Pufuleti 2010 (84) Bravo Irrinaa !!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

salut cu respect si onor schimbul III!
sunt doar in vizita, la un pahar (500 ml) de lapte si biscuiti cu rom glazurati cu zahar, da tot ma bag in seama, ca musca-n... stiti voi!

evyme, pe unde umblasi? viziteaza si tu mai des burtile, ca in ritmul in care am luat-o, intr-o luna bag seama ca om fi toate la scutece...

Vi4i, tu esti sadica cu fetele... pai asa, nene? mai bine recomanzi siecs in pozitia aia, decat spalat pe jos! avantajele sunt... mult innobilate, si macar nu ramai cu gura amara daca nu il impresioneaza pe bebe.

cristies, bre! si tu esti din aia de vine Craciunul cu facaletul si toate trebuie sa straluceasca? toata viata mea o sa JOS PALARIA! in fata celor ca tine. adevaratele femei! si sa stii ca pt tine, special, cu portocale va fi "the desert" pe cand oi catadicsi sa ridic burtoiul din pat!

sper ca Mcrissa e bine, si ca "no news it's good news!"

arwen92, dorim o noua zi in care sa fii intoarsa de data asta spre partea buna, si sa mearga toate ca unse cu ulei de masline. sau jeleu de caise. sau piftie de curcan. sau piure de banane. la tine sa treaca supi!

haircut, pai cauciucuri, frate? si barbatul ala, ce face? noi avem invoire numai la shopping specific zilele astea... pt noi, pt bebe, si... pt taticii care merita. atat! musai cu paauze lungi si dese, cheia marilor succes"uri"! serios, daca e neaparat, papa no-spa preventiv, ca nu "e" bune durerile astea, mai ales cand te apuca in mall...

lucia2000... tre sa vad soseta aia musai. pe mine ma tin treaza multe, da o soseta... n-am experimentat pana acum! vezi, cat traieste omul, invata!

Nik0le.... ganduri? pune aici pe tapet, ca rezolva burtoasele tot! si... cu depresia, nu ai voie. cand am iesit din butoi, l-am umplut cu varza murata a soacrei, l-am inchis rapid, am sigilat, si l-am ascuns. asa ca... n-ai unde. si chiar daca il gasesti, miroase "cah". da varza e buna, ca pap eu in fiecare zi . am primit unda verde si de la dr. atata vreme cat nu ma umflu. asa ca profit acum, pana nasc, ca apoi.. sugus muraturi, daca lui bebeteo n-o sa-i placa "picklesurile". dulce, si haaaaiii sa fim hai, si sa facem ca fluturasii. tot timpul noaptea toate par mai negre, dar (daca dormi) e un sfetnic bun! mergem impreuna la somnic?

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Eu tot pe aici, n-am somn de nicio culoare (era sa scriu de nicioculoare, din exces de zel cred, ca daca "nici o" se scrie corect gramatical legat mai nou, de ce sa nu-l leg de tot ), in schimb am contractii dureroase. Nici nu stiu ce sa fac, e prea devreme sa iau medicamentul meu obisnuit, ma tenteaza tare un diazepam, dar abia am luat unul alaltaieri si mi se pare cam repede sa mai iau inca unul. Dar wtf, o viata are omul... Unde mai pui ca face bine si la depresie...

Nico de Isabela si 32+ cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

plateea io cred ca mai stau, ca intai tre' sa iau diazepamul ala si pe urma tre' sa astept sa-si faca efectul. Cata energie ai la ora asta mica...

Nico de Isabela si 32+ cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

plateea, am uitat sa-ti zic, am trecut repede peste ce bunatati i-ai insirat lui arwen ca sa nu sufar prea tare, dar mi-a fost imposibil sa depasesc momentul cu varza murata... Am si eu un borcan pe balcon, dar nu stiu de ce varza mea e mai mult sarata decat acra, nu prea ma satisface...

Nico de Isabela si 32+ cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

mariucasara, m-am logat nitel pe mailul comun si te-am vazut online, esti treaza la ora asta?

Nico de Isabela si 32+ cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Cred ca n-o sa ma creada nimeni ca nu vanez a doua steluta, desi marturisesc ca o sa ma bucur si eu cand o s-o primesc, dar chiar nu pot sa dorm si astept sa-si faca efectul diazepamul ala. Din pacate mai aveam doar o jumatate de pastila in casa, daca nu-si face efectul am incurcat-o, ca altceva n-am ce sa mai iau acum...

Nico de Isabela si 32+ cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetele...

pai dati-o incolo de treaba, voi stati la barfa asa pe uscat?

hai ca pun io de .... doriti si altceva? ...

35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

A, plateea, am ramas datoare cu un raspuns, din pacate nu pot sa pun pe tapet problema, nu doar pentru ca e foarte personala, ci pentru ca forumul asta e citit si de persoana (sau posibil persoanele) implicate, care-mi cunosc identitatea. Multumesc oricum pentru incurajare si pentru gandul bun, o sa supravietuiesc.

Nico de Isabela si 32+ cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

decenuela mmm, multumim pentru cafea, miroase asa frumos! M-ai incurajat cand ai spus buna dimineata, nu mai e mult pana se face zi, nu?

Nico de Isabela si 32+ cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

scuze pt inactivitatea mea de ieri... dar de citit v-am citit....si mi=am propus sa va raspund dimineata

maaaare greseala deoarece..cum stit bine neuronul....e praf.

in primul rand, pe langa faptul ca traiesc alaturi de laptopul asta nenorocit ultimile lui zvacniri....ieri a inceput prin a-i muri acumulatorul...si pana seara cand mi s-a adus un altul...am stat pe uscat....dar am facutcuratenie....asa usurel....dar cum spunea cristies...ma simt muuuult mai bine...

harnicutz...incearca la targul de masini cauciucuri am inteles ca acolo sunt mai ieftine..

irinaa.....nastere usoara....ne gandim la tine..

aoleu cine mai era in spital?...mcrissa? si mai cine.... doamne nu-i placut de sarbatori...dar daca bb astia nebuni nu mai au rabdare .... si eu cand va spuneam acu cateva luni ca facusem o statistica la burticile mai mari de la alte odisei si observasem ca de la 35 sapt.....go.....ziceati ca-s zuzu.

a...in sf am mancat sorici...mi-a cumparat cineva de la hala traian... nu-i ca ala de la mama dar merge.... azi m-as duce lipa , lipa... sa iau matze sa fac carnate si cataborsi..( la noi se zice chishca)... si ultimile maruntisuri...

fetele...cine stie...ca io am uitat de cand am facut...un fel de tort diplomat...sau ma rog de portocale....as face de craciun...stiu ca era usurel si vreau sa bag muuuuulte fructe.

aseara am fc bunatati....mi-au mai ramas....si pt voi....clatite, umplute cu nutela + nuca macinata + felitze de banane....


scuze, nu sunt coerenta..dar e tot ce mi-am adus aminte....

35+ LUCA

Mergi la inceput