*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (257)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Gata, m-am lamurit: http://www.astronomy.ro/blog/echinoctiu-si-solstitiu_1208.html

Stiam de 22 decembrie, deoarece in 1989 atunci a cazut solstitiul. Credeam ca e data fixa.

Oricum e bine de stiut.

Madau sanatate, sper ca pana la Craciun sa te simti mai bine. Cine sta cu Miruna?

Catutza ca tot intrebai ce face Ilinca (multumim, in general bine), uite acum e suparata ca e posibil sa nu mai vina Mosu la ea, ca a "comis-o" - s-a tinut de pipi, deoarece nu voia sa lase joaca, pana nu s-a mai putut. Si doar am intrebat, dar mi-a zis ca nu. Adevarul e ca era ocupata cu o esarfa. Mai adineaori imi zicea: "lasa, sa se duca Mosu la alti copii, ca eu am destule jucarii. O sa-mi imaginez ca am casa de marcat"

Ps: am vazut pozele de la zapada, cred ca i-a placut mult Biei sa mearga cu sania. Noi facem deocamdata o pauza ca e cam prea frig. Pe mine ma doare deja gatul.
Sper ca anul acesta sa spargem "traditia" ultimilor 2 ani, cand Ilinca a avut faringita

Intrebare: daca in loc de scaun de masina, iau numai inaltatorul, e ok dpv al normelor UE? Nu primesc amenda, ca doar are centura copilul, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Eu stiu ca e ok. Noi prin oras mergem numai cu centura. Doar la drum lung pun scaunul de masina, sa poata dormi in el.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

inaltatorul e suficient, dar nu la fel de comod.

scaunul meu se desface, i-am pus doar inaltatorul, dar nu i-a placut
"nu-mi sta capul, imi pica!"



Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite
Ce sa agatam singurei in pomul de iarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Dragelor si dragilor, Biroul Electoral Central doresete sa anunte centralizarea rezultatelor de la toate sectiile de votare. rezultatele au fost transmise spre confirmare, via e/mail catre toti membrii juriului, adica Curtea Cocntitutionala. Astept confirmarea rezultatelor si voi afisa clasamentul.
In ceea ce priveste derularea scrutinului, din calitatea mea de presedinte pot afirma ca s-a derulat corect, in liniste, fara mari miscari sociale, cu o singura contestatie, respinsa tacit.
Toti concurentii au fost fair play.
Membrii juriului su decis, prin declararea tuturor participantilor ca fiind eligibili, atat figurine din coca cat si prefabricate. dat fiind ca s-a facut o exceptie cu figurinele prefabircate s-a repetat exceptia si pentru cele din coca.
De indata de vi primi confirmarea membrilor juriului cu privire la punctaje voi afisa rezultatele.
Dupa anunt membrii juriului sunt invitati sa isi posteze impresiile personale, experienta traita pe acest forum.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Scuzati greselile de scriere dar sunt venita de la 7 ca sa fac punctajele.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:



Ioana cum e fata?

Madau cum te simti?

Lavi ti-ai respectat dead-line-ul?


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Helllouuuuuuuuuuuuu
'neata, cam somnoroasa lumea pe-aici.
(DESIGUR, AM INCEPUT POSTAREA acu o ora)

cristina, poate reusesc azi ceva cu html ul, dar am lipsit o zi de la serv si am maldare.

si mie mi-au placut satele, eu am unul favorit (desigur, exceptandu-l pe al meu )

asa, si cu urarile ramase in urma -
la multi ani!
tudor de leea
mihai de alexandrina
sorana de soanso

si urarile pt azi:
la multi ani! cristi de maria_alexia
la multi ani! victor de ile!


Mama... peste trei copii schimbam subforumul


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, margelute si chestiute

MARGELUTE NOI_NOUTE DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Guten morgen!

Cristi cel mult-iubitor de masinute si bakugani, sa fii sanatos, voios, fericit si iubit de tot familionul tau drag si sa le aduci numai bucurii! Maria draga, sa-ti traiasca baiatul si sa-l paleasca pofta de mancare!

Victoras, la muulti ani plini de bucurii si voiosenie, santate si noroc! Ilenuta, sa-ti traiaca baiatul cel mare!

Mitzo, maaaama, ce presedinta de juriu seriosa! Cum ti-ai luat tu din somnul tau cel sfant ca sa ne jurizezi! Aplauze, va rugam!

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Ups, am omis sa felicit.
Eram aproape convinsa ca Cristian s-a nascut in Ajun. Am o scuza, cam subtire ce-i drept: eram in spital atunci.

Mami draga sa-ti creasca feciorul mare si sa fie intelept in toate cele!

Ilenutza sanatate si multe bucurii langa ai tai copii!

Corap


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

are febra mare, nici vb de varicela, zice ca o doare gatul si o cred, e clar rosu in gat.
revin

Mergi la inceput