Pufuleti 2010 (85) Bravo Irrinaa !!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Buna seara proaspete mamici si gravidute! Suntem multe pe ultima suta de metri. Eu in sfirsit mi-am facut bagajul pt spital si am aranjat in scaunul de masina hainele bebelinei, pt scaunelul scoica am gasit un sac de fis cu fermoar ca cel pt carut dar mititel si mai fin. Tine la ploaie, zapada, umiditate si nici nu trebuie imbracata prea gros, e mai usor de manevrat cind tre sa mergi pe undeva, era si la reduceri la 6€.Pe la 37 sapt bb a coborit, la fel a fost si la celelalte 2 sarcini si totusi am nascut mai tirziu de termen.sa vedem cum o fi acum, mi-as dori sa fie in decembrie spre sfirsit, nu mai am rabdare in asteptat dupa DPN...A nins si la noi si cum aici e o raritate m-am cam fortat cu amindoi copiii pe sanie plus cu 2 ciini in cealalta mina. ma tin inca bine pe picoare:)) Conduc, is activa nu sunt semne ca e aproape sorocul doar ca da spre sfirsit chiar e spre limita puterii. Uneori:)Imi pare rau pt experientele neplacute de prin spitale ori de la dr..fruntea sus fetelor! Or sa treaca si astea. Din pacate e inca cum e in spitalele romanesti. Dar mie nu mi-e clar de ce vor totusi si dr cezariene, eu credeam ca trendul lor e dat de mamici in timp, din cauza fricii fata de nasterea naturala, din cauza lipsei unui sistem de pregatire cu inot, cursuri de respiratie si tot ce mai implica ele, ori din cauza fricii pt ca se intimplara si nasteri naturale mai uritele. Dar de ce sa vrea dr? E spaga mai mare, e deranjul mai mic? Copilasii s afie sanatosi, din pacate voi trebuie sa fiti mai barbate si sa treceti peste astea negative si se va termina curind.Noapte buna!Vikinga 38+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 2saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza...burticutzelor....

m-am trezit la shushu...si cam gata somn momentan....

m-am gandit ca mi-e putina foame si...la ora asta m-am apucat sa fac salata orientala...

cred ca sunt singurica pe aici desi nu cred ca sunt singura care face planton prin casa....

ma uit sa vad ce-ati mai scris la schimbul 2...

35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Neatza

Decenuela....nu esti singura, eu sunt de la 3 trezita pt shushu si gata cu somnu. Never pana acum nu m-am trezit asa devreme, ora mea de trezire era intre 4 si 5 jumate.

Noi suntem pe ultima suta de metri, bagajelul e aproape gata, camera bebelinei e gata....VREAU SA VINA BEBELINA! nu mai am rabdare, sper macar pana de revelion.

Eu voi naste normal, dar cu moasa nu cu dr, acesta din urma intervine doar daca sunt complicatii sau daca se face cezariana ceea ce la mine nu este cazul..sper.



38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Apropo...

Felicitari Irrinaa! Iti doresc bebe sanatos si mancacios!

Uff..cred ca sunt singura pe aici...

38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata...cum sa va las singure?...de la 2.30 incerc sa ma conving sa mai dorm......daca fac la fel si dupa ce vine bb,e clar... ...deja am papat[de plictiseala,cred],asa ca acum astept cafeluta decenuelei......

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 37+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

alexutza da..ai avut ceva de tras ieri..dar macar bine ca a fost cu folos...insa...ai grija cu delpasarile si nervii

ayanna bine ai venit in grupul burticoaselor...si, daca te incalzeste cu ceva am locuit 7 ani in piatra si sunt in buc nu de f mult timp...asa ca daca zici de cate ceva de pe acolo...as fi cat de cat in tema...

bubu f f tare bancul

lorex ce za zic..incerc sa le fac...sper sa si iasa...ca de obicei le facem la ai mei...asa ca incerc sa aduc putin moldova la bucuresti...

onitza nu mai fi supi, nu mai pune atata suflet in orice veste care nu easte asa cum ti-o doreai tu. ca te stresezi sau nu nu se rez nik. gandeste-te ca andrelina a nascut la nimereala...ca dr nu era in tara....si eu care am ac dr ca ea..risc acelasi lucru...ma rog la d-zeu sa fie ok si daca se intampla asta sa nimeresc niste oameni ok...daca imi fac prb de pe acum...la ce-mi foloseste???

andaluza ce sa zic....sunt lucruri pe care nu le putem prevedea. ..uite irina a inceput natural si a terminat cezariana...alte fete au optat de la inceput pt ceza....eu vreau naturala...eventual fara epidulara....insa...sunt constienta ca nu intotdeauna socoteala de acasa se potriveste cu cea din targ....si tre sa acceptam ceea ce e mai bine pt noi si bb....nu te mai stresa..

vikinga ne era dor de tine..mai ai asa putin...



35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

roxy ....mamidepuiuti neatza si voua.....e aproape 5...chiar ziceam ca mai las putin fetele si apoi le init la cafea....

35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

ai terminat salata orientala?

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 37+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

intre timp am fc si salata orientala..am si savurat-o...

nu-mi gasesc pozitia...ma doare intrecostal...nu stiu daca e torticolis sau mai stiu eu ce...insa ma cam chinuie de la o vreme...

acu ma apuc de cafea si-mi fac planul pt azi...
sa vad cat reusesc...

in vremurile de demult...cand balena nu traia pe langa casa omului...ma culcam la 9-10 si ma trezeam la 5-6...freh cu chef de treaba...acum...ma culc pe la 10...am trez la 2-3...si cand sa-mi incep activitatea pe la6-7...ma ia cu somn...si sunt varza in perioada in care eu ar fi trebuit sa am cea mai multa enrgie....noroc ca am scuza

fetelor am fc un bradutz...mama ce frumu e...aoleu cu pozele astea....nu ma descurc sa le postez...stateam amandoi ca prostii aseara...si ne uitam la el...mmmmm incepe sa miroasa a craciun


35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

sa-ti fie de bine salatica...
noi am impodobit bradul de mos miculas ... duminica trebuie sa il desfac deja...... ca nu mai am loc si pt el [sapt viitoare vine bb ]
parca vad ca si pe mine o sa ma ia cu somn pe la 6-7 ... desi azi m-am plimbat cateva ore si nu am mai stat[darmite dormit] in pat defel dupaamiaza...special ca sa dorm bine la noapte : am dormit de pe la 11 pana la 2.30...nu-i destul?... zici ca-s zombi...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 37+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput