Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(43)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Elenada, asa mi-a placut clipul cu Ana si Matei! Asa ma bucura cand vad copii atat de cuminti si frumosi si veseli, receptivi la vocea parintilor, la emotiile lor!... Minunat!

Kiki, succes in continuare cu copii! Multumesc pentru cuvintele frumoase.


Mamicilor, eu intru curand in luna a saptea si tot citesc ca ar fi cazul sa-mi pregatesc bagajul de spital din timp, ca sa n-am surprize... In mare stiu cam ce e nevoie sa pun in el, mai putin ce hainute trebuie sa pregatesc pentru fetite... sa calculez nr. de hainute pentru fiecare zi cate un rand, sau doua randuri / zi... sau cum sa fac? In spital li se face baita zilnic, ca acasa? Sa pregatesc si sampon/sapun, prosoape etc? Ce altceva, in afara de scutece si unguent pentru fundulet sa le pregatesc? Au nevoie sid e ceai de colici, pot aparea colicile atat de repede?... In unele locuri am citit ca sunt necesare si suzete, si biberoane cu tetine, si lapte praf... ?




Carla 23+ , mami nerabdatoare de Sofia Maria si Natalia Emilia

Blog de babies

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami


Te .

Zi-mi pls unde vei naste. Eu am nascut la Gine 1.Si as putea sa iti zic de pe acolo una alta

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

KARINA fetitele frumoaseeeee! Ce bine arata! Si tu areti f bine!

Imi pare rau ca sunteti racite, sper sa va faceti bine cat mai repede.

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Salutare fetelor. Sunt o graviduta, cu gemeni, fata si baiat, intrata in saptamana 24. Nu sunt o buna scriitoare, adica scriu rar, dar avand nevoie de sfaturi, am fost indrumata spre clubul mamicilor si gravidutelor de gemeni si tripleti. O sa stau sa citesc capitolul anterior ca sa va cunosc si sper sa ma primiti si pe mine in clubul vostru.
Datele mele
DNP: 04 2010 si

O seara placuta.

 23+  si
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Bun venit Carmelly si sarcina usoara, cat mai aproape de termen



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Seara buna!

Noi tocmai am venit de la ecografia morfofetala. Sunt gemeni bicoriali si biamniotici.
conform "inventarului" , la 17 sapt si 3 zile, avem bebeii in limite normale, o de 180 gr, mare dansatoare, si un de 202 gr care a stat intr-o pozitia care nu a permis catalogarea lui. Deci ramane pe urmatoarea eco , tati spera ca poate poate e .

Lucrul cel mai importatn e sa fie ei sanatosi.
In rest suntem bine, doar ca nu prea reusesc sa ma odihnesc..........obosesc mai repede, si am inceput sa nu ma mai satur cu ceea ce pap.tre ca maresc cantitatea. Pana acu am luat 4-5kg, sunt inca usurica .

Ah, a nascut careva la Universitar?
Va pupicesc !!!
Sa aveti grija de voi si de voastre!

Ps DPN 26.06.2010


17+

crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Carmelly, bine-ai venit! Sarcina cat mai lunga si usoara!

Kiki, tot la Gine 1 urmeaza sa nasc si eu... cred ca tu si Clara imi puteti spune cel mai exact ce anume sa pregatesc, de vreme ce amandoua ati nascut tot acolo...

Inca o intrebare: urmeaza sa vina o prietena a mea din Canada si, discutand cu ea despre sarcina, s-a oferit sa-mi aduca ea de acolo ceva produse bune anti-colici, fiind mai ieftine ca la noi (ca Infacol-ul, cel putin, despre care mi s-a spus ca e foarte scump). Ea s-a interesat la farmacie si i s-au recomadat urmatoarele doua produse, ca fiind cele mai bune si cele mai uzuale la ei: "Cocyntal" (produs de Boiron) si "Kids 0-9 Colic" (produs de Homeocan - o firma de farmaceutice canadiana). Ambele sunt homeopate, ma uitam acum pe prospectele lor. Voi le cunoasteti cumva, exista si la noi, are rost sa le comand?



Carla 24+ , mami nerabdatoare de Sofia Maria si Natalia Emilia

Blog de babies

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Infacol au la Sensiblu. E vreo 20 de ron

Lumy felicitari pentru "tititza" ... las ca poate bb doi il face fericit pe tati... cu toate ca fetele sunt fan tati si o sa vada cat de topit va fi dupa mandra lui

carmelly bine ai venit. Sarcina usoara!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">Scrisoare pentru Mos Craciun (ely1)


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Carmelly, bine ai venit! Iti doresc sa ai o sarcina cat mai usoara si bebei sanatosi!

Alexandra Carmen & Georgiana Maria 30.10.2009 si Sergiu 28.04.2002

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmelly

Salutare fetelor. Sunt o graviduta, cu gemeni, fata si baiat, intrata in saptamana 24. Nu sunt o buna scriitoare, adica scriu rar, dar avand nevoie de sfaturi, am fost indrumata spre clubul mamicilor si gravidutelor de gemeni si tripleti. O sa stau sa citesc capitolul anterior ca sa va cunosc si sper sa ma primiti si pe mine in clubul vostru.
Datele mele
DNP: 04 2010 si

O seara placuta.

 23+  si
Multumesc Doamne!



Bine ai venit!Iti doresc si eu sarcina usoara si cat mai aproape de 40 saptamani

Si eu am invatat multe de la fetele de aicimulte sfaturi mi-au fost utile.

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Lumi,felicitari pt fetita!Si bebe 2 sa fie ce vreti voi, dar cum ai zis tu important e sa fie sanatosi.Sarcina usoara in continuare!

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan

Mergi la inceput