Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *126*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Buna
Deoarece nu cred ca mai reusesc sa va scriu va doresc un Craciun fericit alaturi de cei dragi!


Monica mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009


La fel si tie Milli


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

Servus mamici si bebici, pardon copilasi mari de-acum

Eu am inceput lucrul di 17 noiembrie si-am trecut prin depresia pre si post reintoarcere si chiar si acum imi vine sa fug la micutzica mea dar e ok. Copila e super eu sunt singura care am suferit. Deocamdata e cu bunicii pe care-i avem la noi pana in ianuarie deci trai pe vatrai pt fetele mele.

Saptamana asta ne-a dat primul dintisor, papam cu poftsa fructe in rest mai strambam din nasuc. Inca papa la san de cate ori se poate si sper sa continuam asa pana dupa un an. In rest ma mulg la lucru ceea ce e cosmarul vietii mele dar ce sa fac...

aici puteti vedea cum a crescut puiutza mea. Nu sunt la zi pozele dar sunt totusi destul de recente ultimele.

Pt ca nu stiu daca o sa mai am ocazia sa intru pe net va urez de acum Craciun Fericit si sa fie Mosul generos cu voi

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)



Timi, ai niste fetite superbe

Sa aveti un craciun fericit si linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Novus,

eu am primit un ham de la primii pasi. L-am vazut si prin hypermarketuri, insa nu sunt deloc incantata de el pentru ca are bridele pre subtiri. Eu as vrea ceva (ma refer la partea cu care se "imbraca" copilul) cu bretelele alea ca la rucsac, asta de la primii pasi le are subtirele si m i se pare ca sunt incomode.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

NOVUS, noi avem un ham "mostenit"de la cumnata-miu. E de la primii pasi parca. De asta am vazut la mai multi copii in parc asta-vara. Si am mai vazut de la Chicco.

MONICA, ramasesem datoare cu un raspuns despre avocado. Eu ii fac Anei o combinatie de fructe exotice cu avocado, mango, ananas, portocala, banana (nu le pun mereu pe toate) si cereale. Ana papa cu placere


Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:

N-as putea aplica metoda aia barbara, mie nu mi-e mila atat de mult cand plange (cateodata recunosc ca ma simt enervata daca plange fara motiv aparent; e urat din partea mea, dar da, ma simt iritata daca eu fac tot posibilul si ea nu se calmeaza, asta fiindca se intampla asa rar ca nu-s obisnuita, nu prea stiu sa gestionez situatia) ci dupa ce-a plans, cand ii e fatzuca inca botzita si are lacrimi uscate de-a lungul obrajilor...atunci simt ca mor, ca innebunesc de mila! Atata timp cat traiesc eu si o sa pot, si o sa tina de mine- copilul meu NU va plange!


mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni


Ilinca, sunt convinsa ca cel putin o data ne-am enervat pe faptul ca bebe plange/se agita si nu stim ce sa-i facem ca sa se linisteasca. Simplul fapt ca il luam in brate ii face mai bine. Eu una prefer sa planga la mine in brate decat in pat.
Cand zic enervat ma refer la senzatia aia de neputinta, nu la comportament (tipat, certat si alte monstruozitati).

Revin mai tarziu ca a inceput Lena sa maraie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

BUNA SEARA FETELOR!
Am intrat scurt sa va urez CRACIUN FERICIT, un an nou SENZATIONAL. Sa fiti sanatoase, sa fiti si mai iubite. Bebitii sa creasca mari si sanatosi (ca frumosi sunt!). Sa va fie mai bine financiar la anul si sa vi se indeplineasca toate dorintele. Fetelor care vor bb2 la anul sa fie cu noroc (aici ma includ).

Va imbratisez pe toate si va multumesc ca m-ati ajutat de multe ori si ati fost alaturi de mine.
Distractie maxima intre ani!



LA MULTI ANI 2010!

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Novus,

eu am primit un ham de la primii pasi. L-am vazut si prin hypermarketuri, insa nu sunt deloc incantata de el pentru ca are bridele pre subtiri. Eu as vrea ceva (ma refer la partea cu care se "imbraca" copilul) cu bretelele alea ca la rucsac, asta de la primii pasi le are subtirele si m i se pare ca sunt incomode.


Raluca , din acesta am si eu unul dar nu mi se pare ok, parca as vrea ceva mai calitativ


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Millie, Gina Craciun fericit si voua !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Craciun fericit tuturor ce nu vor mai intra!
Am avut musafiri care au plecat ...
dar motivul lipsei mele ...a fost lipsa conexiunii la net



Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Am uitat de un raspuns pentru ramona7575: sigur exista ceva de atenuat durerea, eu cand eram insarcinata prin 10 sapt. si am mers la epilat, cosmeticiana (care nu stia ca-s gravida) m-a intrebat daca vreau sa ma faca inghinal cu ceva spray cu lidocaina, parca (sper ca bine am retinut!) cica nu mai simti durerea, dar am refuzat ca mi-era frica pt. bebe. Si nici dupa ce-am nascut n-am vrut, io-s rezistenta la epilat cu ceara, chiar imi place, sunt un pic maso

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput