*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (257)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Da, a facut. Moderata. In prima zi.
Poate se va gasi cineva sa traga si cu tunul, eu de a doua zi l-am scos afara, o dr infectionist a zis ca e exagerat sa tii copilul in casa 2 saptamani. Era foarte cald atunci pentru perioada aceea si Mihai a fost in toate zilele in gradina. Si e contagios doar pana se usuca toate crustele, nu pana cad.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

2 saptamani de stat in casa??? Si eu as zice ca se refera la lipsa de colectivitate, NU cloceala in casa. Oricum, eu daca ar fi sa stau in casa 2 sapatamani, cred ca dupa maixm 3-4 zile, m-as sinucide.
asa ca Alexandrina, fara tun azi.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Ioana, sarumana pentru reteta
Eu am facut turtitele dupa cartea de bucate, tot ceva in genul asta era reteta. In prima zi erau acceptabil de tari, azi deja m-a prins soacra cu ce betoane am putut presta . Daca mai rezista o saptamana poate se moaie, cel putin asa zice o alta reteta. Le-am lasat la aer caldut, caci la rece ma indoiesc ca se mai imblanzeste betonul.
Imi place reteta ta, cu 2 oo + 1 galbenus, caci ramane albusul numai bun pentru ornat turtitele

Si la Cristi varicela a debutat cu un pui de febra, putin peste 38 seara si niste pete rosiatice. A doua zi pe la pranz deja aparea prima pustula, pe abdomen intr-adevar. Era in miezul verii, mai cald afara decat in casa, asa ca a avut liber la zburdat prin curte, dar nu stat cu pielea la soare. Indicatiile se refera la statul la caldura, nu neaparat in casa. Frigul poate sa dea un val nou de eruptie si sa lungeasca mult boala.
Grija mare in urmatoarea luna de zile, varicela ii lasa cu imunitatea fff slabita, trebuie paziti de alte boli.
Eu i-am facut si baita, dus de fapt, cu fff putin sapun si cu multa blandete.
Sanatate multa!

Eu sunt cu lista si pixul dupa mine prin casa, imi uit de la mana pana la gura ce mai trebuie sa fac. Avem multe in per urmatoare, maine ziua lui Cristi, in ajun vin bunicii si sora-mea la masa, sa-l asteptam pe Mosul si sa-l mai sarbatorim o data pe Cristian-bakugan-nazdravan... La cate am pe cap (si pe lista!), am toate sansele sa raman fara mancare de Craciun sau fara cadou pentru vreunul din invitati .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

La multi ani Sorana,Tudor si Mihai! sa aveti parte de tot ce e mai bun!

Am vazut si eu poze de copii minunatiMa relaxez de/a dreptul uitandu/ma la poze cu serbari si aniversari de copilasi.
Doar azi si maine mai merge si Andreea la gradi apoi gata pana in 4 ian.Azi de dimineatza nu prea vroia sa mai mearga ,am lasat/o in pace si pe la 8 jumate deja ma intreba ca nu mai mergem odata la gradi?
Satele sunt frumoase,se vede ca s/a muncit la ele nu gluma,va admir pentru talent si rabdare pe toate!
M/am lamurit si eu cu varicela asta ..deci e contagioasa pana se usuca bubitele...deci sanse sa petrecem cu prietenii nostri de revelion am avea ca celui mic deja i s/au uscat de pe fata...si pana la rev mai este mai mult de o saptamana.....

Bebele meu imi face in continuare nopti albe..se pare ca ii rasar dintisorii de sus...pana de anul nou cred ca o sa aiba 4 dinti de toti.E un mare nazdravan,deja se tine de pat si sta binisor in picioare, invatat sa se dea jos din pat in picioruse..cateodata mai cade si in fundulet,dar exerseaza .L/am pus de vreo 5 zile in premergator si da ture prin casa dupa noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Termenul de anuntare a rezultatelor este 23 decembrie ora 11, daca imi aduc aminte corect.
Deja am toate grilele cu exceptia lui Madau si a subsemnatei, dar le execut acum.
Cred ca maine se pot anunta rezultatele.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

La noi febra cam urca, ce-i drept pana in max admis de 39,4, hmmmm cine stie ce-o fi.

Stiam si eu ca trebuie tinuti la cald, ca frigul reactiveaza eruptia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Lavi solstitiul e pe 22, mai ai o zi de asteptat ca ziua sa inceapa sa se mareasca. Hai ca si iarna are partile ei bune, ne dam pe derdelus, ne batem cu zapada. Fiecare anotimp cu frumusetea lui.

Ioana wow, sa faca temperatura asa mare la varicela?

Mihai de Alexandrina la multi ani, sa cresti baiat mare si frumos si s-o faci fericita pe mami!

La multi ani si pentru micuta domnisoara, Sorana, sa-ti dea Domnul tot ce-ti doresc parintii!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Feli Observatorului Astronomic dn Bucuresti zice ca anul asta solstiul pica azi
http://www.astro-urseanu.ro/solstitiul_iarna.html

Deci de maine creste ziua

Frumusetea iernii am simtit-o pana acum cativa ani, mai nou m-am instrainat de ea.

Meems frumoase pozele cu Rianna, sa va traiasca si sa fiti fericiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Foarte pe scurt ca-s bolnava moarta, si abia m-am ridicat din pat....vreau si eu grila pt jurizare

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Le-am gasit...le-am trimis...spor la calculat!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput