEI dulci !!
Cea mai haioasa craciunita & Un vot pentru craciunita, multumim!
Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

LA MULTI ANI, Cristina!

Sa fii sanatoasa, fericita si sa ai parte numai si numai de bucurii.
Petrecere frumoasa alaturi de ai tai!

Cu drag,


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Happy_uka pai tocmai de aia, ca sa scapi de nervi ziceam....ca stii tu cum e, cand te duci undeva cunoscand pe cineva parca altfel te trateaza (nu ca in general colegii mei si cei ai sotzului n-ar fi niste dragutzi )

Madalina tinem pumnii sa fie aleasa, si eu sigur voi vota, mai ales ca ma si uit la emisiune de obicei si nu te mai gandi tu la ce spun oamenii, pot fi atat de rai uneori incat e trist....tu gandeste-te la binele tau si al lui Irinel

Santorini distractie placuta!
constantence, mi-a trimis Aida mesaj ca sunt pe drum spre CT cica sa facem cartile nu mi-a spus in schimb pana cand stau, ca zilele astea eu nu prea pot ajunge in oras..si banuiesc a si voi sunteti cu familia, cu planurile de Craciun....dar mai vorbim cand intra si ea pe forum, dupa ce ajunge...

ce mamici frumoase si mandre am vazut ieri pupam englezoaicele noastre cu puiutii frumosi!

Nela ai facut checul minune? cum a iesit si cum l-ai adaptat tu?

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Servus fetele!

Selen, mi-a iesit asa... intr-un mare fel, sa citesc clasici in viata... Nu sunt chiar multumita, dar sa vedem cum se mai prezinta si maine. Blatul a iesit, am fost uimita de rezultat (in 3 minutele, maaama...), coloritul insa lasa un pic de dorit. Am luat colorant alimentar si blatul este roz, crema galbena si glazura fucsia, ceva de genul... Vad maine cum e la gust, ca am facut asa, o combinatie la crema de ma doare si pe mine capul.
Iti zic maine. Cel mai tare imi place glazura. Imi place culoarea.

Ce mai face Ebrusca? Ai pus poze, ca ziceai ca pui... sau mi-au scapat mie.

Ma pun sa mananc portocale, ca in fiecare seara... sunt pe aici, numai ca sunt bagata pana la cot in curatat.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

am mai pus poze, doar am uitat sa anunt
DE AICI, cateva poze noi

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput