Pufuleti 2010 (85) Bravo Irrinaa !!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Si app de papanasi (aviz plateea) diseara cand ajung acasa exact asta fac .. Nu am facut niciodata dar am o poftaaaaaa de vreo cateva zile de nu va vad. A da si bineinteles salata orientala .. Ooof si parca as manca si niste spaghete

32+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata fetele...

se pare ca am ratat ..a nascut irina..vreau sa ii urez si eu multa sanatate si ei si puiului...bun venit pe lume

eu nu am mai intrat ptr ca au stat copiii la calculator(au instalat un joc nou )

Andreea 30+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Salut fetele! Scuze ca nu am mai intrat dar suntem taaare ocupati. E alergatura multa cu formularul E112. Sa dea Dumnezeu sa il rezolvam pana la sfarsitul anului si in prima saptamana din 2010 sa plecam in Germania. Am facut foaaaartee multe chestii de cand nu am mai scris. Ecografii, in care ii multumesc lui Dumnezeu ca buburuza e mai bine, am fost si putin internata pentru niste investigatii suplimentare, aseara am venit, am dat telefoane peste tot, toata lumea s-a purtat impecabil cu noi, chiar ieri ne-a sunat Bianca Brad, care este o draguta, am vorbit cu un medic roman din Germania, care este si dansul extrem de dragut si a zis ca oricand sa il sunam, etc. Mai am de discutat iar cu Germania pentru cazare, de tradus niste hartii si sa incep sa ma interesez de transport. Deci... de munca. Nici nu simtim atmosfera sarbatorilor, nu am cumparat nimic, dar ne gandim ca este cel mai important sa descurcam formularul asta ca sa se nasca bebelusa cu bine in Germania si sa se faca bine, ca ierni or sa mai fie.

Am vazut ca ieri s-a mai nascut un baietel. Sa traiasca, sa se faca mare si sa fie sanatos!

Voi, toate bine? Sper ca da. Clar nu o sa am timp sa citesc din urma. Ramasesem pe la capitolul 80.


34+ Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Neata' si de la mine!!!
Voi chiar beti cafea? Sau asa ii spuneti la ceai si laptic ca sa va mai "incurajati"? Eu de felul meu sunt mare bautoare de cafea, acuma nu va inchipuiti ca beau cantitati industriale, dar cana de 250 gr. o aveam in fiecare dimineata si o savuraaaaaam cu o placere...mi se parea ca numai asa reusesc si eu sa ma trezesc si sa ma dezmeticesc ca sa ma pot apuca de lucru. Dar de cand cu sarcina...n-am mai pus picatura de cafea in gura si asa am o poftaaaa...Dar al meu sot, nu si nu...Bantuie pe aici, stanga dreapta cu cafeaua aburinda si eu cu gura punga...zice ca nici o graviduta nu bea cafea...Daca voua nu v-a interzis nimeni ma duc cu tupeu si-i zic sa-mi faca si mie una, mica, mica si slaba...altfel fac urat.

Legat de listuta aia de la spital, va spun ciudatenie. Eu una nu prea am comentat cand mi-a dat-o doctora pentru ca eram surprinsa din alt motiv. Eu am RH negativ, toata sarcina am facut analize pentru masurarea anticorpilor antiRH si cel mai probabil la nastere va trebui sa fac vaccinul ala pentru imunizare, ROGAM parca se numeste, care e destul de scump...peste 600 de lei. Am intrebat doctora in cat timp de la nastere imi trebuie ca sa stiu daca trebe sa-l achizitionez din timp, la care ea imi zice ca nu trebuie ca pe asta il au ele in spital...deci va dati seama ca la listuta de 100 de RON n-am mai comentat. Au vaccinul ala scump si n-au manusi de unica folosinta!!! Ma rog...bun si asa!

36+ cu strumfita Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Dastefa... oxitocina se gaseste daca stii pe unde sa cauti. Eu am vb cu o matusa din Sibiu si mi-a zis ca se gaseste si acolo.Inchipuieti ca m-am interesat in Elvetia si pe langa faptul ca nu ei nu folosesc aceste fiole pt nastere nici nu dau fara reteta.
Moasa mea mi-a zis ca in Germania doar 3 fiole costau 50 euro, si se plangea ca ea nu are bani pt fiecare pacienta in parte. Se astepta sa-i dau eu bani si sa-mi ia ea.

38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Apropo...de papanasi...eu ii visez din vara.
Abia astept sa vina maica-mea la mine ca o pun sa-mi faca zilnic papanasi...ca eu habar n-am



38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

DECENUELA, eu zic ca ai fost la schimbul III, deci normal ca nu mai tin bateriile. somn usor

VIKINGA, pai de ce sa faci tu bebe "mai batran " cu un an? lasa, sa vina in 2010..

LOREX, si eu bugetar, dar nu mi-au luat din bani pe nov, desi am fost in odihna vreo 3 sapt. ziceau si catalutza si gratiana 77 ca nu au cum sa ia...

MAMIDEPUIUTI, ROX Y, cred si eu ca nu va esomn. mai aveti asa de putin
Cris, 35+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 4 sapt.!!



Si eu tot bugetar(profesor - categoria aia prioritate nationala la alegeri si bataie de joc dupa [:d])
Daca nu as iubi copiii cu care lucrez pentru salariul asta as fi renuntat de mult.
IN noiembrie am lucrat 3 saptamani si in ultima am intrat in prenatal.
Deci practic nu am avut zile fara plata ca le-am lucrat in schimb mi s-au oprit din bani pentru primele 3 saptamani.
Adevarul e ca la un salariu asa mare era normal sa ne mai si ia din el.
In timp ce noua ne luau 15% magistratii primeau pe ascuns si in tacere o marire de 30%.


34+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/" target="_blank"> Poze
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

adina_bulina ma intrebam ce ati mai facut. Ma bucur ca puiuta voastra e mai bine. Ne rugam sa reusiti sa plecati cat mai repede si sa fie totul bine.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 34+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatza fetele si de la noi la o cana cu laptic si o.un fel de biscuiti cu miere si nuca si scortisoara parca nu stu, sunt traditionali grecesti si i-a facut sumnata mea ptr mine

satulica de ce nu incerci pentru Marcu cu supica de pui , stiu ca e recomandata in raceala (bine noi astia mai mari ne dregem cu o tarie ) si niste ceai de lamai da stii de care zic, ala cu lamaie intreaga lasata la macerat de aia de ii iei toate vitaminele. sa se faca bine

lorex sa traiti pun enter-uri, mie mi se par si mai lungi cu enter
Si acum zici de vitamine? ieri tocmai ce am luat o cutie noua de elevit, suna interesant pastilele tale acolo
Nasol cu sefa, sper sa nu o aud prea curand pe a mea si cel putin nu cu astfel de idei ...

onitza imi pare rau ca nu ai avut un feeling ok ieri la control , sper sa poti naste natural intr-un final

ayanna_xem Presupun ca de pret cezariana le intrebi pe cele care nasc la stat nu? ca la privat de regula sunt trecute pe lista de preturi si sti mereu cat e, iei factura etc...

roco1617 imi pare rau sa aud de peripetii in Londra mi-a fost mereu cel mai frica, mai ales ca te avertizeaza la tot pasu sa ai grija unde lasi ce lasi, la orice hotel cica sa nu lasi in camera sa nu lasi nici macar la cutia de valori la unele din ele!! pai unde sa lasi nene??? sa ai grija cum si unde lasi masina...Doamne! noi bagam mai valoroase in portbagaj si o parcam mereu in parcari securizate si o dadeam la zid cu portbagaju sa nu ne umble... Bafta la bebe azi!

andaluza66 si eu l-am intrebat luni pe dr meu daca el crede ca pot incerca totusi sa nasc natural si mi-a zis ca e prea devreme sa discutam ca asta se vede numa la 37 de sapt incolo la control sa vada oasele daca si cat s-au dilatat si cat de mare e bebe ca intro luna mai poate lua un kil si strica socotelile de naturala....so...asteapta si ei sa se poata pronunta in cunostinta de cauza.

alicredo ptr col aici iti face si control ginecologic si apasa si vede daca e moale sau nu daca e inchis sau deschis daca e lung sau scurt. De ex dr mau e capabil sa imi zica daca s-a scurtat colu de la control si vorbim de scurtari de 2-3 mm si apoi baga si eco si zice da! vezi acum are 3,1 de la 3,26 ...

haircut Sarbatori Fericite si muuult rasfatz la ai tai!

Fetele ma duc sa pap ca mor de foame, va las link ca am facut acum de dimineata poze la lururile lui bebe http://community.webshots.com/album/575199219OqUoLp?start=24 voi va uitati, eu pap si apoi citesc in continuare si normal ca o sa mai scriu mult!

34+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

DANDANAG

NASTERE USOARA!SANATATE!FERICIRE!

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 37+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput