Elena Udrea Ministru

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

http://brazi-craciun.ro/videos/funny-elena-basescu.html




Catastrofa totala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Credeti cu toata taria ca alegerile sunt corecte? Eu nu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

hai mai rufus nu pot sa cred ca tu crezi ca eba daca a fost votata uninominal si nu pe o lista ea chiar a fost independenta.Si-a rupt pdl-ul de la gura cota parte pentru ea si a facut pe dracu in patru sa iasa fata lui tata ca nu cumva sa faca urat taicasu ca pe multi ii zbura.Nu pot sa cred ca sunt oameni, (cu toata ca realitatea arata ca sunt si inca multi) care cred ca eba a fost independenta.Si daca ea e persoana potrivita sa ne reperezinte in Parlamentul European iar udrea, si alti multi altii de acelasi gen (si nu ma refer la masculin sau feminin ) , atunci abia astept sa-mi iau cetatenia germana.Cu tot regretul ca pentru asta trebuie obligata de legislatia de aici sa renunt la cea romana .Dar decat cu asa reprezentati mai bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui alexandrueduard

Rufus: acum serios vorbind: crezi ca daca nu era Basescu presedinte ar fi ajuns Eba acolo unde este?



Sunt aproape sigur ca nu ajungea fara el; dar asta inseamna ca nu este potrivita?
Si apoi, a fost votata nominal, nici macar pe vreo lista. Cum spuneam, democratia face legea, noi ne dam cu parerea...in nici un caz nu putem contesta ceea ce a votat un numar de oameni.
Daca nu l-am mai vrut pe Ceausescu...ca nu ne mai bateam capul cu Eba...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

O fi si ea potrivita la ceva, dar in niciun caz acolo unde este acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

LA MULTI ANI! fericiti la toata lumea.
Acum revenind la subiect as incerca sa precizez ca vad ca multi cred ca lumea are ceva cu persoana Udrea.Gresit.Nu are nimemi nimic cu femeia udrea, ci cu ministereasa udrea.Atata timp cat isi va cumpara gimi ciu din banii ei e ok, dar cand pentru asta foloseste banii mei, ai tai , alor , a comunitatii europene nu mai e ok.
E ca si cum ar veni cineva si mi-ar lua portofelul si si-ar face cumparaturi personale din banii mei, ca apoi sa spuna ca de fapt a investit pentru mine.Hai serios.Sa-si ia din banii ei ca are din ce slava domnului nu-i plang de mila, dar nu din cei platiti cu atat truda de romani care nu isi iau pentru ei platind intai darile la stat.
E usor sa stai pe banii altora.Dar macar in acest caz urmarirea cheltuielilor facute din banii acestui minister patronat de madam udrea se va face de catre cei din UE si nu cred ca madam udrea va avea tupeul sau poate ca da, sa spuna ca nu-i place de cei care o urmaresc ce face cu banii, si sa le dea cu flit.Da la tupeul ei nemasurat se poate orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy

hai mai rufus nu pot sa cred ca tu crezi ca eba daca a fost votata uninominal si nu pe o lista ea chiar a fost independenta.Si-a rupt pdl-ul de la gura cota parte pentru ea si a facut pe dracu in patru sa iasa fata lui tata ca nu cumva sa faca urat taicasu ca pe multi ii zbura.



roxy, asta-i folclor. Nu revin cu teoria legendei la romani, asa ne place noua...poate fi ceva adevar in ce spui, dar astea-s vorbe de claca, de depanat la lumina focului. E un scenariu care place unora, nu ma deranjeaza, fata asta chiar a fost votata, cu ajutor sau fara...nu mai insist, oricum daca vrei sa crezi ca Basescu s-a incruntat si prostimea a votat-o pe fie-sa, indiferent de ce spun eu, tu tot aia crezi.
Despre Udrea si parerea ta despre ea, nu mai am nimic de adaugat. E clar ca, contrar celor spuse de tine, lumea are ceva cu Udrea ca persoana, ca doar povestile care circula cu ea sunt mai vechi decat functia de ministru; cat despre continutul povestilor, n-a reusit nimeni sa treaca peste stadiul de zvon, fie ca vorbim de viata intima, fie de corectitudine. Dar, in tara in care se crede (inca) ca Ceausescu nu-i mort, e simplu sa crezi ca Udrea e amanta lui Basescu si traieste pe banul contribuabilului. Logic, nu?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

rufus buna dimineata.Nu e chiar asa de logic sau ar trebui sa fie dar nu e.Daca vorbesti asa pot spune ca vorbesti despre orice alta tara dar nu despre romania.Ori esti prea idealist si vrei sa crezi ca totul e frumos si roz ori refuzi cu incapatanare sa crezi realitatea si mai bine spui ca are cineva ceva cu lumea.
Faptul ca cei de la putere nu se imbogatesc de pe urma banului public este cel putin pueril sa crezi.La cati bani au pe mana si cum nu se face absolut nimic cu ei, dar de disprut dispar fara urma si nu se spune nimic la prostime ce se face cu acesti bani de nu mai sunt, nu te indreptateste nu(?) sa vezi ca cei de la putere isi sporesc averea pe zi ce trece si nu din castig la loto peste noapte sau din o matusa decedata recent...cel putin nu la toti.
Dar toate astea sunt greu de digerat si mai bine consideri ca nimic nu e adevarat ca lume e rea si spune verzi si uscate pe seama celor curati si neintinati de la putere.
Toti raman fara bani, se dau afara in draci , dar presedentia isi umfla fondurile de protocol , iar nu e nimic...las ca e de unde, fii sigur ca nu si-a adus de acasa basescu banii.Lasa noi astia facem joc de glezne si ciocu mic , ca doar numa competentii razbat si sunt alesi de popor.

Iar faptul ca totusi crezi ca eba a fost aleasa de popor pentru cat de capabila si luminata e...no comment.
O fi folclor dar totusi e fumu gros a naibii ca sa nu fie si foc.

oricum nu mai conteaza ce dezbatem noi aici, stai linistit si toti ceilalti cel ales e in siguranta nu il ia nimeni de acolo, il aveti la conducere, sper doar ca va face si altceva decat sa faca showuri la tv, si mai ales la otv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Rufus, europarlamentara lui tata a ajuns acolo deoarece a fost pusa in miscare masinaria de partid, s-au primit ordine de la centru ca sa se voteze Eba, un procent a fost asigurat inca inainte de a incepe votul, a fost scandalul mare si tu vrei sa zici ca nu stii nimic? Nu tii minte de telefoanele date de ziaristi in care nu stiu care presedinti de filiale raportau sa traiti (bine), atat la suta dintre oameni o voteaza pe Eba? N-am eu timp, ca as cauta de zor linkuri sa te lumineze. Imi amintesc ca avusesem discutii cu Xeno in care ii spuneam ca nu e corect ce se intampla si ca e furt de voturi...la care el zicea ca nu se poate pedepsi penal, deoarece tot din PD-L plecau voturile. Ma rog...ar fi de analizat, cel putin din punct de vedere etic.
Iar cu Udrea, deja e relatie pe fata, unde e Baselu acolo hop si ea, daca urmaresti putin fara ochelari declaratiile ei, atitudinea je m'en fiche etc, o sa iti dai seama de ce a numit-o pe ea in guvern....ca alta mai buna nu gasea, normal. Nici cei din partid n-o mai inghit, dar e bine ca a pus-o, asa, privind retrospectiv, exista o sansa ca partidul asta sa se duca dracului. Si vreau sa fie votat Prigoana jr si altii ca el, sa fiu sigura.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

da ingrid , numa ca pana sa se duca dracu partidu asta s-ar putea sa ne ducem noi, avem sanse mai mari, pentru ca ei cu adevarat traiesc si vor trai bine...iar cu sustinatorii asa infocati care nici macar ce e evident si pe fata nu mai vad, putine sanse sa se duca, orice ar face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ingrid, roxy...amestecati realul cu povestea, ca sa concepeti o teorie pe care sa o prezentati ca sigura.
Eu nu gandesc asa.
Da, este probabil ca Udrea a fost promovata de Basescu si ca exista acolo datorita lui, dar mi-e sila sa aud ca au si o relatie intima, ca asa-i la moda sa se presupuna sau asa "se aude"; este o grosolanie care jigneste ambele personaje, inclusiv familiile lor, este o atitudine nebarbateasca (pentru masculi) si de tip mahala (pentru doamne).
Ca guvernantii nostri o comit pe banii nostri iar este credibil, dar sa afirmi cu tarie ca Udrea e excroaca, pentru ca o comisie de papagali condusa de Orban (cel care loveste un copil cu masina si fuge de acolo) se incapataneaza sa constate, este un SF garantat.
Iar Eba o fi primit ajutor...e posibil, dar masinaria de partid n-a votat in locul oamenilor si nici ziaristii nu-s usi de biserica, ca sa ma iau eu dupa presupunerile lor; important ar fi de dovedit vreo frauda...dar n-am auzit. In schimb aud multe barfe de carciuma.

Eu, unul, nu prea "cumpar" pvesti, decat d-alea pentru Ana, care are 4 ani; n-a reusit nimeni, pana acum, sa-i dovedeasca pe cei care fura in vazul lumii, la lumina zilei, si o sa stau sa ma gandesc cum o face Udrea in pat cu Basescu sau ce s-o fi intamplat in cabine de a iesit Eba europarlamentar.
Dar, daca voua vi se par evidente aceste lucruri, asa sa fie!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput