Sezatoarea canadiana (165) Craciun fericit!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

no, acum ma pun pe sunat la Amsterdam...rox, merci!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ktrinel, o sa fie bine, sunt sigura ca mai sunt si altii cu ea. Mama nu stie engleza bine, intelege dar ii e "frica" sa vorbeasca si a fost totul ok. A mai intrat in vorba cu alti romani si s-au descurct pana la urma. Au primit cele necesare pentru dormit si spalat la hotel si voucher pentru cina si mic dejun. Succes!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ktrinel

no, acum ma pun pe sunat la Amsterdam...rox, merci!


Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)



Daca nu reusesti sa obtii vreo info pana in 12.30 da-mi un telefon si sun eu aici la aeroport sa se uite colegii in sistem. Iti dau nr de telefon pe pm.


Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009

"Life's a journey, not a destination"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Ktrinel, iti tin pumnii sa fie totul bine

L-am intrebat pe Calin cu ce asociaza el Craciunul. Cu pomul de Craciun, Santa si steaua magilor. La pom si Mos Craciun ma asteptam, dar la stea nu m-as fi gandit. Nu incetez sa ma minunez de mintea copiilor.

Tot Calin despre Alba ca Zapada: a gasit mila la vanator.
Iar despre Cenusareasa: ii place sa danseze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandra

L-am intrebat pe Calin cu ce asociaza el Craciunul. Cu pomul de Craciun, Santa si steaua magilor. La pom si Mos Craciun ma asteptam, dar la stea nu m-as fi gandit. Nu incetez sa ma minunez de mintea copiilor.

Tot Calin despre Alba ca Zapada: a gasit mila la vanator.
Iar despre Cenusareasa: ii place sa danseze.



lui calin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Emilly nu stiu daca mai stai in Ile Perrot. Daca da, la magazinul Ribuldingue, (care este langa SAQ si IGA din Ile Perrot) aveau rochii de printese. Sper sa gasesti ce cauti pentru fetita ta.

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Emily, noi i-am comandat Ancutei rochie de aici:
http://www.princesstimetoys.com

Livreaza in Ca fara probleme.

Ktrinel, tin pumnii pentru mama ta.
Si noi am pierdut avionul in Paris, si am dormit o noapte la un hotel de lg. aeroport. Ne-au dat si mancare.
Vor fi mai multi romani in situatia asta. O sa fie bine.


Dana
, drum bun si vacanta placuta !!

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

merci tare mult de raspunsuri, acum am o ideie incotro sa o apuc, spre ce magazine.
Spor la treaba fetele, de miercuri intru si eu in concediu citeva zile si o sa ma apuc si eu de cozonaci si sarmale.
Ange, sanatate maxima gazutei tale, numai bine tuturor si mai revin....
multumesc inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

sa va mai spun , azi am avut o zi faina de tot (cadouri, surprize, tiraje, masa comuna, etc) ce mai, declar cel mai frumos Craciun la job in Canada!
Cami, eu tot sper, mai e un pic de timp sa-si revina copiii cit de cit; si joarda pe soacra, eiii!!!!
Dana, drum bun!!!
Ktrinelule, sper sa ajunga mama ta cu bine! si eu am dormit in Viena acum doi ani cu Tudor (erau in greva) si era o tanti romanca ce venea in Canada, am luat-o cu noi, si i-am programat si taxiul a doua zi de la hotel la aeroport (o redirectionasera pe alt traseu a doua zi); sunt sigura ca Diana te salveaza, ea ne scoate din belea intotdeauna, e sursa noastra cu zborurile.
marule, iti tin pumnii sa iti aduca mosul jobul visat, si tie si lui V !!!

Donia, am vazut pozele, sunteti frumosi, pozele alea de toamna cu casa sunt de reviste!


frumosihttp://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ana stii ce ma bucur ca esti multumita!!!! sper sa ajungi la permanenta.....acolo.
Noi n-am facut petrecere de Craciun din cauza gripei!!!! O sa iesim in grupuri la restaurant....
Eu n-am zile de vacante acumulate, adica am 5 dar le pastrez, asa ca o sa merg pana pe 23 dec, si apoi pe 30, si apoi tocmai pe 5.
Dar am colegi care nu mai vin de azi pana pe 11!!!! La noi e liber 24, 31 si 4 ian, ca noi suntem guvern Cred ca o sa fie asa pustiu saptamana viitoare.....

Noi am ajuns la concluzia geniala, ca daca avem masina si sofer disponibil,sa profitam , asa ca iar m-a luat sotul de la servici. Uf, era -30 resimtita cand am plecat din casa la ora 7, dar am intrat in echipamentul de ger asa ca nu mi-a fost frig. Am purtat pantaloni de ski si o geaca groasa pe care n-o mai purtasem de 3 ani, ca la Montreal mi se parea ca lesin de cald in ea. Mie mi s-a parut ca si la voi a fost tare tare frig, eu nu-mi aduc aminte de -30 la Montreal in luna decembrie... Imi aduc insa aminte de -50 resimtita cand am aterizat in Quebec ville acum aproape 6 ani.

Ktrinel, sper ca a ajuns mama cu bine.
Dana m-am uitat la prognoza la Bucuresti si de Craciun sunt 4 grade!!!! http://vremea.ido.ro/Bucuresti.htm


Mergi la inceput