Pufuleti 2010 (85) Bravo Irrinaa !!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

alexutzza, what a day! da' totusi meriti un pic de cearta:pai cum sa pleci la lupta cu birocratia fara sa papi, fara sa faci pipi unde vezi o toaleta, chiar daca nu te trece...?

Petra, tu ai nascut de ziua ta sau te-ai distrat de nu ai mai avut timp de altceva (noi)?

Cris, 35+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 4 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

neata, fetili!
facem si astazi precum fluturasii?
va ofer rapid o farfurie incarcata cu papanasi moi, si fragezi, cu frisca de-aia buna, buna, miammm, maimmm...
si fug inapoi in pat, poate mai prin un pui de , ca-n dimineata asta-s ca batuta cu parul. bag de seama c-am facut febra musculara de ieri
elefantico... dispari asa... in ceata, apoi revii in fapt de seara ... err.. noapte, pe nevazute, la schimbul III? poate nu te gasesc de acum incolo, cu cine ma mai bat eu pe capitol, a?

35+ cu bebeteo...+ 3 kg, ... -2 milioane de neuroni si... lista continua!

AMR teoretic 5 sapt., practic "cica" 3 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

La multi ani dandanaG!


ratusca_mica Eu inca nu am folosit mameloane de silicon...alea sunt necesare doar cand ai rani de la suptul incorect al copilului; conteaza mult ca atunci cand il "atasezi" pe bb la san sa cuprinda cu guritza nu numai sfarcul ci si areola dimprejur...si atunci nu mai apar crapaturi ale mameloanelor (ragade). Asta am invatat in spital si conteaza foarte mult. Pe mine ma dor un pic sfarcurile cand o pun pe Alena pt ca ma "musca", dar dupa ce suge un pic este ok.

catalutza Si la mine la ultimul eco fetitzele erau ramase in urma fata de varsta conform um cu vreo 3 saptamani, nu stiu sa zic daca la masuratorile oaselor, stomacelului sau altceva...dar s-au nascut perfect echilibrate, desi micutze sunt bine dimensionate adica nu sunt premature ci dismature (greutate mica la nastere). Stai linistita!

onitza Nu pot sa-ti spun decat ca eu dupa cezariana m-am simtit intr-adevar "operata" 1 zi in rezerva dupa 1 zi + 1 noapte la terapie intensiva (unde am dormit non-stop). Plus ca mi se dadeau tot timpul calmante (injectii) iar cand ai bb-lul langa tine parca nici nu mai simti durerea...eu cu sigurantza as alege cezariana cu rahianestezie cu dr Lutescu Ioana si a doua oara. Si anestezia a fost super...nu am avut nici o durere de cap sau ameteala dupa, doar ca a avut un efect destul de lung de vreo 6-7 ore.


Am pozat si mobila cea noua...la "trusou" o puteti vedea.


mami de Katya Natalia si Sofia Alena

album bb-lushe
odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analessya13 spune:

Neatza burtici si de la mine! Bantui si eu pe aici, nu de alta dar trebuie sa merg sa imi fac analizele de sange, ultimele. Nu am nici un chef sa ies pe vremea asta, ma gandesc ca acum dimineata e polei. O sa iau masina dar tot aia e.

Eu nu va scriu pentru ca efectiv nu am timp, de citit va citesc la cafea si seara cand ma demachiez, oricum nu pot fara voi, trebuie sa stiu ce ati mai facut, cum va mai simtiti si cum va evolueaza sarcina.

Am fost emotionata de nasterile de la noi si le felicit pe proaspetele mamici. Of Doamne, de-abia astept si eu, incerc sa nu ma gandesc ca mai am o luna. Mi-am pregatit bagajul, mi-am aranjat dulapul cu hainutze, insa in ultima vreme m-am facut o lenesa la treaba. Vad ca voi nu glumiti, sunteti tare harnicutze, pe mine ma oboseste mult primul copil, a ramas acelasi mofturos dintotdeauna si acelasi rasfatat. Cine stie cum va reactiona atunci cand va vedea ca stau cu alt bebel? Desi eu i-am vb mult de fratior ca trebuie sa vina, l-am pregatit, l-am luat la eco si in fiecare zi el sta cu capusorul pe burtica sa isi auda fratiorul.

Catalutza, te sfatuiesc sa nu mai citesti nimic de pe internet ca nu are rost mai ales ca o sa gasesti fel de fel de info horror. Asa sunt si eu, am renuntat sa mai caut detalii pe internet si o sa am incredere in dr. Eu nici nu ma mai uit pe masuratori, de la inceput am fost in urma cu 1 saptamana si acum citindu-va pe voi vad ca sunt fete cu diferente de varsta clinica si mai mari asa ca nu ma mai gandesc deloc. Dr mi-a zis ca bb se dezv bine, iar diferentele astea nu inseamna nimic pt ca sunt destul de mici.

V-ati apucat de gatit pentru Craciun? Eu nu o sa fac nimic deosebit, de fapt voi gati la fel ca in fiecare zi. Sotul vrea miel, voi mai fce si nsite fructe de mare, vad eu. Oricum, mama ne-a invitata maine seara la ea ca anul asta pe soacra nu o voi mai vedea. Va amintiti voi ca am avut probleme cu ea?! De data asta nu vreau sa mai las de la mine si sa ma ierte DD, dar nu o sa o sun sa ii transmit urari de sarbatori. Ea aseara a sunat-o pe mama sa ii ureze Craciun fericit. Asta e.

S-au trezit si barbateii. M-am pus de acord cu sotul sa vina in jur de 9 si ceva si sa ma duc atunci la laborator ca acum polei si mi-e frica atat pe jos cat si cu masina. Asa ca trebuie sa ma abtin si sa nu pap nimic pana atunci, nici macar o cafelutza.

Fetele, o zi buna, va las, sper sa va mai scriu daca reusesc daca nu ne "vedem" la citit. Va urez de pe acum Sarbatori fericite si sa nu exagerati cu manacatul mai ales cele care mai aveti un pic si nasteti. Imi amintesc eu la prima sarcina ca am nascut fix dupa masa copioasa de Revelion. L-a deranjat atat de tare pe bebe carnat-ul cu usturoi, calatabos si sarmale de nu a mai vrut sa stea inauntru dat fiind ca nici eu nu reuseam sa diger ceea ce mancasem.

O zi buna, burticoaselor

Andreea, 34 s (Edoardo) si (Alessandro, 3.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna dimineata burtici

Acum am terminat si eu de alergat dupa voi mi-am baut cafeaua .. dar .. degeaba tot imi curg ochii de somn. Azi de dimineata abia m-am trezit ..


32+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Ieri am ajuns acasa pe la 3 jumate .. aveam in cap cum ajung acasa bag somn. De unde? Am ajuns am papat .. S-a facut 4 jumate. A mai venit cineva pe la noi s-a facut 6. In sf linistita .. Am dormit 2 ore jumate. Pe la 8 jumate ma trezesc eu (stiam ca sotul a pregatit bradutul de impodobire) chitita sa fac bradutzul meu frumos .. Ei da .. Nu se poate .. mai vine cineva .. se face 10 jumate. Mancam si noi IAR .. Pe la 11 primim un tel se anunta alta vizita asta exact cand am inceput sa pun globuletele .. Vizita se lungeste pana la 1 Doameee nu se mai terminaa !! E si in sf ma apuc calumea de brad. Am terminat la 2 jumateeeeeeeeee!!!! Si moarta de somn ... Pai se putea sa nu ma si trezesc pt shushu??? Nu se putea ... M-am trezit mai mult ca niciodata .. de 3 ori .. Deci ... Sunt moarta de somn !!!!!


32+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Ce ati facut fetelor ati dat cafeaua si ati plecat?? La somn sau la smotruiala??

32+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:


La multi ani dandanaG! - nastere usoara si bebe sanatos si mancacios. POate ne mai vizitezi si pe noi si ne mai spui cum te simti

32+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Fetelor dar de miky_myka mai stiti ceva??? Daca aveti nr ei dati-i si voi un mesaj sa ne zica ce mai face .. asteptam pozici cu bebelu

32+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

buna dimineata dragi burtici!multumim de cafelute si bunatati!
ioaaaai dar ce a fost azi-noapte/......cam multe active in miez de noapte...de fapt si eu raportez noapte alba....arsuri si sot cu febra tusit transpirt....offf chiar acum de sarbatori saracul de el...beau o cafea sa imi revin si ma duc la frectie cu tuica otet
doamne fetelor ce vorbiti voi acolo de bisturiu branule seringi...etc....nu mai am cuvinte...
o zi plina de bucurii si sa va umple sufletul spiritul cel mai frumos de craciun

35+
AMR 5 sapatamani speram
poze

Mergi la inceput