Pufuleti 2010 (85) Bravo Irrinaa !!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

mai incearca,totusi,cu pozele,decenuela...hai sa vedem si noi pe mami langa bradut...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 37+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Mai devreme a fost o discutie legata de o lista de cumparaturi pentru spital care cuprindea printre altele si lama de bisturiu. Nu mai stiu de cine a fost deschisa discutia...vroiam sa spun ca nu cred ca a fost o eroare... si mie mi-a dat doctorita o "listuta" cu cele necesare, incepand de la manusi de unica folosinta, siringi, perfuzoare, branule, cateva feluri de medicamente si terminand cu ...lama bisturiu!!! Deja am achizitionat o parte dintre ele si m-au costat mai bine de 100 de ron...lama de bisturiu inca n-am gasit in farmacie, dar mai caut...nu de alta, dar or fi in stare aia sa foloseasca ce au in dotare...brr!!!


36+ cu strumfita Daria-Ioana


aaa deci se practica pe aici prin Moldova
si mie mi-a zis dr ca e cam 1 milion toata listuta(dar cu tonul ca n-i mare lucru)-pai la cat de prost stau cu banii o sa-i tai din cotizatia pt el

Mihaela 35+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

gata..cafelutza......dar cat dormiti dragelor..???????? glumesc...bagati somn la greu...

faza simpatica ieri, cu adrelina...conversatie:
eu: plec in oras...urmeaza operatiuea cea mai grea, incaltatul...+ ca am constatat ca tot ceea ce era imblanit nu-mi mai vine..:((

ea: hai , curaj, ia-o incet, ca nu mai ai mult
eu: auzi, dupa nastere...ti se dezumfla picioarele....dar falcile?
ea: picoarele ti se dezumfla si falcile daca ai grija ce mananci...in schimb...ti se umfla ochii in cap de la nesomn

a fost faza f f tare...

35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

gata..cafelutza......dar cat dormiti dragelor..???????? glumesc...bagati somn la greu...

faza simpatica ieri, cu adrelina...conversatie:
eu: plec in oras...urmeaza operatiuea cea mai grea, incaltatul...+ ca am constatat ca tot ceea ce era imblanit nu-mi mai vine..:((

ea: hai , curaj, ia-o incet, ca nu mai ai mult
eu: auzi, dupa nastere...ti se dezumfla picioarele....dar falcile?
ea: picoarele ti se dezumfla si falcile daca ai grija ce mananci...in schimb...ti se umfla ochii in cap de la nesomn

a fost faza f f tare...

35+ LUCA


ai mei sunt gata umflati deja...o sa fiu ca o broscuta...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 37+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

dastefanu stiu care e faza in moldova insa mie mi se pare sf....ok am inteles...sa ne facem tronsoane...hartie igienica :) ok sa luam totul de acasa ca de, nu se stie....dar frate sa=-mi cumpar bisturiu??????? sa-l punem in trusa cosmetica sau cum? il iau acasa dupa? va rog sa ma scuzati dar oricat de saraci am fi....eu nu pot procesa informatia asta

35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

dastefanu stiu care e faza in moldova insa mie mi se pare sf....ok am inteles...sa ne facem tronsoane...hartie igienica :) ok sa luam totul de acasa ca de, nu se stie....dar frate sa=-mi cumpar bisturiu??????? sa-l punem in trusa cosmetica sau cum? il iau acasa dupa? va rog sa ma scuzati dar oricat de saraci am fi....eu nu pot procesa informatia asta

35+ LUCA


eu m-am interesat la maternitate aici si mi s-a spus ca au tot ce este nevoie:medicamente,comprese,ate,lame de bisturiu,branule,solutii etc...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 37+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

fetelor vad ca suntem mai multe insomniace la ora asta

si eu tot bantui pe aici de pe la 3

decenuela pai asta cuu lama bisturiu si cu ata chirurgicala mi s-au parut cel mai sf si mie ca altfel nici restul nu-s mai normale:perfuzoare, sonda urinara, pg pt urina
m-o fi vazut pe mine mai palida , ca a om cu bani nu arat

iar chestii de astea minore gemn vata,hartie ig nici nu masteptam sa-mi treaca pe lista


Mihaela 35+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

decenuela cam devreme cafeluta-se raceste bine pana se trezesc pufoasele somnoroase

eu fug sa ma mai intind o juma de ora ,ca de adormit nu cred ca mai e cazul

Mihaela 35+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Mie de la spital mi-a spus ca am nevoie mare de oxitocina. Ca nu se mai gaseste in tara si etc etc....Si mi-am intins antenutele..si am gasit ..la Bucuresti

In legatura cu dormitu...eu inainte de burtoaie ma culcam deodata cu gainile si ma trezeam odata cu ele..si eram ca o furnicutza..dar acum....pauza somn...si mi-o lene...parca vad ca in loc sa fac treaba azi stau in pat capiata de somn.

38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Neatza fetelor matinale!
Iaka si io-s pe-aici..
M-am molipsit de la Nikole!

Vikinga, ne-a fost dor de tine!

Bubu,

Sper sa adorm la loc


30+ ....10 kile
AMR....7 de zile pana la urmatorul eco

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">album

Mergi la inceput