Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *32*
Raspunsuri - Pagina 20
NelaM spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui liliac1 Ai sa vezi ca Doamne-Doamne ne vede pe toti. Si noi am "muncit" vreun an sa o avem pe Andra si am bagat la medicamentatie de nici nu le mai tineam contul...si n-a fost prin fiv dar pe-aproape. Oricum, a fost "asistat". Si tot timpul am spus ca vrem 2 copilasi dar stiind prin ce-am trecut ne era greu sa ne incumetam sa purcedem la drum. Si uite ca s-a intamplat cand nu se punea problema de inca un copil iar acum il avem pe Radulescu. In sfarsit suntem impliniti Si eu cred in minuni! |
Foarte frumos!


SARBATORI FERICITE!_


Nela, mamica de
Ana nazdravana (19.09.09)

monikus spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui NelaM Uite ca vine si Monikus cu placintica... sper sa o mai apuc, ca mi se cam face somnic un pic. ![]() SARBATORI FERICITE!_ ![]() ![]() Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)![]() ![]() ![]() |
Hai ca am fost rapida. Nu te-am lasat sa astepti mult.

De nume englezesti habar n-am. Poate un google ceva
Monica, mami fericita de
Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
POZE BOTEZ
pentru prima data in asteptarea lui
in trei
Fragutza spune:
Liliacule, eu tre sa-mi conving sotul pt inca o incercare ca saracu' a fost marcat de toate complicatiile ce au aparut la mine.
Noi mereu facem misto si zicem ca eu nu raman gravida decat in grup
, cu ginecolog, embriolog, anestezist, echografist, specialist in fiv, si evident o mana de ajutor
de la sotz.
de Natalia (03.09.09)
NelaM spune:
Da da, am cititara tot tot. Uite ce frumos si ordonat ai scris. Bravo! 
M-am uitat iar pe pozele de la botez, ce semeni cu mama ta! 


SARBATORI FERICITE!_

Nela, mamica de
Ana nazdravana (19.09.09)


liliac1 spune:
Nela sa te pup eu pe tine si pe margelata
Auzi, daca te mai intlnesti cu pestisorul ala de aur...intreaba-l daca s-a saturat, si daca nu, trimite-l te rog frumos si la mine. Ca sa schimbam peisajul si sa nu se plictiseasca, spune-i ca eu i-l ofer pe cel drept (sanul). Am pompat de la el 100 ml si tot mai este ohohoooo, si ma doare si grasu' mic vaccinat nu vrea nici sa-l miroase, darmite sa tzoncaneasca.
Liliana,
Andra-Maria (29.09.2003) &
Radu-Mihai (21.10.2009)
Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
D'ale Andrei
4mykids spune:
ioi uka ce fain e tortul...cred ca e si delicios;
Nela, mi-am adus aminte, intri in blugi dinainte de sarcina???????vreau si euuuuuuuu...doamne si cat mai am!!!!!!!!!
felicitari, la Iulia mi-am revenit repede dar acu, vad ca nici o sansa;
Monikus, de acceptat vad ca le accepta doar ca nu stie inca procesul de masticatie , dar ajungem noi si acolo;
Selen, si mie de asta mi-e frica si asa e ciufuta la lapte, biberoane etc, acu sper ca suntem pe drumul cewl bun, la sesiunea de alpatat erau doua mamici cu bebei peste 6 luni si amandoua aveau niste probleme cu acceptatul alimentelor de numa, si ma pus pe ganduri, ma gandesc ca rau nu are ce sa-i faca, si cu iulia tot la 3,5 luni am inceput si uite ce frumusete a iesit
;
Liliac , cu scuzele de rigoare ,(cum am putut uita?) va spunem si noi 
sa cresteti mari si sanatosi si la cat mai multe lunite,o pupam cu drag pe Andra care mie imi e tare draga
si pe mami ..
liliac1 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ralucapaun Liliacule, eu tre sa-mi conving sotul pt inca o incercare ca saracu' a fost marcat de toate complicatiile ce au aparut la mine. Noi mereu facem misto si zicem ca eu nu raman gravida decat in grup de Natalia (03.09.09) |
Pai sa-l trimiti sa se intalneasca cu al meu si sa faca o sedinta de grup: ma numesc X si nevasta-mea a ramas gravida dupa xyz tratament. De n'shpe luni de zile nici nu vreau sa mai aud de
, sunt fericit asa
Si pot continua la tema mult si bine. Si in cele din urma o sa-l convinga pe-al tau sot sa bage flotari ca treaba merge unsa dup-aia. Parol!
Liliana,
Andra-Maria (29.09.2003) &
Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
D'ale Andrei
NelaM spune:
Ce figura esti, Liliana! 
Gata, ii fac tzusti la pestisor sa vina si la tine.
Pupam frumosul pisicher, cu zambetul ala de milioane, sa ii revina apetitul.
Ana a luat f putin in greutate dupa vaccin.
Acuma chiar ca ma pun si eu la somnic.
V-am pupat! 

SARBATORI FERICITE!_

Nela, mamica de
Ana nazdravana (19.09.09)


4mykids spune:


si celorlati sarbatoriti de azi , sa cresteti frumos si sa fiti sanatosi;
Nela, io as juca la lotto , auzi tu alaptat pestisor de aur , eu cred ca te paste vreun noroc pe undeva...
Vreau sa vad si eu pozele lui Monis , ca nu stiu unde sa ma uit
;
Am uitat sa va zic , a nascut aseara fata mea vitrega, doi baietei, in 24 seara au slujba la biserica pentru ei
,va multumesc tuturor pentru cuvintele calde sunteti nemaipomenite
;
Gata cu supararile sa ne inveselim acum ca doar vine Craciunul, deja i simt mirosul...
