Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *32*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Ai sa vezi ca Doamne-Doamne ne vede pe toti. Si noi am "muncit" vreun an sa o avem pe Andra si am bagat la medicamentatie de nici nu le mai tineam contul...si n-a fost prin fiv dar pe-aproape. Oricum, a fost "asistat". Si tot timpul am spus ca vrem 2 copilasi dar stiind prin ce-am trecut ne era greu sa ne incumetam sa purcedem la drum. Si uite ca s-a intamplat cand nu se punea problema de inca un copil iar acum il avem pe Radulescu. In sfarsit suntem impliniti Si eu cred in minuni!

Foarte frumos!


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Uite ca vine si Monikus cu placintica... sper sa o mai apuc, ca mi se cam face somnic un pic.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Hai ca am fost rapida. Nu te-am lasat sa astepti mult.

De nume englezesti habar n-am. Poate un google ceva.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
POZE BOTEZ
pentru prima data in asteptarea lui in trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Liliacule, eu tre sa-mi conving sotul pt inca o incercare ca saracu' a fost marcat de toate complicatiile ce au aparut la mine.

Noi mereu facem misto si zicem ca eu nu raman gravida decat in grup, cu ginecolog, embriolog, anestezist, echografist, specialist in fiv, si evident o mana de ajutor de la sotz.


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Da da, am cititara tot tot. Uite ce frumos si ordonat ai scris. Bravo!
M-am uitat iar pe pozele de la botez, ce semeni cu mama ta!


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Nela sa te pup eu pe tine si pe margelata Auzi, daca te mai intlnesti cu pestisorul ala de aur...intreaba-l daca s-a saturat, si daca nu, trimite-l te rog frumos si la mine. Ca sa schimbam peisajul si sa nu se plictiseasca, spune-i ca eu i-l ofer pe cel drept (sanul). Am pompat de la el 100 ml si tot mai este ohohoooo, si ma doare si grasu' mic vaccinat nu vrea nici sa-l miroase, darmite sa tzoncaneasca.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Uka, ce tort fain

Parul ma fascineaza..nu e comestibil, asa-i?


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

ioi uka ce fain e tortul...cred ca e si delicios;

Nela, mi-am adus aminte, intri in blugi dinainte de sarcina???????vreau si euuuuuuuu...doamne si cat mai am!!!!!!!!!felicitari, la Iulia mi-am revenit repede dar acu, vad ca nici o sansa;

Monikus, de acceptat vad ca le accepta doar ca nu stie inca procesul de masticatie , dar ajungem noi si acolo;

Selen, si mie de asta mi-e frica si asa e ciufuta la lapte, biberoane etc, acu sper ca suntem pe drumul cewl bun, la sesiunea de alpatat erau doua mamici cu bebei peste 6 luni si amandoua aveau niste probleme cu acceptatul alimentelor de numa, si ma pus pe ganduri, ma gandesc ca rau nu are ce sa-i faca, si cu iulia tot la 3,5 luni am inceput si uite ce frumusete a iesit ;

Liliac , cu scuzele de rigoare ,(cum am putut uita?) va spunem si noi sa cresteti mari si sanatosi si la cat mai multe lunite,o pupam cu drag pe Andra care mie imi e tare draga si pe mami ..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Liliacule, eu tre sa-mi conving sotul pt inca o incercare ca saracu' a fost marcat de toate complicatiile ce au aparut la mine.

Noi mereu facem misto si zicem ca eu nu raman gravida decat in grup, cu ginecolog, embriolog, anestezist, echografist, specialist in fiv, si evident o mana de ajutor de la sotz.


de Natalia (03.09.09)


Pai sa-l trimiti sa se intalneasca cu al meu si sa faca o sedinta de grup: ma numesc X si nevasta-mea a ramas gravida dupa xyz tratament. De n'shpe luni de zile nici nu vreau sa mai aud de , sunt fericit asa
Si pot continua la tema mult si bine. Si in cele din urma o sa-l convinga pe-al tau sot sa bage flotari ca treaba merge unsa dup-aia. Parol!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Ce figura esti, Liliana!
Gata, ii fac tzusti la pestisor sa vina si la tine.
Pupam frumosul pisicher, cu zambetul ala de milioane, sa ii revina apetitul.
Ana a luat f putin in greutate dupa vaccin.

Acuma chiar ca ma pun si eu la somnic.
V-am pupat!



SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

si celorlati sarbatoriti de azi , sa cresteti frumos si sa fiti sanatosi;

Nela, io as juca la lotto , auzi tu alaptat pestisor de aur , eu cred ca te paste vreun noroc pe undeva...

Vreau sa vad si eu pozele lui Monis , ca nu stiu unde sa ma uit;

Am uitat sa va zic , a nascut aseara fata mea vitrega, doi baietei, in 24 seara au slujba la biserica pentru ei ,va multumesc tuturor pentru cuvintele calde sunteti nemaipomenite;

Gata cu supararile sa ne inveselim acum ca doar vine Craciunul, deja i simt mirosul...

Mergi la inceput