Sezatoarea canadiana (165) Craciun fericit!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Neata si de la mine, o cafea buna la gura semineului.

Am citit mai pe diagonala...cred ca sunt eu ghinionista. In Romania ninge si s-ar putea sa inchida aeroportul.Asta-mi trebuia acum?

daiopri, genunchiul nu-mi dau seama daca e ok sau nu. De vreo saptamina am asa un "feeling" cind urc scarile ca chistul s-a facut la loc. Lumea din jur imi zice ca sunt eu paranoia, de aia nici nu ma mai vait. Am vazut ieri doctorul, care a zis ca daca ma doare la fel s-ar putea sa fie alta problema care o am eu si pe care n-a putut-o regla la operatie. Cica un cartilagiu era tare inflamat.Il mai vad in primavara, in principiu pina atunci ar trebui sa ma simt mult mai bine.

Mult succes si tie, iti tin pumnii sa fie bine pina la capat.

Ana, felicitari, se simte din tonul tau cit de bine ti-e acolo.Meritai un job asa bun.

Maru, succes in cautari.

Mikiion, ma gindeam la tine cind au anuntat ieri temperatura la Quebec.

Nelia, te inneci acum la mal? Tu esti puternica

Ktrinel merci si sa aveti si voi un Craciun si An nou fericit ca intre mamici.

Ma duc sa vad si eu poze de la soare.

Mai revin eu azi, nu scapati asa usor de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

buna dimineata,
Emily,eu nu departe de aseara am cumparat de la Toysrus o rochita de printese pt copila prietenei mele.au un loc numai cu "deguisement".rochitele sunt in jur de 35$ dar sunt atre dragute.

la mine totul este gri:Maia cu febra mare toata noaptea si tuse persistenta,Robert cu pompele pe nas,colegul plecat la Moncton pt 2 zile,soacra...sau lasa,bradul nefacut,cadouri necumparate,etc imi vine sa ma culc si sa ma scol dupa sarbatori

dana,nu intra in panica.ai sa mori de ras cand ai sa ajungi in Ro si ai sa vezi pt cata zapada fac atata tam-tam.drum bun!azi nu-i maine

ana
,asa ma emotionezi cand te citesc!!!ma bucur enorm pt tine.vezi ca, quebecosii nu sunt chiar atat de rasisti? abia astept sa stam la povesti.

oana,merci.am zis ca este doar o raceala dar vad ca se lasa cu febra mare...ma paste o vizita la urgente.parca nu-s obisnuita?!

maru,de unde cumperi tu gasca?nu am mancat de cand eram copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Revin.

Rocs ce mari au crescut copilasii tai. Si ce cuminti erau la Mosul in brate. Nelia, cravate (cind am vazut poza mi-am amintit ca ai intrebat) gasesti pe oriunde au hainute de baieti, chiar si la Aubenerie, Sears.

Ina,superbe pozele iar voi va iubiti asa mult. Cred ca a-ti sarbatorit f bine si aveti multe amintiri placute de la 20 ani impreuna. Resortul excelent, cum ziceai ca se numeste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ange, gasca am luat de la fermierul meu cand a taiat!

noi nu ne omoram f tare, dar aratau atat de bine cand am vizitat ferma, ca subit mi s-a facut pofta! Ce ma nemultumeste e ca astia nu le parlesc, in consecinta nu mananca pielea!

Dana, tin pumnii sa se schimbe vremea acasa si sa puteti ajunge cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dana ...si eu tot pe tema asta....mama a plecat cu 2 ore intarziere din Otopeni ...din cauza " iernii grele "...si evident ca a pierdut cursa din Amsterdam....asta am aflat eu gratie internetului....ca vad ca ea are telefonul inchis...si alta cursa nu era...deci unde si cum o ajunge nu stiu.......imi e de ea saraca, ca si-asa e stresata de fel...sper sa nu fie singura, sa-si mai tina de urat cu altii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

of ktrinel ce ghinion
eu zic sa suni la compania aviatica sa intrebi, ca de obicei cursele astea transatlantice asteapta sa ajunga toate celelalte 'mici'
ai verificat daca a plecat avionul din amsterdam in timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

am verificat, au asteptat 10min si au plecat...erau in intarziere peste 2 ore, iti dai seama ca nu-i astepta nimeni atata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Dana, drum bun si sa va bucurati de vacanta!

Ce faci te si face. Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

naspa. noi cand am venit aici, tot pe furtuna am plecat din bucuresti, cu intarziere, iar transatlanticul a plecat cu intarziere mare ca a mai asteptat si pe altii dupa noi...
lasa ca sigur mai sunt si alti romani cu mama ta. off

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

'neata si de la mine,

Ana felicitari pentru reusita de la job si la mai mare!!! Bravo! Ma bucur ca-ti este bine!

Dana mai ai un pic si decolezi! Sper sa fie bine, eu nu cred ca sunt chiar asa de mari problemele cu zapada. Dar stii ca acolo ii ia mereu pe nepregatite cu zapada! Mai au timp pana duminica sa se organizaze pentru primirea voastra!!!

Cami multa sanatate la tot familionul!

Ktrinel si mama a patit o data asa si au pierdul la Amsterdam legatura (nu mai stiu de ce, dar oricum era din vina lor) si au dormit o noapte la un hotel la aeroport si a doua zi au venit cu o alta cursa cu escala prin Londra. Si eu tot asa am aflat, prin internet, si am tot sunat la cei de la KLM pana mi-au dat toate informatiile. Pana la urma a reusit si ea si m-a sunat ca au primit o cartele de telefon sa anunte. Succes! Sa ajunga cu bine!

Inacanada felicitari pentru aniversare! Foarte frumoase pozele si mai ales protagonistii lor! Sanatate mamei tale!


"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput