Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Buna fetelor

Se vede forumul foarte prost dar asta e. Suntam si noi pe aici. Nu prea am fost incantati de zapada, prea mare reactie nu e dar asa e el nu prea il entuziasmeaza lucrurile. Sa vedem cand o fi mai mare zapada.

Am inceput sa ma gandesc la meniul de Craciun. Idei ceva?

pupici ca s-a sculat, evident...cand ziceam si eu ca am putin timp



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Azi l-am avut colegut de birou pe Andrei L-am luat cu mine de dimineata de la 8 cand m-am dus la birou, la 11 urmand sa fie serbarea de Craciun. I-am dat de lucru, i-am facut planse sa coloreze, mi-a facut inventarul la pixuri si carioci si hartii si postit-uri. Mi-a mazgalit biroul, am dat o tura si a mazgalit si pe la altii. In concluzie, ii place la birou si vrea si data viitoare
Petrecerea a fost simpatica, cu multi animatori, baloane, cantece, jocuri, pictat pe fatza. concursuri. Si binenteles Mos Craciun, care a fost asa dragut ca l-a chemat primul-primul chiar pe Andrei.
Aveam in plan sa vina si Raducu, dar zapada ne-a dat planurile peste cap.

Beleane, super pozele cu ele doua sub brad, sunt asa frumoase!
Iar costumasul de dans cu negru si verdele acela crud imi place f.f.f. mult.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alysh daaa, sincron iar!! Chiar te strigasem dincolo la cealaltaa odisee, vad ca nu ai mai dat pe acolo!
Socrate eu nu fac nimic de Craciun. Frate, la cat stau in bucatarie si cate vase spal, ar fi culmea sa ma apuc de sarmale si cozonaci...cu Mirci printre picioare. Abia am reusit sa fac nitel curat, de okii soacrei. Dar gata, sunt terminata.
Mancam in vizita si luam si la pachet

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 21+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Belle ce fete frumoase ai! Sa va traiasca! Ia spune, celei mici i-au iesit dintii si celei mari i-au cazut? Si i-au pasat una alteia?

Cine e cea mai nebuna woama? Stau cu bagajele facute desi toate drumurile sunt inchise spre Galati!!? Nici nu am curaj sa plec, nici n-am chef sa stau anyway...

Azi am facut o prostie colosala, da' colosala! Dupa papa de pranz la care Robert a papt superb brocoli cashcalit in unt si cu o bucata buna de somon...mai da' trebuia sa-l fi vazut cum baga buchetele de brocoli in gura, am zis sa-i dau ceva dulce ca si mie imi palce ceva dulce dupa ceva mai greu asa. Si i-am dat 2 bucatele minuscute de cioco kinder (era a lui, primita de la Mos Neculae, na!) ca aia are doar un strat fin de cioco restul lapte sau ma rog, crema alba. Ei bine...nu-i mai dau cioco ever! Sau nu cat il mai culc eu! O ora jumate a topait in pat, a ras, vorbit, m-a capiat, el care adormea rapid, mai ales ca-i dadeam si tzitzi-somniferul lui. Ii spuneam sa puna capul jos, il punea apoi fix in picioare. A fost ceva... fain, de vis.

Va pup... merg sa stau pe bagaje!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008



Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Vad ca s-a mai dezgghetat forumul

Belleane, sa-ti traiasca mandretile de Craciunite. Nu e nici un rau sa fii stangaci, poate ca Elena nici nu e; cand sant asa mici, copii cam folosesc ambele maini, din cate am observat eu....abia mai tarziu iti poti da seama daca e chiar stangace. Dar daca se dovedeste ca e stangace, sa nu cumva sa incerci sa o fortzezi sa scrie cu dreapta...prostia asta au facut-o ai mei cu baiatul meu si acum scrie cu dreapta, dar scrie foarte urat...poate ca daca-l lasau sa fie stangaci, ar fi scris mai frumos...asta e!



Lumi, mami de mladita Elena Cristiana Votati-o aici in concursul "Somn de ingeras"!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Socrate, sarmale si cozonaci n-am facut in viata vietusoarelor mele....si oricum nu fac nimic ca merg la parinti si iau si la pachet , vb LAuritei.

Lorich, parca ai vb de Vlad, cand a primit in parc o bomboana cu cioco....era cu sor'mea atunci si am venit de la job terminata, zic hai sa dormim si el dansa si chiuia...mi-am dat seama din prima ca se intamplase ceva
Esti tare cu statul pe bagaje

Laurita, nu am disponibilitate sa citesc toate mesajele de la cealalta odisee...mi-e draga si ea....dar putinul timp pe care il am, prefer sa-l petrec aici....oricum o sa mai intru si acolo, dar cand va fi Vlad plecat

ALI, mami de Vlady si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

laura sa stii ca asa vom face si noi, mancam in vizite Pai deabia am reusit aseara sa fac niste clatite cu mere si eram toti 3 acasa, dar Julia tot intre picioarele mele in bucatarie era.Noroc ca o mai ispitea tati cu cate o clatita coapta.Dar mancau amandoi aseara clatitele intr-un ritm ca deabia reuseam sa coc una si veneau dupa ea sa o manance
Deci, eu voi incerca sa fac o casuta de turta dulce (visez la ea de ani intregi), si in rest mergem pe la bunici

belleane ce fete frumoase ai.

alysh felicitari pt vorbaret.Si Julia repeta cate-un cuvant pana ma innebuneste si cedez si ii dau ce imi cere.De obicei si ea imi cere carti, sau creioane ca sa aiba ce imprastia pe jos sau sa ma puna pe mine sa-i desenez.Dar Julia vb f stalcit si nu vrea sa repete nimic dupa noi.Dar eu ma bucur enorm la cat comunica ca eu zic ca are un vocabular destul de mare.La un moment dat ii tineam evidenta cu cate cuvinte zice, dar de vreo luna nu am mai scris nimic in caietel si au aparut o multime de "cuvinte" noi.

Astazi am fost nevoite sa iesim afara fara carucior ca nu pot sa-l imping printre nametii astia.Julia a mers pe jos multisor, dar inapoi am fost nevoita sa o iau in brate ca era obosita si maraita.Acum vreo 2 zile vroia sa se urce pe sania unor copii.Trebuie sa-i luam si ei sanie pana mai este zapada.

Hm...se pare ca a doborat-o frigul de-afara pe Julia ca doarme de aproape 3 ore.
Edit: nu is 3 ore ci aproape 2 Am uitat ca a adormit tarziu.

Weekend placut.

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui socrate

Buna fetelor

Se vede forumul foarte prost dar asta e. Suntam si noi pe aici. Nu prea am fost incantati de zapada, prea mare reactie nu e dar asa e el nu prea il entuziasmeaza lucrurile. Sa vedem cand o fi mai mare zapada.

Am inceput sa ma gandesc la meniul de Craciun. Idei ceva?

pupici ca s-a sculat, evident...cand ziceam si eu ca am putin timp



mami de Edvin Sebastian



Eu cozonac nu stiu sa fac, dar la sarmale sunt "artista", fara lipsa de modestie...asa ca sarmalele n-o sa lipseasca. Vreau sa mai fac si friptura (cum altfel!) si daca reusesc, piftie. Si prajituri, cea cu mere si gris (pe care v-am "oferit-o" de ziua mea) la cererea expresa baiatului si inca una, nu m-am hotarat care.

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana Votati-o aici in concursul "Somn de ingeras"!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Iaca ma trezii si eu scriind... la capitolul trecut

Salutare si de la noi.
Eu sunt tare multumita ca in sfarsit am gasit aspirator ptr. Victoria. L-a cumparat daddy ieri. Eu i-am mai luat azi o carte de colorat, dar care cica umpli carioca cu apa si nu coloreaza niciunde altundeva decat pe carte. Altundeva e doar apa... pe care e culoare... 'om vedea noi la Craciun ce si cum.

MomMinodora si MsBB bine ati revenit. Luminel, te inteleg ce greu tre' sa-ti fie... Noi cel mai mult am stat 10 zile singure cuc si ce greu ne-a fost... dar, nah! Asta e riscul cand traiesti in Romania... sacrificii multe... of! Dar lasa ca trec repede.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui BELLEANE

Aveti poze cu spiridusi si craciunite:

http://community.webshots.com/album/575965178qMMWeQ

pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137959



HA! Chiara asa, cine va crede ca ELE va scot peri albi?! Asa fetite frumoase imposibil sa nu fie super cuminti... Lasa, ca mai bine zvapaiate si sanatoase decat altfel.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput