Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(43)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza21 spune:

Caruciorul TAKO - Duo Driver pare destul de solid. Rotile par destul de zdravane iar manerul este rabatabil fata-spate. Dezavantajul este ca ar avea cam 27 kg iar rotile din fata nu par a fi pivotante. Probabil ca este f greu de manevrat.

28 + : Dragos & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Carla tocmai ma pregatesc sa fac un cocktail nospa cu scobutil. Contractiile astea bate-le-ar vina.

Livrarea se face in Romania door to door. Situl ti-l poti traduce in engleza cu google.

Caruciorul Tako l-am vazut live la o mamica de gemeni, e imposibil de manevrat, parerea mea.

Sabina 23+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

'Neata mamici si burtici,

Weekend relaxant si linistit tuturor, in primul rand...

Petrean, ca sa revin serios la subiectul tau, eu in Ungaria am gasit acele dispozitive de prindere a doua carucioare simple, sunt niste bare metalice la capetele carora se pot prinde orice doua carucioare, chiar si model diferit, daca sunt sport, adica daca au bare laterale drepte... nu stiu cum sa explic, insa majoritatea modelelor de carucioare sport se pot prinde cu dispozitivele astea. Poate ti-ar fi de folos sa iei in considerare si varianta asta, de prindere a doua caruciaere fixe. Sigur trebuie sa existe si la noi aceste dispozitive.

Moniland, abia acum am observat ca nu a aparut linkul caruciorului de care spuneam... Il rescriu si eu cu spatii (de de pe alt site linkul, nu mai stiu care era cel de ieri):
http:// www. muccelmic. com/ carucior-gemeni-marco-duplo-p-665. html

Din pacate, nu am stiut de Firstwheels... deci n-am fost acolo.

Caruciotrul Tako mi se pare si mie exagerat de greu... la peste 25 de kg... nu m-as incumeta sa cumpar asa ceva, cand toata lumea zice ca si unul de 15 kg devine incomod cupa cateva luni, cand copiii cresc...

Sabina, multa sanatate! Si tu ai probleme cu contractiile?! Si eu am de o saptamana-doua dureri permanente, dar zicea medicul ca sunt din cauza intinderii uterului, a muschilor, pielii si ligamentelor... mie mi-a dat sa iau magneziu si no-spa, pentru relaxare.



Carla 22+ , mami nerabdatoare de Sofia Maria si Natalia Emilia

Blog de babies

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Carla, copii mei au 10 luni, nu cred ca sunt capabili sa umble pe josspun asta, pentru ca la Andrei am scapat de carucior la 22 luni..si am fost un caz fericit. Sunt parinti care pana dupa 2 ani jumate isi duc copiii in carucior
Clara..mersi de link..cel de la primii pasi il avem..si nu mai incap



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Carla un carucior care mi-a placut... si care ar indeplini multe din cerinte este asta: http://www.kreisdesign.ro/zoom-abc.html
Se pot pune doua landouri, sau doau scoici si ambii bb-ei sunt cu fata spre tine... greutatea e maricica... insa se pliaza mai bine...
Daaar... pretul este destul de mare (2000 - 2500 ron)... si am impresia ca este doar pentru carut (varianta care o poti folosi peste 6 luni) adica fara scoici sau landouri...
Uite prezentare aici: http://www.youtube.com/watch?v=9qNwKvBD-ks

Probabil daca il descopeream de la bun inceput ar fi fost o varianta, chiar si la banii astia... insa baietii aveau deja 9 luni, si pentru inca maxim un 1,5 ani n-avea sens sa dau atatia bani, mai ales ca de la 6 luni in sus exista mai multe variante de carucioare mai usoare si mai ieftine...


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Eu la Alexandra am scapat de carucior la 2 ani. Dupa aceasta varsta am mai luat caruciorul doar la mare pentru plimbarile mai lungi.

Carla la mine Nospa forte nu isi mai face efectul. Am luat saptamana asta intr-o zi 6 pastile si tot degeaba. Asa ca nu mai aveam ce face. Si la Ale mi-am ciuruit fundul cu injectii tot de pe la 6-7 luni. Macar acum stau linistita si ma simt mult mai bine. Decat sa risc vreo minune mai bine asa. Mult a fost, putin a mai ramas.

Sabina 23+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

mie cat de catcel mai ok mi s-a parut caruciorul de la baby cosatto.

Sabina 23+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ioana, Elenada are carucior Cosatto, insa a avut ceva pb cu
el. Poate intra si spune,

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna si la multi ani si tot ce va doriti sa va aduca anul nou.

Eu am carucior de la Cosatsi sincera sa fiu sunt multumita de el. Am avut probleme cu rotile din fata care au cedat dar am primit altele la schimb si am rezolvat problema.
Se manevreaza usor si husele feresc bine copii de frig de vant.
Spaterele se lasa la orizontala si sunt usor de ridicat sau de lasat jos. Sunt individuale spatarele.
Faptul ca am avut noi probleme cu rotile cred ca a fost pur si simplu ghinion. Mai am o prietena care are tot la fel carucior si ea nu are probleme cu el.
Dezavantajul ar fi ca nu are in fata bara si nici tavita si pare un pic cam rigid adica nu are cine stie ce suspensii si pe trotuarele noastre rele se cam zdruncina bebeii.

Fetelor voi cum ati inceput diversifcarea?
ma chinui si eu sa incep de undeva si nu reusesc. Vreau intai sa le dau sa pape suc sau legume sau supita intre mesele de lapte si niciodata nu sunt trezi amandoi
zici ca stiu ca vreau sa ii hranesc si cu altceva asa ca unul e treaz si unul doarme.
Nu vreau sa ii hranesc la ore diferite pt ca mi-ar fi greu sa alerg toata ziua cu lingurite dupa ei.

Voi cum ati procedat?

Daca doriti sa votati un pitic o puteti face AICI

elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Elena multumesc ptr informatii.

Carla uite ce am gasit eu cu livrare in Romania. Mi se pare f interesant caruciorul asta

http://www.babyartikel.de/produkt/geschwisterwagen/hoco_twindem_classic_navy_kollektion_2010?utm_source=shopping&utm_medium=cpc&utm_term=hoco_twindem_classic_navy_kollektion_2010



Sabina 23+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput